İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ortahisar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Ortahisar Belediyesi Personel Alımı

12 Kasım 2012 tarihinde mecliste kabul edilen kanun ile Trabzon merkez ilçesinin kaldırılması sonucunda oluşan Ortahisar, ilin merkez ilçesi olarak kabul edildi. Şehir söz konusu yasa tasarının kabulünden sonra daha fazla gelişmeye başladığı için özellikle son yıllarda Ortahisar Belediyesi personel alımı yapmaktadır.

Kurumun başkanı daha güzel bir belge oluşturulması adına, Ortahisar Belediyesi personel alımlarının devam edeceğini belirtti. Ayrıca kurum sadece alımları ile değil, aynı zamanda da açtığı kurslar ile istihdama büyük katkı sağlamaktadır. Her yıl faaliyete geçirilen üniversiteye hazırlık, meslek, sosyal ve kültürel, bilgisayar ve teknolojik kurslar, hem meslek öğrenmek isteyen bireyler hem de öğrenciler için umut ışığı oluyor.

Ortahisar Belediyesi Personel Alımı

Ortahisar Belediyesi İşçi Alımı

Özellikle vasıfsız kişilerin, meslek ve beceri edinmelerine yönelik kurumun bünyesinde çeşitli kurslar açılmaktadır. Ortahisar Belediyesi işçi alımı yapacağı zaman değişik kurs branşlarından mezun olan adaylara öncelik vermektedir.

Üniversiteye hazırlık ile meslek öğrenme kursları 3 yıl içerisinde başarı ile tamamlayarak, sertifikasını alan kursiyer sayısının yaklaşık 9 bine ulaştığı açıklandı. Söz konusu süreçte istihdam sağlamaya yönelik değişik branşlarda 390 eğitmenin kurs verdiği bilinmektedir.

Ortahisar Belediyesi iş ilanları için kendi web sitesini aktif olarak kullanmaktadır. Ayrıca kurum web sitesinde yayınlanan duyuruların, sosyal platformlarda da yayınlanmasını sağlayarak çalışma hayatına atılmak isteyen kişilere tüm yollarla ulaşmayı hedeflemektedir.

Bu nedenle Ortahisar Belediyesi işçi alımları 2017 yılının kalan döneminde gerçekleştirileceği zaman söz konusu platformlar üzerinden duyuruları takip edebilirsiniz.

Ortahisar Belediyesi Memur Alımı

Ortahisar Belediyesi memur alımı vatandaşların resmi kurumlara yönelik taleplerine göre açılmaktadır. İlçedeki mevcut resmi kurumların hangisinde personel eksikliği olduğu tespit edildikten sonra vatandaşların bu konudaki ihtiyaçlarının giderilebilmesi için memur kadrosunda pozisyon açılmaktadır.

Memur alımlarında yeni bir yazılı sınav gerekli görülmemekte ve en son gerçekleşen KPSS sınav puanına istinaden yerleştirme yapılmaktadır. Bu nedenle belediye bünyesinde işe girmek, vasıfları doğrultusunda kendini geliştirmek ya da resmi kurumda kariyer yapmak isteyen adayların, geçerliliğini koruyan son KPSS sınavın yeterli düzeyde puan alması gerekmektedir.

Ortahisar İş İlanları

Her yaş grubundan vatandaşların iş bulabileceği Ortahisar iş ilanları içerisinde; 18 yaş üstü olan bireylere değişik pozisyonlarda meslek edinebilme imkânı sunulurken 18 yaşın altındaki öğrencilere de staj imkânı verilmektedir.

Buna bağlı olarak işyerlerinin kalifiye elemen gereksinimlerinin giderilmesi ve belirli bir okul düzeyinin son sınıfında eğitim gören bireylerin staj yapabilmesi için ilanlar açılmaktadır. Güncel Ortahisar iş ilanlarını aşağıdaki listeden ve çeşitli kariyer sitelerinden öğrenebilirsiniz. Başvuru detayları içinse şirketin web sayfasını ya da kariyer sitelerini inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir