Penguen Gıda Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Bursa’da 1989 senesinde kurulan Penguen, kalite ve hijyen standartlarından ödün vermeden hizmetlerine devam etmektedir. Günümüzde 8 bölge müdürlüğü ile 40 bayisi bulunmaktadır.

Penguen Gıda İş İlanları

Penguen Gıda iş ilanları için resmi sitesi düzenli olarak takip edilmelidir. Günümüzde firmalar kendi sitesinden duyuruları paylaşmaktadır. İş ilanlarının belirli son günlere sahip olması sebebiyle, adaylar dikkatli olmalıdır.

Penguen Gıda, “insan kaynakları” sekmesinde “açık pozisyonlar” linki de bulundurur. Adaylar bu kısmı da her gün kontrol etmelidir. 

Nasıl Başvurulur?

Penguen Gıda kendi sitesi üzerinden başvuru kabul etmektedir. Bunun için aşağıdaki işlemleri uygulamak yeterlidir;

 1. http://www.penguen.com.tr/?lang=TR sitesine girin.
 2. Sağ üstten insan kaynakları linkine tıklayın.
 3. Sol taraftaki menüden, “başvuru formu” üzerine tıklayın.

Bundan sonra açılan menüde sizden aşağıdaki gibi bazı bilgiler istenecektir;

 1. Ad,
 2. Soyad,
 3. Cep Telefonu,
 4. T.C. Kimlik Numarası,
 5. Doğum Yeri,

Adaylar tüm formu inceleyerek, zorunlu yerlerin hepsini doldurmalıdır. Ardından sağ üst köşedeki “başvuru” sekmesi açılarak, “başvur” butonu kullanılır. Diğer bir başvuru ise hazır CV ile olur. Eğer insankaynaklari@penguen.com.tr adresine mail atarsanız da müracaat edebilirsiniz. Firma uyumlu kişilere dönüş yapar.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Penguen Gıda iş başvurusu yapabilecek çok sayıda pozisyona sahiptir. Bunlara alım, firmanın ihtiyaçları doğrultusunda olur. Bu nedenle yılın farklı dönemlerinde, herhangi bir pozisyona alım yapılabilir. Bunlardan bazıları,

 1. Gıda Mühendisi,
 2. Gıda Teknikeri,
 3. Ziraat Mühendisi,

Şeklindedir.

Pozisyon Açıklamaları

Yukarıda verdiğimiz ilanların genel açıklamaları şöyledir;

 1. Gıda Mühendisi: Yiyecek ve gıda ürünlerinin, koşullara uygun vaziyette imal edilmesi, paketlenmesi gibi işlerle ilgilenir.
 2. Gıda Teknikeri: Yiyecek ve gıda ürünlerinin hijyen koşulları çerçevesinde üretimi, paketlenmesi ve depolanması gibi işlerle ilgilenir.
 3. Ziraat Mühendisi: Suyun ve toprağın muhafaza edilmesi de dâhil olmak üzere, tarımsal problemlere çözümler sunar.

Eğer bu pozisyonlar ile ilgileniyorsanız, ayrıntılı bilgiyi kendi sitesinden elde edebilirsiniz. Bunlara başvuru için form doldururken, başvuru sekmesinde bulunan “çalışmak istediğiniz pozisyon” kısmından ilgili seçimler yapılmalıdır.

Temel Nitelikler

Minimum çalışma yaşı: 18

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*