Fethiye Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Fethiye Belediyesi Personel Alımı

Cumhuriyetin kurulmasıyla beraber Muğla İline bağlanan Fethiye, ismini 1913 yılında Şam’dan havalanarak bir süre sonra uçağı düşürülerek şehit olan ilk pilotlarımızdan Fethi Bey’in ismi anısına Fethiye olarak almıştır.

Gerek nüfus açısından gerek konum açısından Muğla’dan ayrılıp il olmaya çalışacak nitelikte olan Fethiye, bu özelliği etkisiyle dikkat çekmektedir. İlçenin hem modernizasyonunu geliştirmek hem de ilçeyi kalkındırarak vatandaşlarına daha iyi bir gelecek sunma hedefinde olan Fethiye Belediyesi, yatırımlarını bu amacı doğrultusunda şekillendirmektedir.

Bu yatırımları kapsamında da yeni personelleri ihtiyaç duyan kurumun kadrosuna çok sayıda deneyimli/deneyimsiz personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Fethiye Belediyesi Personel Alımı

Fethiye Belediyesi İşçi Alımı

Son zamanlarda yaptığı işçi alımlarında bünyesine aldığı işçileri sözleşmeli işçi olarak istihdam eden Fethiye Belediyesi’nin yakın zamanda kadrosuna alacağı personelleri de sözleşmeli işçi olarak istihdam edeceği öngörülmektedir. Bu işçilerine hali hazırdaki işçileri gibi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulayacak olan kurum, bu saatler dışında çalışmak durumunda kalan bütün işçilerine maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti ödemektedir.

Fethiye Belediyesi Memur Alımı

Fethiye Belediyesi iş ilanları içerisinde sıklıkla memur alım duyurularını da görebilirsiniz. Çünkü kurum, kentin turizmi gelirinin fazla olabilmesi için tüm hizmet binalarına memur almaktadır. Başvurular genellikle KPSS puanına göre değerlendirilse de, kimi zaman kurum KPSS’siz alım da gerçekleştirmektedir.

Bu kapsamda açılan pozisyonların ilgili şartlarını ve başvuru kanallarını, detaylar bölümünden öğrenebilirsiniz. Fethiye Belediyesi memur alımı için henüz aktif bir ilan bulunmasa da, yerel yönetimler bünyesine yıl sonuna doğru alım yapılması beklenmektedir.

Fethiye Belediyesi İş İlanları

Fethiye Belediyesi, özellikle Fethiye’de kültürel festivaller ve sportif etkinlikler gerçekleştirerek ilçenin adını Türkiye’de duyurmaya çalışmakta ve ilçeyi en iyi şekilde tanıtmaya yönelik faaliyetler sergilemektedir. Bu faaliyetler kapsamında çok sayıda personel alımı yapmaya hazırlanan kurumun, personel alım şartlarının netleşmesi durumunda internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlaması beklenmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Fethiye Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fethiye Belediyesi,  dönemsel veya sürekli olarak çalışacak personel ihtiyacı için açılan kadroları ve personel ihtiyacı duyulan birimleri, çalışma koşullarını ve çalışanlara tanınacak hakları internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklamayı tercih etmektedir.

Fethiye Belediyesi’nin bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların  belediyenin resmi internet sitesinden yaptığı duyuruları dikkatle takip ederek, yayınlanan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuruları olumlu olarak değerlendirilen adaylar İşkur yetkilileri ve Fethiye Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından yapılacak olan mülakata girmeye hak kazanmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Fethiye İş İlanları

Fethiye Belediye bazı pozisyonu için adayların belirli bir yaş aralığında olmasını isteyebiliyor. Özellikle idari bilimlerde ve mühendislik bölümlerinde, alt yaş sınırı önem arz etmekte ve adayların en az 35 yaşını doldurmuş olması istenmektedir.

Şayet belirlenen bu yaş gruplarına uyum sağlayamıyorsanız, Fethiye iş ilanları kategorisini inceleyerek de meslek sahibi olabilirsiniz. Çünkü özel işletmeler genellikle alt yaş sınırı kriterini daha esnek tutmaktadır.

Güncel Fethiye iş ilanları

 • Garson
 • Mağaza Satış Temsilcisi -Fethiye
 • Muğla Fethiye CarrefourSA Sezonluk Market Görevlileri

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Fethiye iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*