İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altınordu Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Altınordu Belediyesi Personel Alımı

Belediyede çalışmak isteyenler için çalışma şartlarının başında mesai saatleri gelmektedir. Altınordu Belediyesi personel alımı tarihleri ne zaman sorusu için adaylar bir cevap beklerken, bir yandan da göreve alındıklarında günlük ne kadar mesai yapılacağı merak edilmektedir. Her ne kadar mesai süresi kadroya göre değişkenlik gösterse de, yasalar gereği belirlenmiş sürelerin baz alınacağı bilinmektedir.

Esasında kadroya göre kimi zaman ek mesai de yapılabilmektedir. Ek mesai yapmak bazen zorunlu, bazen de tercihen kalan bir durum olmakla beraber her koşulda ilgili yasalara göre belirlenmiş oranda bir ekstra ücret alınmaktadır. Dolayısıyla belediye bünyesinde ister işçi, isterseniz de memur kadrosunda yer alın, yapacağınız mesai süresinin tam karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Altınordu Belediyesi Personel Alımı

Altınordu Belediyesi İşçi Alımı

Ek mesai yapma durumu daha çok işçiler için geçerli olabilmektedir. Bu esasında çalışma sahasındaki iş yüküne de bağlı bir durumdur. Nitekim kimi projelerde işçilerin daha erken çalışmaya başlayarak, mesai saati henüz gelmeden işleri tamamlama imkânları da mevcut olabilmektedir. Bu tür durumlar, özellikle çevre düzenleme çalışmalarında gözlemlenmektedir.

Altınordu Belediyesi işçi alımı yaparken, adaylara herhangi bir yazılı sınav uygulamamakta yalnızca birebir görüşme metotlarıyla alım gerçekleştirmektedir. Maaşlar ise kadrolara göre değişkenlik gösteriyor fakat en az asgari ücret+(varsa) ek mesai ücretleri eklenerek işlerin maaş ödemesi yapılmaktadır.

Altınordu Belediyesi Memur Alımı

Hem işçiler hem de memurlar için günlük çalışma saatleri ilgili yasalar baz alınarak derlenir. Bu anlamda günlük mesai süresinin 8 saat olduğunu biliyoruz. Bu süreye öğle arası ya da bir diğer ifade ile öğlen tatili dâhil değildir.

Altınordu Belediyesi memur alımı yapılırken mesai saatleri kimi alımlarda özellikle yazmasına rağmen genel olarak ise ilan detayı kısmında belirtilmemektedir. Fakat bu konuda daha önce de belirttiğimiz gibi ilgili yasalar temel alınmaktadır. Bu nedenle günlük çalışma süresinin 8 saat olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

Öte yandan öğle arası saatleri ise yine personel gruplarının çalışma alanlarına göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle 1 saatlik ara verilmektedir. Altınordu Belediyesi iş ilanları içerisinde yer alan memur alımı duyurularını, kurumun web sitesinden ya da Personelalimi.gen.tr üzerinden takip edebilirsiniz…

Altınordu İş İlanları

Acil iş lazım diyenler için Altınordu iş ilanları sayfası sürekli olarak güncellenmektedir. Ordu Altınordu’da ikamet edenler için firmaların açtığı pek çok iş bulunuyor.

Aynı zamanda İŞKUR resmi web sitesinde de ilan edilen bu alımları sayfamızda da güncelleyerek, işe ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza sunmaktayız. Bu kapsamda ilgili şartları sağlayan vatandaşların başvuru süreleri içerisinde müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir