Kanada İş İlanları ve İş İmkanları 2023

Kanada’nın sunduğu iş olanakları birçok kişinin bu ülkeye giderek, çalışmak istemesine neden olmaktadır. Ülke özellikle üretim, hizmet ve maden üzerinde öne çıkmakla beraber, birçok meslekte iş imkânlarına sahiptir.

Ülke sürekli yeni personellere ihtiyaç duyduğu için, neredeyse her gün eleman alımları gerçekleştirilir. Bunları karşılayabilmek için, yurt dışından gelmiş olan adaylar da değerlendirilir. Buraya gitmeden önce ilk olarak İngilizce dilini iyi bilmeniz gerekir.

Ayrıca bazı yerlerinde Fransızca da konuşulmaktadır. Bu sebeple gideceğiniz yere göre, Fransızca bilmeniz de şart olabilir. Ancak öncelikle İngilizce öğrenirseniz, daha kolay iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca vize, çalışma ve oturma izni de alınması gerebilir. Bu konu tüm ayrıntılarıyla beraber, Kanada konsolosluğu üzerinden öğrenilebilir.

Kanada İş İlanları ve İş İmkanları

Başlıklar

Kanada’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Kanada’da çalışmak istiyorsanız, yolculuk öncesinde iş ilanlarını bulmanız gerekir. Bunun için internet ortamında değerlendirebileceğiniz çok sayıda ilan vardır. Bunlara başvuru yaparsanız ve CV’niz yeterliyse kabul edilebilirsiniz.

Eğer Kanada’da akademik hayata atılmayı düşünüyorsanız, öncelikle ülkede bulunan bir üniversitenin, lisansüstü programını kazanmanız gerekir. Böylece akademik hayata atılabilir, ardından burada iş bulma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Kanada Yıl Sonuna Kadar Toplam 401 Bin Yeni Göçmen Kabul Edecek.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Marco Mendicino yaptığı açıklamada, “Her şeye rağmen, Kanada göçmenlik konusunda dünyaya liderlik etmeye devam ediyor. Bu yıl 401 bin yeni daimi sakini kabul etme taahhüdümüzü yerine getireceğiz. İşler doğru yönde ilerliyor.” dedi.

Kanada İş İmkânları

Kanada’da çalışmak istiyorsanız, her alandan başvuru yapmanız mümkündür. Burada vasfa ve yeteneklere göre farklılık olmaktadır. Dolayısıyla avukatlık, doktorluk, mühendislik ve yazılım gibi meslekler kapsamında iş bulmanız mümkündür.

Bunlara ek olarak kendiniz burada bir iş yeri açmak istiyorsanız, gerekli koşulların yerine getirildiği takdirde bu da sağlanabilir. Kanada özellikle sanayi üzerine alım yaptığı için daha önceden sanayi ve tekstil üzerine tecrübeniz olmuşsa, kabul edilmeniz oldukça mümkündür.

Ayrıca teknoloji çağında olduğumuz günümüzde, yazılımcıların değeri de global çapta artmaktadır. Bu nedenle Kanada’da bu kategoride rahatlıkla iş bulmak da olasıdır. Tüm bunlara ek olarak inşaat ustası, şoför, aşçı ve garson gibi meslekleri yapmanız da mümkündür.

Kanada’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Kanada içerisinde “Kanada Doları” kullanılmaktadır.  Maaşlar çalıştığınız yere, mesleğe göre farklılaşmaktadır. Dolayısıyla standart bir maaş yer almaz. Kanada büyük bir coğrafyaya sahip olduğu için eyalet sistemi vardır. Saatlik ücret bu nedenle farklılık gösterebilir. Bunlar şöyledir;

 1. Ontario saatlik asgari ücret: 14 Kanada Doları
 2. Nova Scotia saatlik asgari ücret: 10.85 Kanada Doları
 3. Nortwest Territories saatlik asgari ücret: 11 Kanada Doları
 4. Manitoba saatlik asgari ücret: 11.15 Kanada Doları
 5. Yukon saatlik asgari ücret: 11.23 Kanada Doları
 6. New Brunswick saatlik asgari ücret: 11 Kanada Doları
 7. Nunavut saatlik asgari ücret: 13 Kanada Doları
 8. Quebec saatlik asgari ücret: 11.25 Kanada Doları
 9. Prince Edward İsland saatlik asgari ücret: 11.25 Kanada Doları
 10. Saskatchewan saatlik asgari ücret: 10.69 Kanada Doları
 11. British Columbia saatlik asgari ücret: 11.35 Kanada Doları
 12. Alberta saatlik asgari ücret: 13.60 Kanada Doları

Ortalama çalışma süresi 8 saat olup, asgari ücret alınması durumunda günlük gelir yaklaşık 93 Kanada Dolarıdır. Böylece 2,805 gibi aylık bir kazanç vardır. Kira ücretleri ise eyaletlere ve evlerin konumuna göre farklılık göstermektedir.

Kanada İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

Kanada’da iş ilanlarını bulabileceğiniz farklı siteler vardır. Bunlar genel hatları ile şöyledir;

 1. Canada Career Site
 2. Monster
 3. Eluta
 4. Jobboom
 5. Job Bank
 6. LinkedIn
 7. GlassDoor
 8. Simply Hired

Bu siteler içerisinde farklı sektörlere ait çok sayıda ilanlar vardır. Herhangi birisi üzerinden, aradığınız işi rahatlıkla bulmanız mümkündür.

5 Comments

 1. Merhaba ben erkek kuaförüyüm canada veya baska bir ülkede çalışmak istiyorum 29 yaşındayım

 2. Merhabalar benim adim Besim Kosovali yim .Tyrkiyeden mezunum Dis teknisyen ve dis hekimi olarak. Kendim hem dis hekimi gibi hem de dis teknisyen gibi calismakta yim . bu branslardan is imkanlari var sa Bana ulasirmisiniz Tesekurler . EMAILIM smailibesim033@gmail.com

 3. Ben Mobilya Doğrama Dekorasyon ustasıyım. Kapı, mutfak, parke, kaynak usta belgelerim var.Yurt ıcı ve yurt dısı tır otobüs, motor, sürücü belgelerım de mevcut. Çocukluktan hem soför servıs cektım. Hem usta şoför hem dekorasyon ustasıyım. Yurt dışına uygun iş ımkanı arıyorum .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*