Akdeniz Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Akdeniz Belediyesi Personel Alımı

Akdeniz Belediyesi, 1993 yılında Mersin’in büyükşehir belediyesi statüsüne alınmasıyla 7 Mart 1994 tarihinde kurulmuştur.

Akdeniz Belediyesi, vatandaşlarına daha güzel bir Akdeniz sunma hedefiyle gerçekleştirdiği hizmetlerinde, yasal yükümlülüklerin ötesinde sevgi, saygı, hoşgörü, dayanışma, sorumluluk ve eşitlik gibi evrensel değerleri güçlendirip sürdürülebilirliğini sağlamayı, Akdeniz’in doğal güzelliklerine, tarihine, kültürüne ve ahlaki değerlerine sahip çıkmayı öncelikli amaçları olarak belirlemektedir. Bu amaçları kapsamında gerçekleştirdiği faaliyet alanlarında ve mevcut birimlerinde yeni personellere ihtiyaç duyan kurum, kadrosundaki açığı kapatmak adına personel alımı yapacak.

Akdeniz Belediyesi Personel Alımı

Akdeniz Belediyesi İşçi Alımı

Çalışanları ve paydaşları ile uyumlu bir işbirliği içerisinde çalışmayı tercih eden kurumun yakın zamanda kadrosuna alacağı personellerini işçi statüsüyle istihdam edeceği öngörülmektedir. Kadrosuna aldığı işçileri son dönemlerde genellikle sözleşmeli işçi olarak istihdam eden kurumun yeni personellerini de sözleşmeli işçi olarak kadrolandıracağı tahmin edilmektedir.

Akdeniz Belediyesi Memur Alımı

Akdeniz Belediyesi memur alımları ile kurumun binası ve bağlı faaliyet alanlarında düzenli çalışacak personelleri almaktadır. Genel ve üst düzey pozisyon alımlarının gerçekleştirildiği memur alımların uzun yada kısa dönemlik olarak gerçekleştirilmektedir. Akdeniz Belediyesi bünyesinde en düşük memur maaşı, genel memur tarafından alınır ve 2 bin TL civarındadır.

Maaş durumu memurun pozisyonuna ve uzmanlık durumuna göre çok daha yüksek olabilmektedir. Bu nedenle genel olarak uzman ve belirli bir branşta yüksek öğretim düzeyinde mezun olmuş adayların daha yüksek maaş miktarlarına sahip olacağını söyleyebiliriz. Akdeniz Belediyesi memur alımı için henüz aktif bir ilan açılmadığını da belirtelim…

Akdeniz Belediyesi İş İlanları

Akdeniz Belediyesi, belediyenin sorumluluk alanı içerisinde, cinsiyet, ırk, etnik ve sosyal köken, genetik özellikler, din veya inanç, siyasi görüş, doğum yeri, engellilik, yaş ve ekonomik statü konusunda vatandaşları arasında ayrım yapmadan bütün vatandaşlarına hizmetin en iyisini götürme hedefindedir.

Bu hedeflerine ulaşabilmek ve vatandaşlarından gelen taleplere daha kısa sürede yanıt verebilmek amacıyla personel alımı yapacak olan kurum, bu hususta bütün detayları internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş ilanı ile vatandaşlarına duyuracak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Akdeniz Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna almayı hedeflediği personellerinin, kadrolandırma şekillerini ve şartlarını internet sitesinden detaylı bir şekilde yayınlamayı tercih eden Akdeniz Belediyesi’nin bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin internet sitesinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Akdeniz Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından başvuruların değerlendirilmesi sonucu belediyenin istediği kriterlere uygun görülen adaylar kadrolandırma yapılacak ilgili birim ve insan kaynakları birimi tarafından mülakata tabi tutulmakta ve başarılı olanlar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Akdeniz İş İlanları

Akdeniz ilçesinde ikamet edenler için pek çok iş imkânı bulunmaktadır. Bu iş imkânlarını güncel bir şekilde Akdeniz iş ilanları sayfasında takip edebilir. Duyurular, genellikle özel sektöre hitap etmekte olduğu için adaylar ilanları incelerken sahip oldukları kriterleri dikkate almalıdırlar. Duyurulardan, sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla da haberdar olabilirsiniz!

Diğer yandan azı ilanlarda istenilen özel belgeler de söz konusudur. Bu belgeler örneğin şoför alımında ehliyet belgesi, tehlikeli sınıfında işçi alımında da tehlikeli iş yapabilir belgesi olmaktadır. Bazı Akdeniz iş ilanları arasında da, herhangi bir vasıf yada belge talep edilmemekte olup, en az asgari ücret düzeyinde sabit bir gelir elde etmek isteyenlerin başvuruda bulunabileceği ilanlar olmaktadır.

Güncel Akdeniz iş ilanları

 • Saha Tanıtım Temsilcisi (Akdeniz Bölgesi
 • Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı
 • Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Akdeniz iş ilanlarına bakabilirsiniz.

4 yorum

 1. Merhabalar Ben Yıldırım Ataman Lisans mezunuyum ve askerliğimi yaptım pedogojik formasyon belgem ve hijyen belgem var iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. Ben mersin Akdeniz güneş mahalle de oturuyorum adım erkan çiftçi Engeliyim engeli durumum ortopedik %40 tır
  İşsizim evliyim iki kızım var iş arıyorum bulamiyorum banada varsa bir iş verirseniz çok mutlu olurum ailemi geçinırmek istiyorum sayın başkanım sesmi doy lütfen

 3. Berhaba ben Sibel Buzak okur yazarım üç çocuk okutuyorum pandemiden dolayı işsiz kaldım iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim temizlik işinden anlıyorum yaptım

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*