Kocasinan Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Kocasinan Belediyesi Personel Alımı

Kayseri İlinin hem nüfus hem yüz ölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Kocasinan, 7 Kasım 1988 tarihinde il merkezinden ayrılıp ilçe olarak ilan edilmiştir.

Kocasinan Belediyesi, sağlam kurumsal kapasite ve kurum kültürü ile vatandaşlarının yaşam ve mekân kalitesinin yükseltilmesi için katılımcı yöntemlerle yerel halkın söz sahibi olduğu, doğal çevrenin, tarihi, kültürel ve yerel değerlerin korunduğu, sürdürülebilir şehir ve mekân planlaması ile toplumsal dayanışmanın artırıldığı ve dezavantajlı grupların hayatını kolaylaştıran insan odaklı hizmetlerin sunulduğu bir belediye olma misyonunu taşımaktadır.

Yatırımlarını bu misyon doğrultusunda şekillendiren kurum, yatırım alanlarında ihtiyaç duyduğu personelleri istihdam etmek üzere personel alımı yapacak.

Kocasinan Belediyesi Personel Alımı

Kocasinan Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemde istihdam ettiği personellerini sözleşmeli işçi statüsüyle kadrosuna alan Kocasinan Belediyesi’nin, yeni alacağı personellerini de sözleşmeli işçi kadrosuyla istihdam edeceği öngörülmektedir.

Belediye yetkililerinin işçi alımı aşamasında her zaman yaptığı gibi eşit ve adaletli bir şekilde seçim yapacağını belirtmesi üzerine personellerin kendisine uygun iş ilanı için tercih yapacakları ve istenen iş için yeterli olup olmadıklarını belirlemek adına personel adaylarına kurumun insan kaynakları birimi tarafından mülakat yapılacağı öngörülmektedir.

Kocasinan Belediyesi Memur Alımı

Kpss sınavı, geçmiş olduğumuz yıllarda zorluk derecesi normal seviyedeydi. Günümüzdeyse mezun sayısının fazla olması nedeniyle Kocasinan Belediyesi memur alımı sayıca az olup, sınavda sorulan soruların da zorluk derecesi epey artmıştır. Bu nedenle birçok aday Kpss sınavında P3 puan türünden en az 70 almak için mücadele vermektedir.

Kocasinan Belediyesi memur alımları ile belirlediğiniz kariyer hedefine ulaşmanız mümkün. P3 puanınız en az 70 ve üzeriyse siz de ÖSYM tarafından açılan tercihlerde, belediyeye başvuru yapabilirsiniz.

Tabi yeni eklenen sistemsel bir detayla, Kpss puanınız iyi de olsa mülakattan geçemezseniz devlet memuru olamıyorsunuz. Belirli bir tarih ve saat belirlendikten sonra, kurum tarafından adaylar mülakata çağrılır. 15 gün sonra da mülakat sonuçları açıklanır ve aday, bu sözlü sınavı geçerse devlet memuru olmaya hak kazanır.

Kocasinan Belediyesi İş İlanları

Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü olacak şekilde modernize etmeye çalışan kurum, bu çalışmaları kapsamında kadrosuna alacağı personelleri hangi kadroda ve hangi şartlarda istihdam edeceğine dair resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Kocasinan Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kaynaklarını akılcı bir şekilde kullanarak Kocasinan’ın ve dolayısıyla Kayseri’nin gelişmesini sağlama hedefinde olan Kocasinan Belediyesi, bu hususta İşkur yetkilileri ile görüşmeler yaparak bazı alanlarda ortak hareket etmeye karar vermiştir.

Bu nedenle bünyesine alacağı personellerinin internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurmalarını ya da İşkur büroları aracılığıyla yapılan mülakatlara katılmalarını isteyen belediye yetkilileri, başvuruların insan kaynakları birimi yetkilileri aracılığıyla değerlendirileceğini belirtmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Kocasinan İş İlanları

Devlet memuru olmak için aranılan sağları sağlayamıyorsanız ve işçi statüsünde özel firmalarda çalışmaya karar verdiyseniz, Kocasinan iş ilanları sayfamızı günlük takip etmeniz yararlı olacaktır. Çünkü yayınlanan tüm ilanların, firmalar tarafından belirlenen bir başvuru tarih aralıkları bulunmaktadır. Müracaat süresi dolmuş olan ilanlar için başvurunuzun kabul edilmeyeceğini unutmayınız.

Henüz yeni açılan Kocasinan iş ilanlarına zaman kaybetmeden başvuru yapmanızı öneriyoruz. Böylelikle daha hızlı davranabilir ve alınma olasılığınızı arttırabilirsiniz. Bu özellikle de, özel şirketlerin açtığı ilanlarda geçerli bir durumdur.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de kocasinan iş ilanlarına bakabilirsiniz.

3 Comments

 1. 1seneyi gecti form biraktim hala donus yapilmadi is ariyorum bu alim olursa insallah isimiz olur 05437423858

 2. Kocasinan belediyesine yaklaşık 2 yıl önce insan kaynaklarına form bıraktım herhangi bir dönüş olmadı suandada bostayim bu alım olursa sevinirim 0534 2188787

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*