İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Serdivan Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Serdivan Belediyesi Personel Alımı

Sakarya’nın deprem sırasında en az zarar gören ilçelerinin başında Serdivan gelmektedir. Bu nedenle ilçede bulunan işletmelerin birçoğu maddi hasara uğramadığı için faaliyetlerine devam etmektedir. Aynı şekilde Serdivan Belediyesi personel alımı yaparak da, vatandaşların gereksinimlerini doğrultusunda bölgede çalışmalarına devam etmektedir.

Güncel Serdivan Belediyesi iş ilanları içerisinde 5 Eylül tarihinde başvuruları başlayan mimarlık duyuruları yer almaktadır. Talep şartlarına durumu uyan adaylar için başvuru adreslerini ve ilan detaylarını alt başlıklarda kapsamlıca açıkladık.

Serdivan Belediyesi Personel Alımı

Serdivan Belediyesi İşçi Alımı

Yerel yönetimler kadrosundaki “işçi” ve “memur” statülüleri birtakım özellikleriyle birbirinden ayrılmaktadır. Serdivan Belediyesi işçi alımı sonrasında kurumun bünyesinde göreve başlayabilirseniz, özlük ve sosyal haklar yönünden “memur” statüsünde çalışan personellerden farklı olduğunuzu göreceksiniz. Öncelikle iki statü arasında ciddi bir maaş farkı bulunmaktadır. Belirli bir yıldan sonra işe giren bireylerin maaşları, eski girişli olan personellere nazaran daha düşüktür.

Serdivan Belediyesi işçi alımları esnasında başvuruda bulunana adaylara, tayin ve nakil haklarının bulunmadığını belirtmektedir. Ayrıca belediye seçimlerinde kurumun yönetim kadrosu değişkenlik gösterebileceği için iş güvencesinin memurlar kadar sağlam olmadığı da aşikardır. Kurum, iş ilanlarını İŞKUR bağlantılı olarak duyurmakta ve ilçede ikamet eden vatandaşlara öncelik tanımaktadır.

Serdivan Belediyesi Memur Alımı

Serdivan Belediyesi memur alımı ilanı vererek, mimarlık mesleğini idam ettirebilmesi için personel alacağını duyurdu. Başvuru şartları arasında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik- Mimarlık Fakültesi ya da Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden mezun olmak ve lisans seviyesinde eğitimini tamamlamak yer almaktadır.

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde görev yapılmak üzere yayınlanan ilana belirli bir süre içerisinde, kurumun il/şube müdürlüklerinden, hizmet merkezlerinden ya da iskur.gov.tr adresi üzerinden başvurulması gereklidir. Son başvuru tarihinin, hafta sonu bir güne denk gelmesi ilgili tarihin uzatılması sebep olabilir.

Böyle bir durumda son başvuru tarihi, hafta sonu tatilinden sonra ilk mesai günü olarak belirlenir. Kurumun başvuru şartlarına aykırı bir beyanda bulunulması veya gerçek olmayan bir belgenin takdim edilmesi, müracaatın geçersiz sayılmasına neden olmaktadır. Ayrıca ilgili adayın, işe alınma işlemlerinin iptal edilmesine dair talep sahibi olan Serdivan Belediye’sinin yasal uygulama hakkı bulunmaktadır.

Serdivan İş İlanları

İlçede faaliyet gösteren özel işletmeler ise Serdivan iş ilanları ile personel ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Bu ilanlara başvuru yapan adayların müracaatları, ilgili firmanın aradığı niteliklere göre değerlendirilmektedir.

Özellikle kişilerin eğitim durumları incelenmekte ve öncelik durumları gibi koşulları taşıyıp taşımadıkları analiz edilmektedir. Çünkü birçok firma bünyesine belirli bir sayıda engelli personel alımı da yapmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir