İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kocasinan Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Kocasinan Belediyesi Personel Alımı

Birçok gencin hayal ettiği mesleklerden biri de devlet memuru olabilmektir. Gerek hafta sonu tatilleri, gerekse yıllık izninin fazla olması gibi nedenlerden dolayı birçok insan devlet memuru olmak ister. Ancak Kocasinan Belediyesi personel alımı ile memur ya da işçi statüsünde çalışabilmek için belirli şartları sağlamanız gerekmektedir.

Kocasinan Belediyesi iş ilanları şartlarında 18 yaşını doldurmuş olmak ve genellikle erkekler için askerliğini yapmış olmak gibi kriterler söz konusu olabilmektedir. En önemli şartlardan biri de T.C vatandaşı olmaktır, çünkü yabancı uyruklu kişiler devlet memuru olamazlar.

Kocasinan Belediyesi İşçi Alımı

Devlet memuru olabilmeniz için bazı şartları sağlıyor olmanız gerekir. Özellikle Kpss sınavına girmiş olmanız gerekir. Aksi takdirde devletin kadrosunda yer almanız için sadece mülakat ile yapılan alımları takip etmeniz gerekmektedir. Kocasinan Belediyesi işçi alımı kriterleri, hangi pozisyonda açık olduğuna bağlıdır diyebiliriz.

Kurum, gerçekleştireceği projeler ve ilçe halkına vereceği hizmetler kapsamında ihtiyacı olan kadroyu oluşturabilmek için alım yapmaktadır. Bu nedenle Kocasinan Belediyesi işçi alımları 2017 yılında da devam edecektir. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi bu alımların sınavlı ya da sınavsız olacağı hakkında kesin bir bilgi verilemez. Söz konusu bilgiler ancak açılacak olan ilanların detaylarından sonra aktarılabilir.

Kocasinan Belediyesi Personel Alımı

Kocasinan Belediyesi Memur Alımı

Kpss sınavı, geçmiş olduğumuz yıllarda zorluk derecesi normal seviyedeydi. Günümüzdeyse mezun sayısının fazla olması nedeniyle Kocasinan Belediyesi memur alımı sayıca az olup, sınavda sorulan soruların da zorluk derecesi epey artmıştır. Bu nedenle birçok aday Kpss sınavında P3 puan türünden en az 70 almak için mücadele vermektedir.

Kocasinan Belediyesi memur alımları ile belirlediğiniz kariyer hedefine ulaşmanız mümkün. P3 puanınız en az 70 ve üzeriyse siz de ÖSYM tarafından açılan tercihlerde, belediyeye başvuru yapabilirsiniz.

Tabi yeni eklenen sistemsel bir detayla, Kpss puanınız iyi de olsa mülakattan geçemezseniz devlet memuru olamıyorsunuz. Belirli bir tarih ve saat belirlendikten sonra, kurum tarafından adaylar mülakata çağrılır. 15 gün sonra da mülakat sonuçları açıklanır ve aday, bu sözlü sınavı geçerse devlet memuru olmaya hak kazanır.

Kocasinan İş İlanları

Devlet memuru olmak için aranılan sağları sağlayamıyorsanız ve işçi statüsünde özel firmalarda çalışmaya karar verdiyseniz, Kocasinan iş ilanları sayfamızı günlük takip etmeniz yararlı olacaktır. Çünkü yayınlanan tüm ilanların, firmalar tarafından belirlenen bir başvuru tarih aralıkları bulunmaktadır. Müracaat süresi dolmuş olan ilanlar için başvurunuzun kabul edilmeyeceğini unutmayınız.

Henüz yeni açılan Kocasinan iş ilanlarına zaman kaybetmeden başvuru yapmanızı öneriyoruz. Böylelikle daha hızlı davranabilir ve alınma olasılığınızı arttırabilirsiniz. Bu özellikle de, özel şirketlerin açtığı ilanlarda geçerli bir durumdur.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de kocasinan iş ilanlarına bakabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Hüsamettin cakici 26 Şubat 2018

    Kocasinan belediyesine yaklaşık 2 yıl önce insan kaynaklarına form bıraktım herhangi bir dönüş olmadı suandada bostayim bu alım olursa sevinirim 0534 2188787

  2. şaban 31 Ağustos 2018

    iş arıyorum 2 sene önce başvurdum dönüş olmadı 05358400251

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir