İskenderun Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

İskenderun Belediyesi Personel Alımı

İskenderun Belediyesi personel alımı ne zaman ve başvuru tarihleri ile şartları açıklandı mı? İskenderun ilçesinde nüfus artışı olması, vatandaşların işsizlik sorunu yaşamasına neden olduğu için kurum istihdam alanları yaratabilmek adına işçi ve memur statülerine alım yapmaktadır. Söz konusu alımlar için henüz net bir tarih bulunmamaktadır ancak belediyenin resmi web sitesinin kontrol ederek duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.

Aynı zamanda web sitemizde İskenderun Belediyesi personel alımları ile ilgili duyuları, güncel bir şekilde tarafınıza iletmektedir. Peki, alımlarda sözlü mülakat yapılıyor mu ya da hangi alımlarda sözlü mülakat var?

Sözlü mülakat bilindiği gibi adayların son aşamada karşılaştıkları bir eleme aşamasıdır. Ancak bu her alım için söz konusu değildir. Belediye özellikle de memur alımlarında sözlü sınav ya da bir diğer ifade ile de sözlü mülakat uygulamaktadır. Eğer işçilik kadroları için hazırlanan bir adaysanız, muhtemelen sözlü sınav ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

İskenderun Belediyesi Personel Alımı

İskenderun Belediyesi İşçi Alımı

Belirttiğimiz gibi işçilik alımlarında sözlü mülakat söz konusu değildir ancak bunu kesin olarak da söyleyemeyiz çünkü belediyeler kimi zaman alım koşullarını değiştirebilmektedir. Bu anlamda adayların her türlü aşamaya hazırlıklı olmaları gerekmektedir.

Öte yandan İskenderun Belediyesi işçi alımı duyurulduğunda, öncelikli olarak ne tür bir işçi alındığına bakmalısınız. Her ne kadar “beden işçisi” başlığı altında alımlar yapılsa da, ilan detaylarına baktığınızda söz konusu iş gücü alımının amaç ve kapsamını öğrenebilir, bu sayede söz konusu kadro için hangi şartların sizlere sunulacağını da tahmin edebilirsiniz.

İskenderun Belediyesi işçi alımı şartları ile alakadar bilgi edinmenin en kolay yolu da internetten geçmiş dönemlerdeki işçi alımları için istenilen şartlara göz atmaktır. Bu işlemi illa ki İskenderun Belediyesi için yapmak zorunda değilsiniz. Diğer farklı belediyelerin aynı işçilik kadrosu için alımlarda hani kriterleri dikkate aldığına ve hangi eleme aşamalarını uyguladığına bakmalısınız.

İskenderun Belediyesi Memur Alımı

Sözlü mülakat İskenderun Belediyesi memur alımı için söz konusu olabilmektedir. Fakat daha önce de belirttiğimiz üzere bu her kadro için geçerli değildir. Bir genelleme yapacak olursak; “uzman” kadroları için alımlarda, genellikle ilk aşamada KPSS puanı şartı, son aşamada da sözlü mülakat bulunmaktadır.

Adaylar tüm bu aşamalarda başarı sağladığında ise göreve başlayabiliyorlar. Bu alımların kapsamı uzun ya da kısa dönemlik olabilir. Dönem süresi fark etmeden başvuru kriterleri aynı olabiliyor.

İskenderun İş İlanları

Belediyenin alımlarına dair sözlü mülakatta başarısız olduysanız ya da herhangi bir nedenden dolayı kısa zamanda iş bulmanız gerekiyorsa, İskenderun iş ilanları sayfasından kendinize uygun işleri bulabilirsiniz. Bu sayede uzmanlık düzeyinize göre en az 2 bin TL seviyesinde düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Leave a Reply