Gemlik Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Gemlik Belediyesi Personel Alımı

Bursa ve çevresinde kurulan ilk kentlerden olan Gemlik, kuruluşu MÖ. 12. Yüzyıla kadar dayanan önemli bir sahil şeridine sahiptir.

Gemlik ilçesi, Marmara Bölgesindeki hızlı sanayileşme ve ticaret hacminin ihtiyacı olan deniz yolu taşımacılığının en önemli liman kentlerinden biri olmasının yanı sıra ülkemizin 4.büyük serbest bölgesinin sınırları içerisinde yer alması, ilçenin hızlı bir şekilde gelişmesine sebep olmuş ve bunun sonucu olarak da kıyılarda yoğun yapılaşmalar yaşanmıştır.

Büyümenin ve nüfuslanmanın yoğun olduğu ilçede Gemlik Belediyesi, vatandaşlarından gelen talepleri profesyonel bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır.

Fakat hem yatırımların hızlanması hem de vatandaşların taleplerine daha kısa sürede kalıcı olarak dönüş sağlanabilmesi adına belediye yetkilileri sık sık personel alımı yapmaktadır.

Gemlik Belediyesi Personel Alımı

Gemlik Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosunda memur pozisyonundan çok işçi pozisyonunda çalışabilecek elemanlara ihtiyaç duyan Gemlik Belediyesi, mesai saatleri ve sosyal haklar açısından memur ve işçiler arasında çok büyük farklar oluşturmamaktadır.

Kadrosunda özellikle zabıta ve temizlik işçisine ihtiyaç duyan kurum, bu pozisyonlarda çalışacak personelleri için hafta içi 08.00 ile 17.00 arasında mesai uygulamaktadır. Ayrıca Gemlik Belediyesi’nin, herhangi bir nedenle mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan işçilerine ek mesai ücreti ödediği de bilinmektedir.

Gemlik Belediyesi Memur Alımı

İşçi ve personelliğe göre birkaç tık üstte bulunan memurluk konumu içinde alımlar Gemlik Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Tercih kılavuzundan bu belediyeyi seçerek mülakata girmeye hak kazanan adaylar, Gemlik Belediyesi memur alımları ile ilgili görüşmelere çağırılmaktadır.

Akabinde sizin hakkınızdaki karara göre geri dönüş sağlanıyor. Gemlik Belediyesi memur alımı yapılırken, gerekli olan personel sayısının 3 katı kadar kişi mülakata çağırılmaktadır. Bu nedenle görüşmeye resmi bir şekilde giyinmeniz önerilir.

Sonuç olarak mülakattaki duruş, davranış ve hareketleriniz sizin karakterinizi yansıttığından dolayı işe alımınız buna göre belirlenecektir. Mülakatı girmeyi hak etmek kadar bu aşamadan sonra bulunacağınız davranışlar akıbetinizdeki belirleyici kriter olarak karşınıza çıkacaktır.

Gemlik Belediyesi İş İlanları

Kadrosuna personel alımı yapacağı zaman internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendiren Gemlik Belediyesi, yakın zamanda kadrosuna alacağı personeller ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Personel alım şartları kurum tarafından belli olur olmaz sitemiz üzerinden de detaylı bilgi yayınlanarak siz ziyaretçilerimize bilgilendirme yapılacaktır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Gemlik Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gemlik Belediyesi bünyesinde sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesini takip ederek yayınlayacağı iş ilanlarını incelemeleri ve kendilerine uygun gördükleri birimler için iş başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Başvuruları olumlu olarak değerlendirilen adaylarla taşeron şirket yetkilileri ya da Gemlik Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından iletişime geçilmekte ve adaylar mülakata çağırılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Gemlik İş İlanları

Belediyede çalışma imkânı bulamayıp özel sektöre yönelen vatandaşların sayısı, istatistiki verilere göz attığımızda bir hayli fazla olduğu görülüyor. Bireylerin yaşamını devam ettirebilmesi ve temel ihtiyaçları karşılayabilmesi için çalışmak şarttır. Bu sebeple belediye çok iyi bir tercih olsa da herkesin belediyede işe girme imkânı olmuyor, dolayısıyla Gemlik iş ilanları ile meslek sahibi olmak hedefleniyor.

Özel sektörde oluşan açık hem kurumların varlığını sürdürebilmesi, hem de vatandaşların yaşamını idame ettirebilmesi için önemlidir. Gemlik iş ilanları için sitemizi ya da sitemiz sosyal medya hesaplarını takipte kalırsanız detaylarıyla birlikte bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Güncel Gemlik iş ilanları

 • Starbucks Barista / Bursa Gemlik
 • Starbucks Vardiya Müdürü / Bursa Gemlik
 • Gazaltı Kaynak Teknisyeni (Gemlik)

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de gemlik iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*