İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dörtyol Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Dörtyol Belediyesi Personel Alımı

Önceki yıllarda KOBİ’lerin artış göstermesiyle birlikte işletme bölümlerine olan rağbet artmıştı. Söz konusu dönemlerde iktisat ve işletme mezunu olan adayların, kariyer planlarına uygun iş bulabilmeleri çok kolaydı. Ancak ülkemizdeki büyük iş arama portallarını incelediğimizde, artık yüz binlerce işletme mezunun açıkta kaldığını ve her gün onlarca ilana başvuruda bulunduğunu görüyoruz. Peki, işletme mezunlarının Dörtyol Belediyesi personel alımı şansı ne kadar?

Ülkemizde en çok mezun veren lisans düzeyindeki branşlardan birisi de işletme olmaktadır. Her yıl binlerce yeni mezun hem özel, hem de devlet sektöründe iş imkanlarını araştırmaktadır. Bu anlamda adayların devlet kadrolarına başvuruda en yüksek alınma şansına sahip adaylar olduğunu söyleyebiliriz.

Nitekim hem belediye bünyesindeki alımlarda, hem de diğer kamu alımlarında en çok talep edilen mezun türü işletme bölümü lisans düzeyi olmaktadır. Öte yandan 2 yıllık işletme mezunları da memur olmak için Dörtyol Belediyesi iş ilanları ile kariyer hedeflerine uygun bir meslek edinebilirler.

Dörtyol Belediyesi Personel Alımı

Dörtyol Belediyesi İşçi Alımı

İşçilik kadrosu için başvurabilecek adaylar en fazla ön lisans mezunu olmalıdır. Bu da;  2 yıllık bir işletme mezunu adayın, kimi zaman işçi kadrolarına başvuru yapabilme şansı olduğu anlamına gelir fakat bu her zaman geçerli değildir.

Çünkü çoğu işçilik alımlarında eğitim düzeyi genellikle ilköğretim veya lise olarak sınırlandırılmaktadır. Ancak genel olarak ön lisans mezunlarını da kapsayan işçi alımları söz konusudur ve bu nedenle Dörtyol Belediyesi işçi alımı için 2 yıllık işletme mezunu adayların da bir şansı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İİBF bölümlerinden birisi olan işletme aynı zamanda; İktisat, Muhasebe, İşletme Yönetimi, Maliye gibi diğer alanlar ile de ortak bir meslek dalı olma özelliğindedir. Bu nedenle bu alanların herhangi birisi için özel olarak memur alımı gerçekleştirildiğinde aynı zamanda diğer mezunlar için de aynı kadrolara başvuru söz konusu olabilmektedir.

Dörtyol Belediyesi Memur Alımı

İşletme mezunları Dörtyol Belediyesi memur alımı ilanlarıyla da şanslarını deneyebilirler. Nitekim belediye açtığı kadrolarda; işletme mezunları başta olmak üzere; iktisat, maliye, muhasebe gibi eş değer diğer alanlardaki mezunların alımlarını da gerçekleştirmektedir. Bu nedenle genel olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesindeki alanlardan mezun olan adayların şanslarının yüksek olduğunu belirtmeliyiz.

Dörtyol İş İlanları

Söz konusu düzeylerde mezun adayların iş bulabileceği pek çok olanak var ve bu olanakları Dörtyol iş ilanları sayfasında güncel olarak takip edebilirsiniz. Özel sektörde faaliyet gösteren işletmelerde çoğunlukla idari personel kadrolarında işletme ve eş değer diğer alan mezunlarının alımını gerçekleştirmektedir.

Bu doğrultuda adayların başvurularını gerçekleştirmelerini öneriyoruz. En az 2 bin TL seviyesinde gelir düzeyinde başlangıç yapabilirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir