Defne Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Defne Belediyesi Personel Alımı

Defne Belediyesi, 2012 yılında çıkan belediyeler yasası ile Hatay merkezin ikiye bölünmesi sonucu Antakya’dan ayrılarak ilçe belediyesi ilan edilmiştir.

Defne Belediyesi; tarihi ve doğal değerleri koruyan, kültürel çeşitliliği zenginlik kabul eden, katılımcı, hoşgörü, çevreye ve insana saygılı, sosyal dayanışmaya değer veren, etnik ve kültürel değerlerinin farkında olan ve sahip çıkan, yüksek kentsel standartlara sahip, yaşanılası kimlikli bir dünya kenti olmak hedefindedir.

Bu hedef doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdüren kurum, çalışmaları kapsamında bazı birimlerde oluşan açık kadro ihtiyacını gidermek amacıyla personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Defne Belediyesi Personel Alımı

Defne Belediyesi İşçi Alımı

Personel alımı konusunda henüz net bir açıklama yapmayan Defne Belediyesinin kadrosunda memur alımından çok işçi alımı yapacağı ve bu işçileri sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak istihdam edeceği öngörülmektedir.

Belediyenin insan kaynakları birimi tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması halinde sitemiz üzerinden de sizlere bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Defne Belediyesi Memur Alımı

Lise ve üzeri düzeyde eğitim hayatın tamamlamış adaylara yönelik açılan en uygun kadro türü “memurluk” olmaktadır. Bu kadrolarda istenilen diğer kriterler ise işçilik kadrolarında istenilen kriterlere kıyasla kimi zaman daha zorlayıcı görünebilmektedir. Bunun nedeni ise çoğunlukla mülakat aşamasıdır. Çünkü tüm aşamalar başarıyla geçilse bile son aşamadaki sözlü mülakatta elenme olasılığı söz konusudur.

Özellikle de uzman düzeyde başvuru yapmayı düşünen adayların bu türden zorlu aşamalara ve mülakata önceden hazırlıklı olmaları daha iyi olacaktır. Öte yandan yine Defne Belediyesi memur alımı için adayın geçmiş deneyimi de önemli olabilmektedir. Çoğu zaman uzman düzeyinde alımlar için öz geçmiş talep edilir. Öz geçmiş incelenerek adayın geçmiş deneyimleri hakkında bilgi edinilir. Mülakata katılacak bir kaç aday varsa da, şansınız daha da azalmaktadır.

Hangi mezunların alımlarda şansı yüksek? Bu sorunun cevabını kesin ve net bir şekilde verebilmemiz için hangi kadrodan bahsedildiğini dikkate almamız gerekir. İşçi ve memur alımlarında belediyelerin şart koyduğu eğitim düzeyi farklılık göstermektedir. Bu nedenle açılan ilandaki belirtilen pozisyona, sadece uygun olan bölümlerden mezun kişiler başvurabilmektedir.

Defne Belediyesi İş İlanları

Defne Belediyesi, yaşam kalitesini yükselten, insan odaklı, etkin ve verimli hizmet üreten, herkes için eşit erişim ve ulaşım sağlayan, bireysel çıkarlarla toplumsal çıkarları bağdaştıran, bilgiye dayalı, demokratik şeffaf toplumcu anlayışla, akıllı kent yönetimini gerçekleştiren bir belediye olma vizyonunu taşıdığını belirtmektedir. Bu vizyonu her geçen gün daha ileriye taşımak isteyen kurum bu sebeple kadrosuna alacağı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Defne Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Defne Belediyesi personeli olmak isteyen vatandaşların zaman zaman belediyenin internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alım ilanlarını dikkatli bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir. Defne Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden yayınlayacağı personel alım ilanında belirtilen şartlara uygun olan adayların iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Kurumun insan kaynakları birimi tarafından incelenecek olan başvurulardan kurum kriterlerine uygun olan adaylarla irtibata geçilmekte belediye bünyesinde mülakata davet edilmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Defne İş İlanları

Eğitim düzeyi ya da vasıf durumunuz ne olursa olsun, Defne iş ilanları arasında kendinize uygun bir iş bulabilmeniz mümkündür. Üstelik çoğu zaman belediye bünyesinde bulamayacağınız türden yüksek kazançlar elde etmeniz de mümkündür.

Ancak özel sektörde çalışmanın zorlayıcı koşullarına da hazırlıklı olmanı gerekiyor. Böylece üstesinden gelebilirsiniz ve bir sonraki belediye alımlarında şansınızı tekrar deneyebilirsiniz.

Güncel Defne iş ilanları

 • Part Time Satış Danışmanı – Bebekolog – Antakya
 • DEFNE KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULU – İngilizce Öğretmen
 • DEFNE KÜÇÜK ŞEYLER ANAOKULU – OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Defneiş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*