Gölbaşı Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Gölbaşı Belediyesi Personel Alımı

Örencik Köyüne bağlı Gölhanı adı ile anılan bir mahalle iken 1923 yılında Gölbaşı Nahiyesi adını alan Gölbaşı’nda, 1965 yılında belediyecilik faaliyetlerine başlanmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde, devamlı gelişen ve büyüyen bir ilçe konumunda olan Gölbaşı’nı ekonomik olarak kalkındırmak ve vatandaşlarının yaşam kalitesini daha da yükseltmek hedefinde olan Gölbaşı Belediyesi, yatırımlarına bu hedef doğrultusunda yön vermektedir.

Hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyen Gölbaşı Belediyesi, ilçenin artan nüfusuna ayak uydurmak ve vatandaşlarının taleplerini daha kısa sürede yanıtlamak adına personel alımı yapmayı planlamaktadır.

Gölbaşı Belediyesi Personel Alımı

Gölbaşı Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna çok sayıda personel alması beklenen Gölbaşı Belediyesi ‘nin ağırlıklı olarak destek hizmetleri, park ve bahçeler, temizlik işleri ve zabıta birimlerine işçi alımı yapacağı tahmin edilmektedir.

Gölbaşı Belediyesi ‘nin hangi birimlere kaç adet personel alımı yapacağı konusunda belediye yetkilileri tarafından henüz net bir açıklama yapılmamakla birlikte, konu ile ilgili çalışmaların tamamlanmasıyla kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı personel alım ilanında bütün detaylara yer verileceği bilinmektedir.

Gölbaşı Belediyesi Memur Alımı

Memur personel alımının sürekli kadrosuna verilen addır. Dolayısıyla memuriyet unvanını edindikten sonra belirli konulara aykırı bir durumunuz olmadığı sürece işsiz kalmak gibi bir derdiniz olmaz. Gölbaşı Belediyesi memur alımı duyuları ile memuriyet hakkını kazanıp, aylık düzenli olarak ödeme alabilmek için KPSS sınavında belli bir puanı almanız gerekmektedir. Çünkü kurum genellikle alımlarını bu sınav çerçevesinde yapmaktadır.

En azından baraj puanını aştıktan sonra belediyenin duyurular sayfasından memur alımlarını takip ederek meslek sahibi olabilirsiniz. Kurumun KPSS haricinde aradığı diğer şart ise verilecek göreve olan uyumluluk derecesidir.

Vezne görevlisinden belediye içi defterdarlara kadar hemen her pozisyonda Gölbaşı Belediyesi memur alımı yapılmaktadır. Ancak memuriyet alımları işçi alımlarına göre daha az yapılmakta ve bu alımların az olmasının sebebi de çalışanların emeklilik süreçlerine kadar göreve devam etmeleridir.

Kamu personeli başvuruları genellikle elektronik ortamdaki İş Talep Formu ile gerçekleştirilmektedir. Hatta çoğu zaman bizzat yapılan müracaatlar ile posta yoluyla yapılan başvurular kabul görmemektedir. Bu nedenle adayların memur alımlarına dair kriterleri iyi analiz etmesi gerekmektedir.

Gölbaşı Belediyesi İş İlanları

Bütün vatandaşlarına yaşadıkları ortamdan mutlu olacakları güzel bir Gölbaşı oluşturma hedefinde olan Gölbaşı Belediyesi, projelerine ve yatırımlarına bu doğrultuda yön vermektedir. Bu yatırımların daha hızlı, daha kaliteli ve sürdürülebilir olmasını da hedefleyen belediye yetkililerinin bu hedefleri doğrultusunda farklı pozisyonlar için personel alımı yapmak üzere yakın zamanda iş ilanı yayınlayacağı tahmin edilmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Gölbaşı Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gölbaşı Belediyesi kadrosunda sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurmaları ya da hazırladıkları özgeçmişleriyle (CV) Gölbaşı İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Yapılan bütün başvuruları değerlendirecek olan Gölbaşı Belediyesi insan kaynakları birimi, aradığı kriterlere uygun olan adaylara geri dönüş yaparak mülakata çağırmakta ve mülakatı da başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Gölbaşı İş İlanları

Gölbaşı İş ilanları bay, bayan için açılabilmektedir. Buradaki ilan sayfamız üzerinden yayınlanan duyuruların bir kısmı belediye tarafından açılırken, bir kısmı da şahıs ve anonim şirketlerinin ilanları olmaktadır. Dolayısıyla iş arayan vatandaşların başvuru sürecinde ilan detaylarını dikkate almaları önemlidir.

Güncel Gölbaşı iş ilanları:

 • Temizlik Personeli
 • Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de gölbaşı iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*