İlkadım Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

İlkadım Belediyesi Personel Alımı

İlkadım 2008 yılında değiştirilen belediyecilik kanunu kapsamında işçe statüsüne alınmış ve ilçe belediyesi olarak ilan edilmiştir.

lkadım Belediyesi, bütün faaliyetlerini “etraflıca çalış, doğru bir şekilde araştır, dikkatlice düşün, düşündüklerini gözden geçir, ciddi ve samimi bir şekilde uygula” parolasıyla gerçekleştirmektedir.

Bu parola doğrultusunda İlkadım’ın sosyal ve ekonomik açıdan kalkınabilmesi, halkın refah düzeyinin artırılması, çeşitli istihdam alanları sunulması gibi en temel sorunlara da çözümler arama ve bulma görevini sürdüren kurum, personel alımı yapmaya hazırlanıyor.

İlkadım Belediyesi Personel Alımı

İlkadım Belediyesi İşçi Alımı

İlkadım’ı layık olduğu güzellik ve refah düzeyine yükseltme çabasıyla yatırımlar yapan İlkadım Belediyesi’nin yatırımları dikkate alındığında kadrosuna memurdan çok işçi alımı yapacağı öngörülmektedir. Daha önceki kadrolandırma şekilleri dikkate alındığında kurumun kadrosuna alacağı yeni işçilerini sözleşmeli işçi olarak istihdam edeceği tahmin edilmektedir.

İlkadım Belediyesi işçi alımı başvuru şartları ile idari kadroya yönelik memur alımlarında gerekli olan başvuru koşulları farklılık göstermektedir. İşkur ilanlar sayfasında takip edebileceğiniz bu alımlarda işçilik kadrosu adaylarının aynı zamanda memurluk yada idari düzeyde alımlara başvuruda bulunabilme olasılıkları söz konusu değildir.

Nitekim idari düzeyde memur alımları en az lisans düzeyinde mezun adaylar için olmaktadır. Bu adaylardan belirli fakültelerin belirli bölümlerinden mezun olmaları şartı bulunmaktadır. Oysa işçi alımlarında eğitim düzeyi olarak ilköğretim ya da lise mezunu kriteri belirtilmektedir. Bu nedenle işçi düzeyinde alımlarda, lise veya ilköğretim mezunu olan kişilerin kazanma ihtimali daha yüksektir.

İlkadım Belediyesi Memur Alımı

Samsun merkez yada diğer ifade ile İlkadım’da ikamet eden vatandaşların, kurumun bünyesinde memur olma şansları bulunmaktadır. İlkadım Belediyesi memur alımı belediyenin kadrolarının çeşitli nedenlerden dolayı boş kalmasında gerçekleştirilmektedir. Kurumun sitesi üzerinden ya da Personelalimi.gen.tr üzerinden güncel bir şekilde alımlardan haberdar olabilirsiniz.

Memur alımları daha çok idari kadroya yönelik alımlar olduğundan dolayı, bu kadrolara başvurmayı düşünen adaylar arasında daha çok İİBF mezunlarının alınma şansı yüksek olmaktadır. Fakat eğer “genel” düzeyde bir memur alımı söz konusuysa, bu durumda adayların mezun olduğu kurum önemli olmadığı için lise ve dengi bir okuldan mezun olan kişilerde bu kadrolara başvuru yapabilirler. Lisans mezunu adaylarının tıpkı özel sektörde olduğu gibi belediye alımlarında da üst düzey pozisyonlara yerleşebilme şansları bulunmaktadır.

İlkadım Belediyesi İş İlanları

İlkadım halkını modern, çağdaş ve standartları yüksek bir bölgede yaşatmak için çalışmalarını sürdüren İlkadım Belediyesi, resmi internet sitesi üzerinden kadrosuna almayı planladığı personelleri ile ilgili detaylı bir iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek.

Yayınladığı iş ilanlarında kadrosundaki açık pozisyonlara, çalışma koşullarına ve başvuru şartlarına yer veren kurum, genellikle takım çalışmasına yatkın, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, genç ve dinamik personelleri istihdam etmeyi amaçlamaktadır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

İlkadım Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlkadım Belediyesi kadrosunda personel olmak isteyenlerin zaman zaman belediyenin internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alım ilanlarını dikkatli bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir. İlkadım Belediyesi’nin insan kaynakları biriminin çalışması ile yayınlanacak olan personel alım ilanında belirtilen şartlara uygun olan adayların belediyenin sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuruları kurum kriterlerine uygun olan adaylarla kurum tarafından iletişime geçilmekte ve adaylar mülakata tabi tutulmaktadır. Mülakatı da başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

İlkadım İş İlanları

Mezun olduğunuz okul düzeyi ne olursa olsun, sahip olduğunuz nitelikler doğrultusunda kendinize bir iş bulmanız hiç de zor değildir. Samsun merkezde ikamet eden vatandaşların güncel olarak takip edebilecekleri Samsun İlkadım iş ilanları sayfasında her gün yeni duyurular yayınlanmaktadır.

Bu ilanları kontrol ederek kendinize en uygun işi bulabilmeniz mümkün. Ayrıca firmaların eleman bulmak için görevlendirdiği insan kaynakları birimine başvuruda bulunarak ya da çeşitli kariyer sitelerinin duyurularını inceleyerek de meslek sahibi olabilirsiniz…

Güncel İlkadım İş İlanları

YAPI MARKET Satış Danışmanı SAMSUN

Temizlik Personeli – Türkiye Geneli

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi Personeli

Teknik Personel

Ek olarak Kariyer .  Yenibiriş. ve SecretCV sitelerinden de İlkadım iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*