Osmangazi Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Osmangazi Belediyesi Personel Alımı

Tarih, kültür, turizm ve sanayi şehri Bursa’nın en büyük merkez ilçesi olan Osmangazi Belediyesi, sınırları içerisinde bulunan 136 adet mahalleye hizmet vermektedir.

Tarihi ve kültürel mirası koruyarak toplumsal ihtiyaçları göz önüne alan, kamu kaynaklarının katılımcılık esasıyla adil dağıtıldığı, güncel teknolojik imkânlarla kaliteli hizmeti sosyal belediyecilik anlayışıyla sunan güvenilir bir kurum olma hedefinde olan Osmangazi Belediyesi, yatırımlarını ve geliştirdiği projeleri bu hedef doğrultusunda şekillendirmektedir.

Geniş bir coğrafyada yoğun bir nüfusa hitap eden Belediye, vatandaşlarının taleplerini daha kısa sürede çözüme kavuşturmak ve yatırımlarına hız kazandırmak amacıyla personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Osmangazi Belediyesi Personel Alımı

Osmangazi Belediyesi Memur Alımı Yapacak

Bursa – Osmangazi Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur ve zabıta memuru alınacaktır.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
 • Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Osmangazi Belediyesi İşçi Alımı

Yıl içerisinde gerekli olan miktarlarda ihtiyaç duyulan birimlere kademeli olarak sözleşmeli ve taşeron işçi alımı yapacak olan Osmangazi Belediyesi’nin, yeni işçilerine de hali hazırdaki işçileri gibi hafta içi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulayacağı bilinmektedir.

Ayrıca bu saatler dışında çalışmak durumunda kalan personellerine maaşlarına ek olarak fazla mesai ödeyen belediye, bütün çalışanlarına eşitlik ilkesine bağlı olarak çeşitli sosyal haklar da sağlamaktadır.

Osmangazi Belediyesi 5 Memur Alacak

Osmangazi Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

osmangazi belediyesi memur alımı

Osmangazi Belediyesi İş İlanları

Tarihi ve kültürel değerlerin varlığında geçmişle geleceği buluşturan ve kentsel yaşam kalitesini sürekli arttırarak Osmangazi’yi herkesin yaşamak istediği bir kent haline getirmek istediklerini belirten Osmangazi Belediyesi, bütün çalışmalarında vatandaşlarının memnuniyetini odak noktası olarak belirlemektedir.

Aktif kullandığı sanan ortam ile de vatandaşlarının işlemlerini kolaylaştıran belediye kadrosuna personel alımı yapacağı zaman da internet sitesi üzerinden iş ilanları yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Osmangazi Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna dâhil etmek istediği personeller ile ilgili tüm detayları internet sitesi aracılığıyla duyurarak vatandaşlarını bilgilendirmeyi tercih eden Osmangazi Belediyesi’nin kadrosunda çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin yayınlayacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Adayların çalışmak istedikleri pozisyon için uygun ilanın yayınlanmasıyla birlikte ilanda yer alan iş başvuru formunu doldurarak ya da belediyenin insan kaynakları birimine hazırladıkları özgeçmişleri ile birlikte giderek ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Osmangazi İş İlanları

Osmangazi iş ilanları verildikten sonra en kısa sürede başvuru yapmanız gereken duyurulardır. Çünkü Bursa’nın en büyük ilçelerinden biri olan Osmangazi’de işçi ya da personel alımları hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Buna bağlı olarak başvurusu süresi dolmuş ilanlar için yapılan müracaatlar kabul edilmemektedir.

Henüz yeni açılan Osmangazi iş ilanları için ise fazla zaman kaybetmeden başvuru yapmanızı öneriyoruz. Böylelikle daha hızlı davranabilir ve alınma olasılığınızı arttırabilirsiniz. Bu özellikle de, özel şirketlerin açtığı ilanlarda geçerli bir durumdur.

Güncel Osmangazi iş ilanları

 • PAZARLAMA VE SATIŞ TEMSİLCİSİ
 • ELEKTRİK TEKNİSYENİ
 • Matematik Öğretmeni

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de osmangazi iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*