Halkbank Staj Başvurusu 2023 (Lise ve Üniversite)

fatgpt

Lise ve üniversite öğrencileri tarafından gerek zorunlu, gerekse isteğe yönelik olarak yapılabilen staj, kişilere büyük bir deneyim kazandırmaktadır. Böylece adaylar hem sektörü, hem de iş hayatının nasıl olduğunu öğrenebilmekte, motive olabilmektedir.

Eğer stajyer olmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken başvurmadır. Bunlar günümüzde online sistemler üzerinden gerçekleştirilir. Kariyerine bankacılık ve finans üzerine yön vermek isteyen birçok kişi, bu noktada Halkbank’ı seçmektedir. Stajyer alımı yapmakta olan banka, bunu yılın farklı zamanlarında duyurmaktadır.

Halkbank Staj Başvurusu

Bunun için tek yapılması gereken, online sistemler üzerinden inceleme yapmadır. Tıpkı iş ilanlarında olduğu gibi, stajyer ilanları da belirli dönemlerde gerçekleştirilir. Eğer bunları kaçırırsanız ve başvuru yapamazsanız, bunun anlamı bir sonraki alıma kadar beklemenizin zorunlu olduğudur. Bu nedenle adaylar, sürekli kontrol etmedir.

Halkbank Stajyer Alımı Yapacak

Halkbank tarafından yapılan stajyer alımları farklı amaçlara yöneliktir. Bunlar fark zamanlarda gerçekleştirilmekte olup, bazı nitelikler de aranmaktadır. Bu bağlamda lise stajı olup olmadığı da belirlenmektedir.

fatgpt

Dolayısıyla staj başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız, hangi niteliklerin arandığını incelemeniz ve buna göre başvuru yapmanız önerilir. Aksi durum, kabul edilmemenize neden olabilir.

Halkbank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank staj başvurusu online sistemler üzerinden yapılmaktadır. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa sürede ilanları kontrol edebilir, açık varsa başvuru gerçekleştirebilirsiniz;

 1. https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresine giriş yapın.
 2. Karşınıza çıkan butonlardan staj seferberliği üzerine tıklayın.
 3. Üyeyseniz sağ üstten üye girişi üzerine tıklayın. Eğer değilseniz sağ üstten aday kayıt butonunu kullanın.
 4. Ardından bankanın verdiği ilanları değerlendirin. Uyum gösteriyorsanız, gerekli başvuru işlemlerini tamamlayın.

Eğer üniversite stajı için bu dört maddeyi de tamamlarsanız, kısa sürede müracaat edebilirsiniz. Başvuru için bundan sonra sadece kurum tarafından iletişim kurulmayı beklemeniz gerekir.

Halkbank Lise ve Üniversite Stajları

Günümüzde bankalar, personel alırken sınav yapabilmektedir. Bazı kurumlar, stajyer başvurusu için de adayları sınava tabi tutabilmektedir. Burada hem online yetenek, hem de İngilizce gibi sınavlar görülmektedir.

Eğer banka yapıyorsa bu konu hakkında bilgi verecek ve tarihleri belirtecektir. Stajyer olabilmek için buna katılmanız yeterlidir. Soruları daha hızlı çözebilmek için, test çözmek yararlı olabilir. Eğer sınavı geçerseniz, banka tarafından yapılan görüşmeler başlar. Bunu da geçerseniz, stajyer olabilirsiniz.

MAKALE YAZARAK PARA KAZAN

17 Comments

 1. Sayın Yetkili,

  Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4. sınıf  öğrencisiyim.Internette staj için banka araştırırken email adresinize denk geldim.Başvuru yapmak istedim.Bölümümde zorunlu staj yok ama isteğe bağlı olarak staj yapmak istiyorum.Izmitteki şubenizde staj yapmak istiyorum.Hem kendimi bu sektörde geliştirmek hem de okul bitiminde deneyimledigim bilgilerle kariyerime daha kolay karar verebilmek için.

  Herhangi bir staj deneyimim yok.Sektöre giriş için oldukça önem verdiğim yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Bu sayede sektöre hazırlanma hususunda bir başlangıç yapacağıma inanıyorum.Sizden olumlu/olumsuz dönüş bekliyorum.

  Saygılarımla

 2. Merhaba benim adım M.Dogukan Gök.Mustafa Kemal Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler fakültesinde İşletme okuyorum.1.sinif öğrencisiyim zorunlu stajım yok.Bankanizda deneyim kazanmak ,çalışma ortamının stresini yaşamak,,iş hayatina atilmakistiyorum.Yaz döneminde mümkünse Hatay /Antakya’daki şubelerinizden birinde staj yapmak istiyorum.Geregini arz ederim.

 3. Ben kadir lise son sınıfa geçtim halkla ilişkiler bölümünde okuyorum ve bu sene için staj yapmam gerekiyor bu iş ile ilgili birşeyler öğrenmek istiyorum

 4. Merhabalar
  Balıkesir Üniversitesi Çiftanadal 3.sınıf öğrencisiyim.Zorunlu stajımı Halkbank ailesinde yapmak istiyorum.
  Bilgilerinize arz ederim.
  İyi çalışmalar

 5. MERHABA,ben Gökhan Işık Gümüşhane Üniversite’nde İktisadi İdari Bilimler fakültesi’nde İktisat okuyorum 3.sınıfım.Yaz tatilinde bankanızın denizli şubelerinde staj yapmak istiyorum gereğini arz ederim .

 6. MERHABA,ben Gökhan Işık Gümüşhane Üniversite’nde İktisadi İdari Bilimler fakültesi’nde İktisat okuyorum yaz tatilinde bankanızın denizli şubelerinde staj yapmak istiyorum gereğini arz ederim .

 7. Merhaba,
  Ben KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KANDIRA MYO BANKACILIK 2.sınıf öğrencisiyim. Yaz dönemi (1-30 ağustos)stajımı bankanızda yapmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 8. Merhaba,
  Ben MERSİN ÜNİVERSİTESİ SOSYALBİLİMLER MYO İşletme Yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı ADANA/SEYHAN şubesinde yapmak istiyorum gereğin yapılmasını arz ederim.

 9. merhaba ben KONYA /EREGLI TICARET MESLEK LISESI 4 Sınıf bılgısaray bolumu / verı tabanı pragramcılıgı okuyorum.2014/2015 yılı staj gorevımı sızın bankanızda konya / ereglı subesınde yapmak ıstıyorum.tesekkurler

 10. Merhaba ben İZMİR GAZİEMİR TİCARET MESLEK LİSESİ 4. sınıf muhasebe bölümündeyim. 2014/2015 ÖĞRENİM yılı staj görevimi sizin bankanızda menderes şubenizde yapmak istiyorum. Gereğinin yapılması arz ederim. Teşekkürler.

 11. Merhaba
  Çanakkale 18 mart üniversitesi 3.sınıf öğrencisiyim.İstanbul’ da ikamet etmekteyim.Kendimi geliştirmek, iş hayatına atılmak ve deneyim kazanmak amacıyla kurumunuzda staj yapmak istemekteyim. Stajımı mümkünse Esenler İstanbul da yapmak isterim mümkün değilse İstanbul Avrupa yakasında bir ilçede de olabilir.Gereğinin yapılmasını arz ederim.İyi günler.

 12. Merhaba,
  Ben Isparta Gönen Meslek Yüksek Okulunda Bankacılık Sigortacılık bölümünde okuyorum. Şuan 2. sınıf öğrencisiyim. Yaz döneminde Isparta merkez şubelerinizde stajımı yapıp kendimi geliştirmek istiyorum. Daha sonra sınavlarınıza girip bünyenizde çalışmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim. Teşekkürler..

 13. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisiyim.Hedefimde bankacılık var ve siz uygun görürseniz sizinle stajımı tamamlamak isterim. İstanbul, Ankara, Bolu şehirlerinde stajımı gerçekleştirebilirim. Gereğini arz ederim. Teşekkürler.

 14. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisiyim.Hedefimde bankacılık var ve siz uygun görürseniz sizinle stajımı tamamlamak isterim. Gereğini arz ederim. Teşekkürler.

 15. İstanbul ( YTÜ ) Yıldız Teknik Üniversitesi iş güvenliği ve sağlığı okumaktayım Yaz döneminde deneyim kazanmak,kurumunuz bünyesinde hizmet vermek için Manisa merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 16. Merhaba ben Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye 1. sınıf öğrenciyim Bölümümde zorunlu staj yok ama ben iş hayatını görüp tanımak, bilgi ve becerilerimi geliştirmek ve aynı zamanda deneyim kazanmak için Edremit/Balıkesir veya Burhaniye/Balıkesir şubelerinizde stajımı yapmak istiyorum.
  Bilgilerinize arz ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*