İlkadım Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

İlkadım Belediyesi Personel Alımı

Belediyenin idari yada işçilik kadrolarında yer almak isteyen adaylar İlkadım Belediyesi personel alımı tarihleri ne zaman merak etmektedirler. Samsun’un merkez ilçesi olan İlkadım, hızla gelişmektedir. Bu nedenle de kurum sık sık personel alımlarını gerçekleştirmektedir.

İşçilik ve memur alımları olmak üzere iki ana kategoride derleyebildiğimiz bu alımlarda, hemen herkesin şansı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kurum, her iki pozisyon için de farklı düzeylerde okul mezuniyeti aramaktadır.

İlkadım Belediyesi Personel Alımı

İlkadım Belediyesi İşçi Alımı

Personel alımlarına yönelik kesin bir tarih aralığı bulunmamaktadır. Adayların güncel olarak alımları takip etmeleri gerekmektedir. İşçi alımlarında daha çok beden gücünün ön planda olduğu alımlardır. İdari kadroda yer almak isteyen adayların ise memur alımlarını takip etmeleri gerekmektedir.

İlkadım Belediyesi işçi alımı başvuru şartları ile idari kadroya yönelik memur alımlarında gerekli olan başvuru koşulları farklılık göstermektedir. İşkur ilanlar sayfasında takip edebileceğiniz bu alımlarda işçilik kadrosu adaylarının aynı zamanda memurluk yada idari düzeyde alımlara başvuruda bulunabilme olasılıkları söz konusu değildir.

Nitekim idari düzeyde memur alımları en az lisans düzeyinde mezun adaylar için olmaktadır. Bu adaylardan belirli fakültelerin belirli bölümlerinden mezun olmaları şartı bulunmaktadır. Oysa işçi alımlarında eğitim düzeyi olarak ilköğretim ya da lise mezunu kriteri belirtilmektedir. Bu nedenle işçi düzeyinde alımlarda, lise veya ilköğretim mezunu olan kişilerin kazanma ihtimali daha yüksektir.

İlkadım Belediyesi Memur Alımı

Samsun merkez yada diğer ifade ile İlkadım’da ikamet eden vatandaşların, kurumun bünyesinde memur olma şansları bulunmaktadır. İlkadım Belediyesi memur alımı belediyenin kadrolarının çeşitli nedenlerden dolayı boş kalmasında gerçekleştirilmektedir. Kurumun sitesi üzerinden ya da Personelalimi.gen.tr üzerinden güncel bir şekilde alımlardan haberdar olabilirsiniz.

Memur alımları daha çok idari kadroya yönelik alımlar olduğundan dolayı, bu kadrolara başvurmayı düşünen adaylar arasında daha çok İİBF mezunlarının alınma şansı yüksek olmaktadır. Fakat eğer “genel” düzeyde bir memur alımı söz konusuysa, bu durumda adayların mezun olduğu kurum önemli olmadığı için lise ve dengi bir okuldan mezun olan kişilerde bu kadrolara başvuru yapabilirler. Lisans mezunu adaylarının tıpkı özel sektörde olduğu gibi belediye alımlarında da üst düzey pozisyonlara yerleşebilme şansları bulunmaktadır.

İlkadım İş İlanları

Mezun olduğunuz okul düzeyi ne olursa olsun, sahip olduğunuz nitelikler doğrultusunda kendinize bir iş bulmanız hiç de zor değildir. Samsun merkezde ikamet eden vatandaşların güncel olarak takip edebilecekleri Samsun İlkadım iş ilanları sayfasında her gün yeni duyurular yayınlanmaktadır.

Bu ilanları kontrol ederek kendinize en uygun işi bulabilmeniz mümkün. Ayrıca firmaların eleman bulmak için görevlendirdiği insan kaynakları birimine başvuruda bulunarak ya da çeşitli kariyer sitelerinin duyurularını inceleyerek de meslek sahibi olabilirsiniz…

Leave a Reply