Dulkadiroğlu Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Dulkadiroğlu Belediyesi Personel Alımı

12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen belediyecilik kanunu ile Kahramanmaraş merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe statüsünü alan Dulkadiroğlu, nüfusuyla Kahramanmaraş’ın en kalabalık ikinci ilçesidir.

Dulkadiroğlu Belediyesi, halktan aldığı gücü hizmete dönüştüren, kültürel değerleri, çevreyi, sağlıklı kentleşmeyi ve insani değerleri temel alan bu yönde kendini yenileyen, geliştiren adil bir hizmet modeli sunmaktadır. Bu çalışma modeli kapsamında yoğun bir çalışma temposu olan kurum, destek hizmetleri, plan ve proje, fen işleri, temizlik işleri gibi birimlerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapmaya hazırlanıyor.

Dulkadiroğlu Belediyesi Personel Alımı

Dulkadiroğlu Belediyesi İşçi Alımı

Dulkadiroğlu Belediyesi, internet sitesi üzerinden personel alımı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yayınlamamış olsa da, belediyenin geçmişte yaptığı personel alımları değerlendirildiğinde ihtiyaç duyduğu personellerin büyük bir çoğunluğunu sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine dâhil edeceği ve bütün işçilerine aynı sosyal hakları tanıyacağı öngörülmektedir.

Dulkadiroğlu Belediyesi Memur Alımı

Belediye bünyesindeki memur kadroları, farklı meslek gruplarından oluşmaktadır. Bu gruplarda işten ayrılma, emekli olma, görevden atılma ya da uzaklaştırma gibi sebeplerden olduğu açık oluştuğunda Dulkadiroğlu Belediyesi memur alımı yapmaktadır. Sözleşmeli ve daimi olmak üzere iki farklı kategoride değerlendirilen kadrolara genellikle KPSS aracılığıyla personel alınmaktadır.

Dulkadiroğlu Belediyesi memur alımı başvuru şartlarını incelediğimizde, işçi alımlarına nazaran daha zor koşullarda işe alım süreci gerçekleştiğini söylemeliyiz. Alım yapılan iş modellerinde askerliğin yapılmış olmasının ön planda tutulduğunu ve KPSS’den belirli bir seviyede puan alınmasının şart koşulduğunu görmekteyiz. Son olarak kurum, memurluk pozisyonları için her yıl belirli oranda alım gerçekleştirmektedir. Oranın belirlenmesinde, kurum içi kadrolarda oluşan açık önem arz etmektedir.

Dulkadiroğlu Belediyesi İş İlanları

Dulkadiroğlu’nu modern ve yaşanır bir kent haline dönüştürmek için sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, personel alımı yapmasını bekleyen vatandaşlarını resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak bilgilendirecek.

Yayınladığı iş ilanında personel alımı yapacağı birimlerine, çalışma koşullarına ve başvuru şartlarına yer verecek olan kurum, personel adaylarının başvurularını da internet sitesi üzerinden kabul edecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Dulkadiroğlu Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dulkadiroğlu Belediyesi, bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların öncelikle kurumun resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanının yayınlanmasını beklemeleri gerekmektedir. Belediyenin internet sitesinde yayınlanan iş ilanını dikkatli bir şekilde inceleyen ve kendi niteliklerine uygun olarak değerlendiren adayların kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ya da bazı pozisyonlar için İşkur bürolarına giderek ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Dulkadiroğlu Belediyesi, insan kaynakları birimince değerlendirilen başvurular arasından belediye bünyesinde istihdam edilecek işe uygun görülen adaylarla görüşmeler yapılmakta ve son olarak işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Dulkadiroğlu İş İlanları

Dulkadiroğlu iş ilanları sayfasında yer alan duyuruların bir kısmı belediye tarafından yapılırken, bir kısmı da özel şirketler tarafından açılmış ilanlardır. Dolayısıyla iş arayan vatandaşların başvuru sürecinde ilan detaylarını dikkate almaları ve sadece belirtilen kriterleri taşımaları durumunda müracaatta bulunmaları önemlidir.

Detaylar kısmında aynı zamanda başvuru sürecinde gerekli olan belgeler de yer almaktadır. Söz konusu evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde sağlanması, başvuru sürecinin sorunsuz ve hızlı bir şekilde sonuçlanabilmesi açısından önem arz etmektedir. Güncel Dulkadiroğlu iş ilanları için aşağıdaki listeyi kontrol edebilir ve firmalar tarafından belirlenen başvuru kanalları üzerinden müracaatınızı kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel Dulkadiroğlu iş ilanları

 • Türkiye Geneli Reyon Şefi
 • Müşteri Hizmetleri Sorumlusu (Kahramanmaraş)
 • Kahramanmaraş için Tüm Branşlarda Öğretmenler

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Dulkadiroğlu iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*