Pendik Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Pendik İstanbul’un Anadolu yakasında, Marmara Denizi kıyısında yer alır. Burada Pendik Büyükşehir Belediyesi, eleman gereksinimini karşılamak adına yılın farklı zamanlarda iş duyuruları açar. Kurum resmi olduğu için, ilanlar da bu niteliktedir. Adaylar ilanları Belediye’nin kendi sayfasından takip edebilir. 

Eğer Pendik’te yaşıyorsanız, direkt kuruma giderek de alımlara yönelik soru sorabilirsiniz.

Pendik Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Resmi bir yapıya sahip olan Pendik Büyükşehir Belediye’si, bünyesinde çok sayıda farklı pozisyona sahiptir. Zaman içerisinde herhangi birinde gereksinim oluşabilir. Bunlardan bir tanesi de işçidir. İlan yayınlanınca,

 1. Genel şartlar,
 2. Özel Şartlar,
 3. İstenen evraklar,
 4. Alım yapılacak pozisyon,
 5. Başvuru tarihi,
 6. Başvuru yeri,
 7. Başvuru şekli,

Gibi adayların başvuru amacıyla bilmesi gereken bilgiler belirtilir. Bunlar gerek memur, gerekse diğer pozisyonlar için geçerlidir. Ancak içerikleri farklılaşabilir. Dolayısıyla adaylar hepsini okumalıdır. Kurumun resmi statüsü nedeniyle, mesai zamanları Belediyelerde olduğu şekildir. 

Pendik Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Pendik Büyükşehir Belediye’si herkesin bildiği üzere bir devlet kurumudur. Bu sebeple memur kadroları da söz konusudur. Devlet kurumlarında olduğu gibi 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” kapsamında personel alımı yapılır. İlanlarla ilgilenen ve devlet bünyesinde çalışmak isteyen adaylara önce söz konusu kanunu internetten açıp, içerdiği maddeleri tek tek okuması önerilir. 

Pendik Büyükşehir Belediye’sinin resmi statüsü nedeniyle adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak açılan KPSS’ye katılım yaparak, puan almış olması şartı koyulabilir. Dolayısıyla ilgili kişiler KPSS başvuru tarihi geldiğinde kayıt olmalıdır.

Tarihler, ÖSYM üzerinden takip edilebilir. Sınav tarihi geldiğinde de KPSS’ye girilmelidir. Eğer yüksek puan almak istiyorsanız, sınava çalışmanız gerekir. Lâkin çoğu kişinin bildiği üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı istenmediği bazı iş alımları da yapılır. 

Eğer böyle bir durum varsa kurum, gerekli açıklamayı da gerçekleştirir. Dolayısıyla adayların, bunu takip etmesi gerekir.  Pendik Büyükşehir Belediyesi iş ilanını paylaştığında, gerekli genel ve özel şartları da aktarır.

Başvurmak isteyen adaylar tümünü okumalıdır. Ardından istediği pozisyonun gerektirdiği bilgi, tecrübelerle ve şartlarla, kendisinin uyum sağlama durumuna bakmalıdır. Zira aksi takdirde kabul alınmayabilir.

Ek olarak ilgili adaylar, başvuru sırasında kişilerden bir takım evrakların da talep edilebileceğini hatırlamalıdır. Bu konuda istenen belgeler ilanda verilmekte olup, kişiler detaylıca incelemelidir. Eğer adayda yanlış yahut eksik evrak varsa, başvuru için gerekli süre artabilir. Şayet iş ilanının son günü başvurulmuşsa sıkıntılar yaşanabilir.

Pendik Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Pendik Büyükşehir Belediye’sine iş ilanları için Resmi Gazete’ye bakılabilir. Aynı zamanda Belediye’nin kendi sayfasına da bakılmalıdır. Ayrıca https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ linki de tüm Türkiye geneli iş ilanlarını görmenizi sağlar. Eğer girip herhangi bir ilana tıklarsanız, detayları görebilirsiniz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Pendik Büyükşehir Belediye’sinde çalışabileceğiniz çok sayıda pozisyon vardır. Bazıları,

 1. Memur,
 2. İşçi,
 3. Arşivci,
 4. Şoför,
 5. Zabıta,
 6. Park ve bahçe işçisi,
 7. Güvenlikçi,
 8. Çaycı,
 9. Yardımcı, 
 10. Temizlikçi şeklindedir.

Pendik Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pendik Büyükşehir Belediyesi için iş başvurusunun nasıl yapılacağı, ilan paylaşıldığında adaylara bildirilir. Tek yapılması gereken metni okumadır.

Pendik Güncel İş İlanları

İstanbul-Pendik bölgesinde iş ilanlarına bakıyorsanız, takip edebileceğiniz özel sektör pozisyonları da vardır. Bunları kontrol etmek ve başvurmak için kariyer siteleri kullanılabilir. Eğer Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi sayfaları her gün kontrol ederseniz, ilanlara anında online başvuru yapabilirsiniz. 

Bunun için kariyer sitesine kayıt olmak, ardından CV oluşturup iş başvurusu yapmak gibi aşamalar vardır.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de pendik iş ilanlarına bakabilirsiniz.

5 yorum

 1. ŞOFÖR OLARAK PENDİK BELEDİYESİNE BAŞ VURMAK İSTİYORUM E+D EHLİYETİM SRC 2 3 4 SRC5 ADR TEHLİKELİ TAŞIMACILIK VAR 37 YAŞINDAYIM 17 yıldır şoförlük yapıyorum Kamyon KIRKayak tecrübem var

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*