Akçaabat Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Akçaabat Belediyesi Personel Alımı

Trabzon ilinin nüfusu ile en büyük ilçesi olan Akçaabat, 1884 yılında ilçe kimliğini kazanmıştır.

Karadeniz’in şirin ve nadide sahil ilçelerinden biri olan Akçaabat, hem tarihi hem de coğrafyası ile ilin her anlamda farklı bir bölgesi olduğunu göstermektedir.

Bölgenin kentsel dönüşüm ile daha da farklılaşması ve tarihiyle bütünleşmesi adına yatırımlar yapan ve bu yatırımları sırasıyla hayata geçiren Akçaabat Belediyesi, bu yatırımlar kapsamında istihdam etmek üzere personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Akçaabat Belediyesi Personel Alımı

Akçaabat Belediyesi İşçi Alımı

Akçaabat Belediyesi, son dönemlerde bünyesinde çalıştırmak üzere aldığı bütün işçileri sözleşmeli işçi olarak istihdam etmektedir.

Kadro açtığı memuriyete dayalı bazı birimlerdeki personelleri KPSS sonucuna göre alarak memur statüsü ile çalıştıran Akçaabat Belediyesi, temizlik işleri, park ve bahçeler gibi çalışan sayısının fazla olduğu birimlerde çalıştırdığı personellerini de sözleşmeli işçi olarak kadrolandırmaktadır.

Akçaabat Belediyesi Memur Alımı

Akçaabat Belediyesi memur alımı başvurusunda bulunacak olan adayların özgeçmişleriyle birlikte kurumun İnsan Kaynakları birimine bizzat başvuruda bulunması gerekmektedir. Veyahut belediye, ÖSYM işbirliğinde memur alacağını duyurursa, adayların yazılı sınav tercihlerinde Akçaabat Belediyesi’ni öncelikli olarak sıralamaya alması gerekmektedir.

Kurum özgeçmişlerini İnsan Kaynakları birimine bırakan ya da KPSS yerleştirmelerinde kurumun ilanını tercih eden adaylar içerisinde, alım yapılacak olan pozisyona göre değerlendirme yapmaktadır.

Şayet sınavsız memur alımı yapılacağı duyurulursa, vereceğiniz başvuru formunda referanslarınızın güçlü olması önem arz etmektedir. Çünkü yazılı sınav olmadan Akçaabat Belediyesi memur alımları gerçekleştireceği zaman adayın niteliklerinin yanı sıra referanslarda incelenmektedir.

Akçaabat Belediyesi İş İlanları

Trabzon’un nüfusu en fazla olan ilçelerinden biri olan Akçaabat’ta örnek teşkil edecek yatırımları ile ön plana çıkan kurum, bünyesinde onlarca çalışanı barındırmakta ve her yıl yapmış olduğu yenilikler ile diğer belediyelere örnek olmaktadır. İnternet sitesini aktif olarak kullanan Akçaabat Belediyesi, kadrosuna alacağı personelleri ile ilgili tüm detayları da resmi internet sitesi üzerinden paylaşmaktadır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Akçaabat Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımlarını genellikle İşkur ortaklığında gerçekleştiren Akçaabat Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların öncelikle Akçaabat Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanının yayınlanmasını beklemeleri gerekmektedir.

Belediyenin internet sitesinde yayınlanan iş ilanını dikkatli bir şekilde inceleyen ve kendi niteliklerine uygun olarak değerlendiren adayların yine kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İşkur ve Akçaabat Belediyesi ortaklığında değerlendirilen başvurular arasından belediye bünyesinde istihdam edilecek işe uygun görülen adaylarla görüşmeler yapılmakta ve son olarak işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Akçaabat İş İlanları

Akçaabat iş ilanları içerisinde güncel olan duyurulara başvuru yapar ve ilanda belirtilen ilgili koşulları sağlarsanız vasıflarınıza göre meslek sahibi olabilirsiniz. İlçe genelinde her gün pek çok firma, hem ülke ekonomisindeki payını arttırabilmek hem de istihdam sağlayabilmek adına ilan açmaktadır.

Bu nedenle ilçede ya da yakın mevkilerde ikamet eden bireyler, kendilerine en uygun iş ilanını bulabilmek ve nitelikleri doğrultusunda aylık geliri iyi olan bir işe sahip olabilmek için ilanları her anlamda detaylıca analiz etmelidirler.

Güncel Akçaabat iş ilanları

 • Temizlik Sorumlusu – Forum Trabzon AVM
 • Barista – Trabzon Şubesi
 • Karşılama Hostesi – Trabzon Şubesi
 • İngilizce Öğretmeni
 • Mağaza Satış Temsilcisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Akçabat iş ilanlarına bakabilirsiniz.

1 Comment

 1. Trabzon beşikdüzünde ikahmet etmekteyim silahlı özel güvenlik kimliğine sahibim 1988 doğumluyum özel güvenlik işi arıyorum saygılarımı arz ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*