Trabzon Havalimanı İş İlanları 2023

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne bağlı olarak hizmet veren Trabzon Havalimanı, 1957 yılından bu yana hizmet vermektedir. Yolcu kapasitesi sürekli genişlemekte olup, havalimanı personel alımı ile yükselen bu kapasiteye bir cevap vermektedir.

Eğer kurum kapsamında çalışmak istiyorsanız, ilanların resmi bir şekilde verildiğini bilmeniz gerekir. Bu nedenle başvurular da resmi çerçevede ilerler. Dolayısıyla Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş, en az 70 almış olmanız gerekir.

Bundan sonra da sadece gerekli takibi yapmanız gerekir. Bunun için Resmi Gazete, İŞKUR kamu memur alımı – kurum dışı kamu işçi alımı ilanları incelenebilir.

Trabzon Havalimanı Personel Alımı

Trabzon Havaalanı personel alımı kapsamında senenin farklı dönemlerinde, farklı ilanlar vermektedir. Bunlardan bazıları şu şekilde görülebilir;

 1. Havalimanı Planlama: Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma, sektörler ilgili programları kullanabilme, İngilizce bilme ve takım çalışması yapabilme gibi nitelikler aranmaktadır.
 2. Mali İşler: Konuyla ilgili programları kullanabilme, takım çalışması yapabilme ve iletişim becerileri güçlü olma, sonuç odaklı çalışma gibi nitelikler aranmaktadır.
 3. Bilgi Teknolojileri: Microsoft Office ve alanla ilgili programları kullanabilme, İngilizce bilme ve takım çalışması yapabilme gibi nitelikler aranmaktadır.

Trabzon Havalimanı içerisinde, yolculara farklı konularda hizmet veren işletmeler de vardır. Bu nedenle garson ya da satış temsilcisi gibi pozisyonlara yönelik de ilanlar mevcuttur. Bunlara başvurmanız da mümkün olup, kariyer siteleri üzerinden takip edilmektedir.

Buna ek olarak her havalimanı işçi alımı da gerçekleştirir. Bu nedenle temizlik görevlisi gibi bazı pozisyonlar da zaman zaman yayınlanır. İlgili ilanlar verildiğinde, başvuru yapmanız mümkündür.

Trabzon Havalimanı Güvenlik Alımı

Trabzon Havalimanı güvenlik alımı yapmaktadır. Bu pozisyonlara başvurmak için, adaylardan aranan tüm niteliklerin yerine getirilmesi gerekir. Bunlar değişebilmekte olup, alanla ilgili silahlı ya da silahsız güvenlik belgesi gibi sertifikalara sahip olunması önerilir.

Bunlar bulunuyorsa tek yapmanız gereken beklemedir. Zira aktif ilan yoksa başvurulmaz. Her gün incelemek, duyuruları kaçırmamanıza yardım eder.

Trabzon Havalimanı İş Başvurusu

Trabzon Havalimanı iş ilanları resmi şekilde yayınlandığı için, ilanları düzenli aralıklar ile kontrol etmeniz gerekir. İlan yayınlandıktan sonra başvurunun nerede, nasıl, hangi tarih aralıklarında olacağı, aranan genel ve özel nitelikler, hangi pozisyona kaç kişi alınacağı gibi konular verilecektir.

Dolayısıyla bu ilanı okuyup buna göre hareket etmeniz yeterlidir. Eğer Trabzon Havalimanı iş başvurusu için havaalanında bulunan işletmeleri düşünüyorsanız, şu şekilde başvurmanız mümkündür;

 1. Kariyer platformlarına giriş yapın.
 2. Üye olmadan başvuru olmadığı için, hesabınız bulunmuyorsa üyelik oluşturun. Mevcutsa giriş yapın.
 3. Trabzon Havalimanı için açılan ilanları kontrol ederek, online başvuru yapın.

Ardından nitelikleriniz uygunsa, işletmenin yetkilileri sizinle irtibat kurarak, mülakat hakkında bilgi verecektir.

9 Comments

 1. Mrb trabzon merkezde oturuyorum silahlı özel güvenlik sertifikam var ise ihtiyacim var yardimci olurmusunuz lutfen

 2. 2018 yılında Atatürk havalimanında 1sene calistim oradan İstanbul havalimanına transfer oldum silahsız güvenlik kimliğim mevcut tpss mevcut

 3. Silahsız güvenlik sertifikam vardır çalışmak istiyorum yaş 21 Trabzon merkez

 4. İstanbul havalimaninda görev yapmaktayim. Silahli özel güvenlik kimlik kartim mevcuttur. Tpss mevcut. Yaklaşık 2 yıldır çalışıyorum.

 5. Trbzon merkez guvenlık belgem var çalısmak istiyorum silahsız yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*