İskenderun Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2024

İskenderun Belediyesi Personel Alımı

Türkiye’ye katıldığı zaman itibariyle küçük bir kasaba olan İskenderun, 1974 yılı itibariyle gelişme göstermiş ve modern bir ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Ülkemizin sanayi alanlarını hizmet sınırları içerisinde barındıran İskenderun Belediyesi, ilçeyi tüm varlıkları ile birlikte daha fazla kalkındırmayı hedeflemektedir.

Bu hedefleri doğrultusunda sosyal belediyecilik anlayışından kopmayarak insan odaklı hizmetler üreten kurum, vatandaşlarının taleplerine daha kısa sürede yanıt verebilmek ve kalkınma hızını arttırmak adına personel alımı yapmayı planlamaktadır.

İskenderun Belediyesi Personel Alımı

İskenderun Belediyesi İşçi Alımı

Yatırımları dikkate alındığında kadrosuna çok sayıda personel alımı yapacağı öngörülen Hatay İskenderun Belediyesi’nin kadrosuna memur alımından çok işçi alımı yapacağı ve bu işçileri zabıta, temizlik işleri, park ve bahçeler, destek hizmetleri gibi birimlerde istihdam edeceği tahmin edilmektedir.

Mesai saatleri, sosyal haklar, resmi izinler konusunda çalışanları arasında ayrımcılık yapmayan belediye yetkilileri, herhangi bir sebeple mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan işçilerine maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti ödemektedir.

İskenderun Belediyesi Memur Alımı

Sözlü mülakat İskenderun Belediyesi memur alımı için söz konusu olabilmektedir. Fakat daha önce de belirttiğimiz üzere bu her kadro için geçerli değildir. Bir genelleme yapacak olursak; “uzman” kadroları için alımlarda, genellikle ilk aşamada KPSS puanı şartı, son aşamada da sözlü mülakat bulunmaktadır.

Adaylar tüm bu aşamalarda başarı sağladığında ise göreve başlayabiliyorlar. Bu alımların kapsamı uzun ya da kısa dönemlik olabilir. Dönem süresi fark etmeden başvuru kriterleri aynı olabiliyor.

İskenderun Belediyesi İş İlanları

Türkiye’nin önde gelen en büyük ilçelerinden biri olun İskenderun, özellikle sanayi, deniz ticareti ve turizm alanında hızla gelişen bir şehirdir. Bu gelişmelere paralel olarak vatandaşlarının kalkınma hızını ve şehrin modernizasyonu arttırmak amacıyla personel alımı yapacak olan İskenderun Belediyesi, daha önceki personel alımlarında olduğu gibi yakın zamanda kadrosuna almayı planladığı personeller için de resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

İskenderun Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İskenderun Belediyesi kadrosunda sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak yer almak isteyen vatandaşların belediyenin internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu eksiksiz doldurarak ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvuruları uygun görülen adaylarla insan kaynakları birimi iletişime geçmekte ve mülakat için belediyenin ilgili birimine çağrılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

İskenderun İş İlanları

Belediyenin alımlarına dair sözlü mülakatta başarısız olduysanız ya da herhangi bir nedenden dolayı kısa zamanda iş bulmanız gerekiyorsa, İskenderun iş ilanları sayfasından kendinize uygun işleri bulabilirsiniz. Bu sayede uzmanlık düzeyinize göre en az 2 bin TL seviyesinde düzenli gelir elde edebilirsiniz.

 • Döner Ustası – Türkiye Geneli
 • Tesisatçı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de iskenderun iş ilanlarına bakabilirsiniz.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*