Çarşamba Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Çarşamba Belediyesi Personel Alımı

MÖ. 4000 yılından bu yana kullanılan bir yerleşim merkezi olan Çarşamba, Trabzon’a bağlı bir ilçe iken Samsun’un bağımsız il olmasıyla Samsun iline bağlı bir ilçe olmuştur.

Belediyecilik hizmetlerinin kalitesini yükselterek uluslararası standartlara ulaştırma hedefinde olan Çarşamba Belediyesi, ilçede ekonomik faaliyetlerin çeşitlenmesi, halkının ve şehrin daha çok kalkınması amacıyla projeler geliştirmekte ve önemli yatırımlar yapmaktadır.

Bu bağlamda zaman zaman personel ihtiyacı oluşan Çarşamba Belediyesi , kadrosunda çeşitli pozisyonlarda memur ya da işçi statüsüyle çalışabilecek deneyimli ve deneyimsiz yeni personeller dahil etmek üzere çalışmalar sürdürmektedir.

Çarşamba Belediyesi Personel Alımı

Çarşamba Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemde istihdam ettiği personellerini sözleşmeli işçi statüsüyle kadrosuna alan Çarşamba Belediyesi’nin, yeni alacağı personellerini de sözleşmeli işçi kadrosuyla istihdam edeceği öngörülmektedir.

Belediye yetkililerinin işçi alımı aşamasında her zaman yaptığı gibi eşit ve adaletli bir şekilde seçim yapacağını belirtmesi üzerine personellerin kendisine uygun iş ilanı için tercih yapacakları ve istenen iş için yeterli olup olmadıklarını belirlemek adına personel adaylarına kurumun insan kaynakları birimi tarafından mülakat yapılacağı öngörülmektedir.

Çarşamba Belediyesi Memur Alımı

Tıpkı işçi kadrosu mesai saatleri için belli başlı kriterler olduğu gibi memur kadrolarında da personelin karşılaması gereken bazı sorumluluklar söz konusudur. Çarşamba Belediyesi memur alımı için başvuruda bulunacak bireylerin, görev alanında görev süresi boyunca işlerini hiç bir şekilde aksatmadan yapmaları gerekmektedir.

Bu nedenle gün boyu aralıksız asgari 8 saat mesai süresinde, görevlerine engel olabileceğini düşündükleri etkenlere sahip olmamalıdırlar. Aksi bir durumda personeller, üstleri tarafından uyarılır ve söz konusu durumun tekrar etmesi halinde de ilgili personelin uzaklaştırılması durumu söz konusu olur.

İlçe içerisinde ikamet eden adaylar, belediye alımlarına başvuruda bulunmadan önce sağlık ve fiziksel durumlarının da ilgili kadro için elverişli olduğundan emin olmalıdırlar. Nitekim başvuru aşamasında belediye sağlık raporu de istemektedir. Sonrasında durumu uygunsuz olduğu anlaşılan adaylar görevden uzaklaştırılmaktadır.

Çarşamba Belediyesi İş İlanları

Park ve bahçeler, temizlik işleri, ulaşım hizmetleri, çevre korumu ve kontrol, destek hizmetleri, zabıta ve bilgi işlem birimleri başta olmak üzere kadrosuna birçok personel alacağı öngörülen Çarşamba Belediyesi’nin insan kaynakları birimi tarafından yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendireceği öngörülmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Çarşamba Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çarşamba Belediyesi kadrosunda memur olarak çalışmak isteyenlerin KPSS sınavına girerek açılacak kadroları tercih etmeleri ve ÖSYM tarafından bu kadrolara yerleştirilmeleri gerekmektedir. Belediyenin bünyesinde taşeron işçi kadrosuyla ya da sözleşmeli işçi kadrosuyla çalışmak isteyenlerin ise belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş ilanında bulunan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Belediyenin insan kaynakları birimi tarafından değerlendirilecek olan başvurulardan kurum kriterlerine uygun olan adaylara dönüş yapılarak mülakata çağrılacaktır. Mülakatı başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Çarşamba İş İlanları

Çarşamba’da yaşıyorsunuz ve iş bulamıyorum diyorsanız Çarşamba iş ilanları sayfasına bakabilirsiniz. Hem kadın, hem de erkek adaylara yönelik pek çok iş imkanı mevcut ve dolgun maaşlı iş ilanları sayesinde iyi düzeyde kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun için sitemiz aracılığıyla yayınlanan firma ilanlarını da takip edebilirsiniz. Yurt içinde şubesi bulunan özel şirketlerin, ülke sermayesi ile kurulup faaliyetlerine devam eden kurum ve kuruluşların duyurularını güncel bir şekilde yayınlamaktayız…

Güncel Çarşamba iş ilanları

 • Araç Teslimat Görevlileri

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Çarşamba iş ilanlarına bakabilirsiniz.

3 Comments

 1. İş makinası eskivator operatörüyüm yani kato herturlu yol bina yıkımı hafriyat eksiksiz teslim ederim herturlu yapıcam isi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*