Silivri Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Başlıklar

Silivri Belediyesi Personel Alımı

Belediyecilik faaliyetlerinin 1922 yılında başlandığı Silivri, 1926 yılında Çatalca’nın İstanbul’a bir kaza olarak bağlanması sonrasında İstanbul’un ilçesi olarak ilan edilmiştir.

Silivri Belediyesi, sürdürülebilir kalkınma hedefleriyle kaynakları etkin biçimde ve doğru kullanarak Silivri halkının sosyal ekonomik ve kültürel ihtiyaçlarını çağdaş bir belediyecilik anlayışıyla karşılamak için çalışmaktadır. Bu çalışmaları kapsamında çeşitli niteliklerde deneyimli ve deneyimsiz personel alımı yapmaya hazırlanan kurumun kadrosunda engelli personellere de yer vereceği tahmin edilmektedir.

Silivri Belediyesi Personel Alımı

Silivri Belediyesi İşçi Alımı

Silivri Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından yönetilen personel alımlarında, belediye kadrosunda dâhil edilecek adaylar genellikle sözleşmeli işçi ya ada taşeron işçi olarak istihdam edilmektedir. Her ne şekilde olursa olsun belediye kadrosuna dâhil edilen işçilere mevcut işçilerle eşit sosyal haklar verilmekte ve maaşlar konusunda da eşitlik ilkesine bağlı olarak hareket edilmektedir.

Silivri Belediyesi Memur Alımı

Memur alımında öncelikle sınava girerek yeterli puana ulaşmış olmanız gerekmekte. Bunun dışında Silivri Belediyesi memur alımı gerçekleştireceği zaman eğitimi düzeyinize, önceki iş tecrübelerinize, mülakattaki genel durumunuza bakarak belirlemeler yapıyor. Başvuru yapan adaylardan en yüksek puan alandan başlayarak, alta doğru kaç kişi alınacak ise o şekilde devam ediyor.

Seçilen adaylar belediyenin resmi web sitesinde yayınlanıyor. Belediyenin resmi web sitesini takip ederek gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Genellikle alım yapıldığında örneğin 10 kişilik bir alım yapılacaksa bunun 3 katı kişi çağırılır, yani 10 kişilik bir alım yapılacaksa 30 kişilik liste mülakata dahil olur. Fakat mülakata girecek olmanız kazandığınız anlamına gelmez.

Silivri Belediyesi İş İlanları

Silivri’nin doğal kültürel ve ekonomik değerlerini akılcı biçimde değerlendirerek sosyal yaşam ve turizm alanlarında olduğu gibi her alanda çağdaş, üretken, öncü, özenilen ve güvenli bir kent oluşturma hedefinde olan Silivri Belediyesi bu hedef doğrultusunda kadrosuna alacağı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediye kadrosunda çalışmak isteyenlerin merakla beklediği iş ilanlarında açık kadrolar ile ilgili detayları ve çalışma şartlarını paylaşan kurumun, iş ilanlarında başvuru şartlarına da yer vermesi beklenmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Silivri Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımlarını (sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi alımı) genellikle İşkur ortaklığında gerçekleştiren Silivri Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların öncelikle belediyenin resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanının yayınlanmasını beklemeleri gerekmektedir.

Belediyenin internet sitesinde yayınlanan iş ilanını dikkatli bir şekilde inceleyen ve kendi niteliklerine uygun olarak değerlendiren adayların kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

İşkur ve Silivri Belediyesi ortaklığında değerlendirilen başvurular arasından belediye bünyesinde istihdam edilecek işe uygun görülen adaylarla görüşmeler yapılmakta ve son olarak işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Silivri İş ilanları

Silivri’ de iş bulabilmek için bizzat firmalara başvurmak yerine, kariyer sitelerinde cv oluşturup başvurularda bulunabilirsiniz. Bu şekilde birçok site internet üzerinde bulunuyor. Memur olarak işe girebilmek bir hayli zor olduğundan vatandaşların genel tercihi de memurluktan sonra özel sektör yönünde oluyor. Sizlere tavsiyemiz Silivri iş ilanları listesini güncel olarak web sitemizden takip etmenizdir…

Güncel Silivri İş İlanları

 • Garson
 • Rezervasyon Sorumlusu26
 • Satış Temsilcisi-SİLİVRİ
 • Sevkiyat Elemanı
 • Market Tanıtım Elemanı-SİLİVRİ
 • Depo Görevlisi
 • Muhasebeci

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de silivri iş ilanlarına bakabilirsiniz.

2 Comments

 1. Ben sınavlara giriyorum ama beni atamıyorlar 67 puanla giremedim bana yardımcı olursanız sevinirim sınavım ekpps ben engel kadrosundayim

 2. Lise mezunuyum yeni mezunum iş arıyorum ihtiyacim var yardımcı olursanız çok memnun kalırım

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*