Yıldırım Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Yıldırım Belediyesi Personel Alımı

Bursa’nın merkezinde Osmangazi’den sonra en büyük ve en çok göç alan metropol ilçesi olan Yıldırım, 1987 yılında ilçe statüsüne alınmıştır.

Medeniyetlerin buluşma noktası olan yıldırım’ı; tarihi ve yeşili ile bütünleştirerek, yeniden inşa etmek ve ideal bir şehir haline getirmek hedefinde olduklarını belirten Yıldırım Belediyesi yetkilileri bu hedef doğrultusunda hizmetlerine ve yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir.

Bu hizmetlerin hedeflendiği gibi işlemesi ve devamlılığının sağlanması adına kadrosuna çok sayıda personel alımı yapacağı tahmin edilen belediyenin kadroyu daha çok bilgi işlem, zabıta ve güvenlik, temizlik işleri, destek hizmetleri gibi birimlere ayıracağı tahmin edilmektedir.

Yıldırım Belediyesi Personel Alımı

Yıldırım Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna kısa süre içerisinde personel alımı yapması beklenen Yıldırım Belediyesinin yine en çok kadroyu işçi alımına ayıracağı tahmin edilmektedir.

Kadrosuna aldığı işçileri özellikle son dönemde sözleşmeli işçi olarak istihdam eden belediye, bütün işçilerini tam zamanı olarak çalıştırmakta ve asgari ücretin üzerinde maaş vermektedir.

Kurum aynı zamanda herhangi bir etkinlik ya da arıza sebebiyle mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan elemanlarına maaşlarına ek olarak mesai ücreti de ödemektedir.

Yıldırım Belediyesi Memur Alımı

Memuriyet birçoğumuzun daha düzenli ve güvenli bir hayat yaşamak için tercih ettiği bir çalışma sistemidir. Yıldırım Belediyesi memur alımı için en son 2 yıl önce başvuru kabul etti ve memur kadrolarını bir hayli güçlendirdi. Belediye yetkililerinin verdiği bilgilere göre yakın zamanda herhangi bir alım yapılması beklenmiyor.

Yıldırım Belediyesi memur alımları ile işe girebilmek için ilk olarak KPSS puanınız önemlidir. Bu önemin yanında pozisyona olan uyumluluğunuzda büyük önem arz etmektedir. İlanları devamlı olarak çağrı merkezini arayarak öğrenebilir veya http://www.yildirim.bel.tr/sayfa.asp?mdl=haberler bağlantısı üzerinden duyurular ekranını takip ederek de memur alımlarına başvurma fırsatı bulabilirsiniz.

Alternatif olarak; İŞKUR’un aradığı kriterlere ve size uygun bir pozisyon olup olmadığını öğrenmek için belediyeye bağlı Eğitim Müdürlüklerine gitmenizde fayda var. Buraya gittiğinizde alımlar konusunda her türlü bilgiyi kolaylıkla ilgili yetkiliden öğrenebilirsiniz. Şu anda bu kurumun başkanlığını Fahriye Şahin yapmaktadır.

Yıldırım Belediyesi İş İlanları

Yıldırım Belediyesi, kentsel gelişimi referans alan; katılımcı, kültürel, sosyal, çevre dostu ve hizmet odaklı anlayışla ve dürüstlük, güvenilirlik, şeffaflık, milli değerlere saygı, yenilikçilik, kalite odaklılık, vatandaş memnuniyeti, takım bilinci, çevre bilinci gibi ilkelerine bağlı kalarak vatandaşlarına hizmet sağlamaktadır.

İnternet sitesinden yayınladığı duyurularda ve iş ilanlarında bu ilkelerden sıkça yer veren kurum, kadrosunda çalışacak bütün personellerinden bu ilkeler doğrultusunda çalışmalarını istemektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Yıldırım Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yıldırım Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyenlerin belediyenin internet sitesi üzerinden açık pozisyonların yayınlanması üzerinde yine kurumun sitesi üzerinde açılan iş başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Belediyenin insan kaynakları birimi tarafından incelenecek olan bu başvurulardan kurum kriterlerine uygun görülen adaylar mülakata çağrılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Yıldırım İş İlanları

Yıldırım iş ilanları arasından yeteneklerinize ve çalışma saatlerinize uygun bir ilan bulabilirsiniz. Çünkü ilçedeki büyük ölçekli firma sayısı oldukça fazla ve bu firmaların her gün onlarca ilanı yayınlanmaktadır…

Güncel Yıldırım iş ilanları

 • Sınıf Öğretmeni
 • Muhasebe Elemanı
 • Müşteri Temsilcisi – Bursa
 • Kalite Kontrol Elemanı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de yıldırım iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*