Elbistan Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Elbistan Belediyesi Personel Alımı

İlk defa 1870–1871 tarihinde belediyecilik faaliyetlerine başlanılan Elbistan, Cumhuriyet’in ilanından sonra Kahramanmaraş’a bağlanmış ve ilçe statüsünü almıştır.

Şehrin yaşam kalitesini artırmak, özgün kimliğini pekiştirmek; yerel hizmetleri adaletli, kaliteli, gelişime açık, verimli ve etkili bir yönetim anlayışı ile sunmak isteyen Elbistan Belediyesi, faaliyetlerini adaletli ve sosyal bir belediyecilik anlayışı ile sürdürmektedir.

Yatırımlarını arttırmak ve daha geniş bir kitleye hizmet vermek amacıyla personel alımı yapmaya hazırlanan Elbistan Belediyesi,  bu personellerini hayata geçirdiği yatırım alanlarında ve bazı mevcut birimlerinde istihdam edecek.

Elbistan Belediyesi Personel Alımı

Elbistan Belediyesi İşçi Alımı

Elbistan Belediyesi, son dönemlerde bünyesinde çalıştırmak üzere aldığı bütün işçileri sözleşmeli işçi olarak kadrolandırmaktadır. Kadrosuna aldığı çalışanlarına sağladığı sosyal haklar konusunda mümkün olduğunca adaletli davranmaya çalışan kurumun bütün çalışanlarına aynı mesai saatini uyguladığı ve maaş düzenlemesini de çalışanların niteliklerine göre adaletli bir şekilde belirlediği bilinmektedir.

Buna bağlı olarak kadroya yeni alınacak olan sözleşmeli işçilerin 08.00 ile 17.00 saatleri arasında çalışacağı ve bu saatler dışımda çalışmak durumunda kalırlarsa maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti alacakları öngörülmektedir.

Elbistan Belediyesi Memur Alımı

Elbistan Belediyesi memur alımı yaparken, çeşitli bölümlere dair ilan açmaktadır. Mühendis, tekniker, doktor ve evrak sorumlusu gibi birçok pozisyonda açık bulunması halinde memur alımı yapılmaktadır. Başvuruda bulunan adaylar içerisinden Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara dair alım gerçekleştirilecektir. Bu nedenle kurum tarafından herhangi bir sözlü ve/veya yazılı sınav yapılmayacağı aşikardır.

Elbistan Belediyesi memur alımları yılda bir ya da iki kez gerçekleştirildiği için kurumun bünyesinde görev almak isteyen kişilerin, ilanları aralıksız takip etmesi gerekmektedir. Atama yapılacak olan kadroya istinaden memur maaşları değişmekte fakat Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle yapılan yerleştirmeler sonucu memurlar, işçilere nazaran daha yüksek maaş alabilmektedirler.

Memur adaylarında, alım yapılacak olan kadroya göre mezuniyet şartı da aranmaktadır. Örneğin Elektrik Mühendisi veya Elektrik- Elektronik Mühendisi alacak olan kurum, başvuruda bulunan kişilerin son müracaat tarihi itibariyle Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarının ya da fakültelerin Elektrik- Elektronik Mühendisi ve Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmasını talep etmektedir.

Elbistan Belediyesi İş İlanları

Adaletli, şeffaf, katılımcı, değişen ve gelişen belediyecilik anlayışı ile Elbistan’ı ekonomisiyle üretken, şehirciliğiyle örnek, enerji üretimi, tarımı ve organize sanayisi ile Türkiye’nin sayılı kentleri arasında görmek istediklerini belirten belediye yetkilileri, bu hedeflerine ulaşabilmek adına daha çok personele ihtiyaç duymaktadır.

Bu bağlamda personel alımı yapacak olan kurum, kadrosuna alacağı personellerini, istihdam edeceği kadroları ve çalışma şartlarını internet sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanları ile duyurmaktadır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Elbistan Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımlarında İşkur ile ortak hareket etmeyi tercih eden Elbistan Belediyesi bünyesinde sözleşmeli işçi olarak görev almak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş ilanlarını takip ederek, kendisine uygun gördüğü birim için yine belediyenin internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da hazırladıkları cv ile birlikte kendilerine en yakın İşkur şubelerine giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Elbistan Belediyesi bünyesinde memur olarak kadro almak isteyenlerin ise KPSS sınavında yeterli puanı almış ve ÖSYM tarafından yerleştirilmiş olması gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Elbistan İş İlanları

Güncel Elbistan iş ilanları için bizim sitemizi takip edebileceğiniz gibi İş-Kur ile belediyenin resmi web sitesini de takip edebilirsiniz. Başvurunuzu ise İş-Kur üzerinden oluşturacağınız profil sayesinde ya da kariyer siteleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel Elbistan iş ilanları

 • TIMAC AGRO Avrasya Ziraat Sanayi ve Ticaret A.Ş. / Teknik Satış Uzmanı
 • Halk Sigorta Personel Alımı / Satış Sorumlusu
 • Vatan Bilgisayar / Satış Temsilcisi
 • Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi / Sekreter
 • Lc Waikiki Personel Alımı / Satış Danışmanı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Elbistan iş ilanlarına bakabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*