Buca Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Buca Belediyesi Personel Alımı

Ege kıyıları uygarlık tarihinin en eski kentsel yerleşme ve aynı zamanda en hareketli bölgelerinden biri olan Buca, 4 Temmuz 1987 yılında yürürlüğe giren bir yasa ile ilçe olmuştur.

“Yerel hizmetleri, adaletli, etkin ve kent kimliğine uygun biçimde sunmak” hedefinde olduklarını belirten Buca Belediyesi yetkililerinin henüz net bir açıklama yapmamış olsalar da personel alımı yapmaya hazırlandıkları öngörülmektedir. Faaliyetlerini eşitlik ilkesi doğrultusunda insan odaklı, adil, sürdürülebilir, yenilikçi ve katılımcı bir şekilde sürdüren kurumun, kadrosunda çalıştıracağı personellerinden de aynı ilkelere bağlı kalmalarını isteyeceği bilinmektedir.

Buca Belediyesi Personel Alımı

Buca Belediyesi İşçi Alımı

Buca Belediyesi, son dönemlerde bünyesinde çalıştırmak üzere aldığı bütün işçileri diğer birçok belediye gibi sözleşmeli işçi olarak kadrosuna almaktadır. Belediye, bünyesinde gerek memur gerekse işçi olarak çalışan bütün personellere aynı mesai saatini uygulamakta ve maaş düzenlemesini de çalışanların niteliklerine göre adaletli bir şekilde yapmaktadır.

Mesai saati dışında çalışan personellerinin ücretleri eşit ve hızlı bir şekilde ödeyen kurum, ayrıca çalışanlarına ve onların ailelerine sağlık, eğitim hizmetleri gibi birçok sosyal haklar da sağlamaktadır.

Buca Belediyesi Memur Alımı

Günümüzde herkes memur statüsünde çalışarak, aylık belli bir gelir düzeyine yükselmek istemektedir. Buca Belediyesi memur alımı ihtiyaçlarına yönelik başvurularda bulunarak, siz de kamu personeli statüsünde görev alabilirsiniz.

Buca, İzmir’in yenilikçe ve sürekli gelişen ilçelerinden biridir. Buna bağlı olarak da kamu birimleri bu ilçede giderek çoğalmaktadır. Buca Belediyesi’de yeni oluşturulan kamu birimlerine ve mevcut birimlerde oluşan açıklara yönelik memur alımı yapmaktadır.

Genellikle Buca Belediyesi memur alımları için aranılan şartlar; kamu haklarından mahrum olmamak, alt sınır 18 olmak üzere kurum tarafından belirlenen üst sınır yaşına kadar başvuru yapabilmek, ülke vatandaşı olmak ve askerlikten muaf, tecilli ya da askerliğini bitirmiş olmaktır.

Buca Belediyesi İş İlanları

Sürdürülebilir kent politikası ile değişimi yöneterek, yenilikçi ve özgün nitelikleri öne çıkan bir kent olmak amacında olan Buca Belediyesi, bu amacı doğrultusunda yatırımlarını hayata geçirirken ihtiyaç duyduğu personelleri kadrosuna almak üzere resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak. Bu iş ilanında personel alımı ile ilgili tüm detaylara yer verecek olan kurum, başvuruları da bu detaylar doğrultusunda incelemeye alacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Buca Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alım aşamasının sözleşmeli işçi kısmında İşkur ile ortak hareket eden Buca Belediyesi ‘nin bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinden yapacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir. Memur olarak açılacak kadrolarda ise KPSS sınavı dikkate alınacaktır.

Personel alım koşullarını genellikle internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklayan Buca Belediyesi insan kaynakları birimi, belediyenin aradığı şartlara uygun olan adayların internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da kendilerine en yakın İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları ve mülakata girmeyi hak kazanmaları gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Buca İş İlanları

Buca bölgesinde kendinize iş imkânı yaratmak istiyorsanız yapmanız gereken ise Buca iş ilanları sayesinde duyurulan işlere başvuru yapmaktır. Üstelik başvurularınızı online platformlar aracılığı ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

İŞKUR ile işbirliği içerisinde olan İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafınca yayımlanan işgücü sisteminde, birçok pozisyon için alım yapılmaktadır. Bu nedenle güncel Buca iş ilanları arasında kariyer planınıza uygun bir pozisyon bulabilirsiniz…

Güncel Buca iş ilanları

 • A2 Ehliyetli Sürücüler – Buca/Nato
 • Saha ve Stand Elemanı
 • Temizlik Personeli
 • Depo – Sevkiyat Personeli – İzmir
 • Part Time Mağaza Satış Elemanı – Buca Şirinyer

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de buca iş ilanlarına bakabilirsiniz.

25 yorum

  • Güray çokan C sınıf ehliyet src2.4 bilgisayar kullana, elektirikli ev aletleri onarım bakım belgem ingilizce kurs belgem .turizim otelcilik okudum şunda iş aramaktayım büyüklerim yardımcı olursanız tşkur ederim saygılarımla

 1. Buca da ikâmet ediyorum. Buca Belediyesi bünyesinde iş arıyorum. Temizlik park Bahçe işlerinde de çalışırım. Evliyim. 1 yaşında bebeğim var.. E Sınıfı Ehliyetim var. Gerçekten işe çok ihtiyacım var.

 2. Merhaba ben askerliğimi 2 sene önce bitirdim ve size hizmet vermek için elimden gelen neyse yaparım iç tecrübelerim boya şöför ve süpürgeci olarak boynumu eğerek sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarım efendim allah yolunuzu açık eylesin

 3. Bucada ikamet ediyorum 46 yaşında evli iki çocuk annesiyim magdurum işsizim Buca belediyesine bağlı ne iş olursa çalışırım lise mezunuyum evim kira eşimden ayrıyım ev sahibi evden çıkaracak yardım değil iş istiyorum saygılar

 4. Merhaba E Sınıfı Ehliyetim var. Şoför olarak Olur, Park Bahçe Temizlik İşleri olur. Belediye bünyesinde iş arıyorum. Açık Öğretim Lise Okuyorum. Saygılarımla iş arıyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*