İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mezitli Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Mezitli Belediyesi Personel Alımı

Mezitli Belediyesi memur alımları ne zaman, başvurular nereden nasıl yapılacak adayların en çok merak ettiği konular olmaktadır. Mezitli Belediyesi personel alımı 2017 yılında sık sık yapılmıştır. Yeni personel alımları da yakın zamanda gerçekleştirileceği tahmin edilmektedir. Bu nedenle kurumun bünyesinde oluşturulan memur ve işçi kadroları ile ilgili detayları yazımız alt başlıklarından öğrenebilirsiniz.

Adaylar, Belediye bünyesinde personel olarak çalışabilmek için kurumun duyurularını takip etmelidirler. Belediye sadece işçi alımlarında değil, memur alımlarında da duyuru yapmaktadır. İŞKUR resmi web sitesi üzerinde ilanları güncel olarak takip edebilirsiniz. En az lise mezunu olan adayların, memur alımlarında da şansı olmaktadır. Lise ve dengi bir okuldan mezun olan bireyler, dilerlerse işçi düzeyindeki alımlara da başvurabilirler.

Mezitli Belediyesi Personel Alımı

Mezitli Belediyesi İşçi Alımı

Adayların merak ettiği bir diğer konu, belediye alımlarında mülakat olup, olmadığıdır. Bilindiği gibi KPSS puanının önemli olduğu bazı alımlarda aynı zamanda mülakat yapılmaktadır. Ancak bu durumlar işçi alımı için çoğu zaman söz konusu değildir. İşçi alımları genellikle teknik kadrodaki ara iş gücünü karşılamaya yönelik olmaktadır. Dolayısıyla çoğu zaman adayın bir sınava tabi tutulması dahi gerekmez.

Mezitli Belediyesi işçi alımı gerçekleştirildiğinde adayların tek yapması gereken başvuruda bulunmaktır. Böylelikle belediyenin insan kaynakları birimi, söz konusu başvuruları değerlendirerek, adayın söz konusu işçi kadrosu için uygun olup, olmadığına karar verecektir. İşçi adaylarının dikkat etmeleri gereken önemli bir ayrıntı ise bazı kadrolarda sertifika istenilebildiğidir.

Mezitli Belediyesi Memur Alımı

Memur alımlarını belediye web sitesinde gerçekleştirilen duyurular vasıtasıyla takip edebileceğiniz gibi, web sitemiz üzerinden de takip edebilirsiniz. Mezitli Belediyesi memur alımları daha çok üst düzey idari ve teknik personellere yönelik alımlar olmaktadır.

Tıpkı işçi alımlarında olduğu gibi Mezitli Belediyesi memur alımı için de bazı önemli kriterler söz konusudur. Genellikle KPSS önemli olmaktadır. Bu sınava girmiş olan adayların ilgili puan türleri dikkate alınır ve böylelikle mülakata çağrılırlar. Mülakat çoğu zaman sözlü olarak gerçekleştirilir ve başarılı bir şekilde mülakatı tamamlayan adaylar memur olmaya hak kazanır.

Mülakat tüm kadrolar için geçerli değildir. Çoğu zaman genel memur alımlarında mülakat yapılmaz ve KPSS’ye girme şartı da olmayabilir. Bu türden alımlarda adayların, başvurularını doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri yeterli olmaktadır.

Mezitli İş İlanları

Kendisini sadece belediyenin personel alımları ile sınırlandırmayan adaylar Mezitli iş ilanları sayfasında güncel ilanları takip ederek, kendilerine uygun ilanları değerlendirebilir. Hem vasıflı hem de vasıfsız pek çok ilanı görebilmek mümkündür. Kariyerinize uygun iş ilanlarını güncel bir şekilde görüntülemek için çeşitli ilan sitelerine de göz atabilirsiniz…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir