Tekirdağ Çorlu Havalimanı İş İlanları 2021

Sivil ve Askeri tipte hizmet veren Tekirdağ Çorlu Havalimanı, DHMİ ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından işletilmektedir. Havaalanı personel alımı bu bakımdan farklı şekillerde yapılmaktadır. Askeriyeye girmek istiyorsanız, ayrıntıları Türk Hava kuvvetlerinin sayfasından bakmanız gerekir.

DHMİ kapsamında çalışmak istiyorsanız, ilanları resmi şekilde takip etmeniz gerekir. Burada ilk olarak Kamu Personeli Seçme Sınavından bahsedilmelidir. Bilindiği üzere devlet kurumlarına alım yapılırken bu puan gerekir. Dolayısıyla ilanları takip etme sürecinizde söz konusu sınavın tarihlerini kontrol edip girmeniz, en az 70 almanız önerilir.

Böylece ilan yayınlanırsa ve puan gerekiyorsa, sorunsuzca başvuru yapabilirsiniz. Ancak bazı genel ve özel niteliklerin de olduğunu ve havalimanı personel alımı için bunların sağlanması gerektiği bilinmelidir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Personel Alımı

Tekirdağ Çorlu Havalimanı iş alımı gerçekleştirmekte olup, bunlar gereksinimleri çerçevesinde duyurulmaktadır. Bunlardan bazıları, açıklamaları ile birlikte şöyledir;

 1. Sistem Yöneticisi: Uygulama ve güvenlik bölümlerine yardım etme, Microsoft uygulama ve sunucularının yönetiminden görevli olma gibi sorumlulukları vardır.
 2. Kurumsal İletişim: Microsoft Office ve sektör ile ilgili programları kullanabilme, İngilizce bilme, sonuç odaklı olma gibi nitelikler vardır.
 3. Kurumsal İlişkiler: Sektör ile ilgili programları bilme ve kullanma, sonuç odaklı olma ve gelişime açık bulunma gibi nitelikler aranmaktadır.
 4. Havalimanı Planlama: Vizyoner ve sonuç odaklı olma, İngilizce ve sektör ile ilgili yazılımları kullanabilme gibi niteliklere sahiptir.
 5. Mali İşler: Öğrenmeye ve gelişime açık olma, iletişim becerileri gelişmiş ve takım çalışması yatkın bulunma, ilgili yazılımları etkin şekilde kullanabilme gibi nitelikler aranmaktadır.
 6. Operasyon: İngilizce bilme ve ilgili yazılımları aktif şekilde kullanabilme, öğrenmeye açık olma gibi nitelikler görülmektedir.

Eğer Tekirdağ Çorlu Havaalanı’na başvurmak istiyorsanız, bunlar açılabilecek ilanlardan bazılarıdır. Nitelikler farklılaşabileceği için yayınlandığı zaman dikkatle incelenmesi önerilir. Ayrıca havalimanı işçi alımı da yapılabileceği için, bu tür ilanları inceleyenler periyodik aralıklarla kontrol etmelidir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Güvenlik Alımı

Tekirdağ Çorlu Havalimanı güvenlik alımı için başvurmak istiyorsanız, ilanları aktif olarak takip etmeniz gerekir. Bunlar silahlı ya da silahsız güvenlik belgesi gerektirebileceği için, ilgili sertifikaları hazırlamanız önerilir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı İş Başvurusu

Tekirdağ Çorlu Havalimanı iş başvurusu resmi şekilde yapıldığı için, başvurunun nasıl gerçekleşeceğine dair detaylı bilgiler ilanda yer alacaktır. Bu nedenle adayların duyuruyu okuması yeterlidir. Böylece,

 1. Hangi pozisyonlara alım yapılacağı,
 2. Başvurunun yapılacağı tarihler,
 3. Başvurunun yapılacağı konum ve nasıl yapılacağı,
 4. Getirilmesi gereken evraklar,
 5. Adayların taşıması gereken nitelikler,
 6. Kaç kişi alınacağı,

Gibi konular ayrıntılı şekilde öğrenilebilir. Bu kapsamda hareket ederek, başvurunuz kolayca yapılabilir.

3 yorum

 1. merhaba güvenlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum yaşım 28 silahlı güvenlik görevlisi belgem var eğer dönüş yaparsanız çok sevinirim.

 2. merhabalar ben çorlu havaalaninda çalışmak istiyorum, önlisans lojistik mezunuyum ve lisans işletme okuyorum, bilgi verirseniz çok memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim

  • Merhabalar ben güvenlik görevlisiyim aynı zamanda istanbul hava limanında ve istanbul yeni havalimanında yer hizmetleri(utem) tecrübelerine sahibim ve çorlu havalimanında çalışmak istiyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*