Serdivan Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Serdivan Belediyesi Personel Alımı

Belediye teşkilatı kurulan Serdivan, 1981 yılında Adapazarı ile birleştirilmiş fakat 1982 yılında tekrar belediye teşkilatı

Kentsel gelişimi evrensel ilkeler doğrultusunda yönlendirerek yerel nitelikli ortak ihtiyaçları hızlı, kaliteli ve toplum odaklı bir anlayışla karşılamak hedefinde olan kurum bu hedefleri kapsamında yoğun bir çalışma sergilemektedir.

Bu çalışmalar kapsamınsa sık sık yeni personellere ihtiyaç duyan kurum, yakın zamanda da personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Serdivan Belediyesi Personel Alımı

Serdivan Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosunda memur pozisyonundan çok işçi pozisyonunda çalışabilecek elemanlara ihtiyaç duyan Serdivan Belediyesi, mesai saatleri ve sosyal haklar açısından memur ve işçiler arasında çok büyük farklar oluşturmamaktadır.

Kadrosunda özellikle zabıta ve temizlik işçisine ihtiyaç duyan kurum, bu pozisyonlarda çalışacak personelleri için hafta içi 08.00 ile 17.00 arasında mesai uygulamaktadır. Ayrıca kurumun herhangi bir nedenle mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan işçilerine ek mesai ücreti ödediği de bilinmektedir.

Serdivan Belediyesi Memur Alımı

Serdivan Belediyesi memur alımı ilanı vererek, mimarlık mesleğini idam ettirebilmesi için personel alacağını duyurdu. Başvuru şartları arasında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik- Mimarlık Fakültesi ya da Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden mezun olmak ve lisans seviyesinde eğitimini tamamlamak yer almaktadır.

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde görev yapılmak üzere yayınlanan ilana belirli bir süre içerisinde, kurumun il/şube müdürlüklerinden, hizmet merkezlerinden ya da iskur.gov.tr adresi üzerinden başvurulması gereklidir. Son başvuru tarihinin, hafta sonu bir güne denk gelmesi ilgili tarihin uzatılması sebep olabilir.

Böyle bir durumda son başvuru tarihi, hafta sonu tatilinden sonra ilk mesai günü olarak belirlenir. Kurumun başvuru şartlarına aykırı bir beyanda bulunulması veya gerçek olmayan bir belgenin takdim edilmesi, müracaatın geçersiz sayılmasına neden olmaktadır. Ayrıca ilgili adayın, işe alınma işlemlerinin iptal edilmesine dair talep sahibi olan Serdivan Belediye’sinin yasal uygulama hakkı bulunmaktadır.

Serdivan Belediyesi İş İlanları

Serdivan Belediyesi, vizyonunu toplumun memnuniyetini ve refahını sürdürülebilir bir şekilde artırarak, en çok tercih edilen konut bölgesi olmanın yanında kültür, sanat, ticaret ve sağlık hizmetlerinde de öncü üniversite kenti olmak olarak açıklamaktadır.

Bu vizyona ulaşabilmek amacıyla yaptığı faaliyetler kapsamında kadrosuna alacağı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak personel adaylarının başvurularını bu şekilde kabul edecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Serdivan Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Serdivan Belediyesi kadrosunda sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak yer almak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesini takip ederek yayınlayacağı iş ilanlarını incelemeleri ve kendilerine uygun gördükleri birimler için iş başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Başvuruları olumlu olarak değerlendirilen adaylarla şirket yetkilileri ya da Serdivan Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından iletişime geçilmekte ve adaylar mülakata çağrılmaktadır. Mülakatı da başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Serdivan İş İlanları

İlçede faaliyet gösteren özel işletmeler ise Serdivan iş ilanları ile personel ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Bu ilanlara başvuru yapan adayların müracaatları, ilgili firmanın aradığı niteliklere göre değerlendirilmektedir.

Özellikle kişilerin eğitim durumları incelenmekte ve öncelik durumları gibi koşulları taşıyıp taşımadıkları analiz edilmektedir. Çünkü birçok firma bünyesine belirli bir sayıda engelli personel alımı da yapmaktadır.

Güncel Serdivan iş ilanları

 • Balık Reyon Görevlisi/Adapazarı Agora CarrefourSA
 • Güvenlik Görevlisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Serdivan iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*