Yenimahalle Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Yenimahalle Belediyesi Personel Alımı

1946-1949’lı yıllarda Ankara’da baş gösteren konut sıkıntısı üzerine yeni bir ilçe olarak oluşturulan Yenimahalle, bugün gelişerek büyümeye devam etmektedir.

İnsan odaklı yaklaşımı, kaynakları verimli ve etkin kullanmayı ve her şartta Yenimahallelinin yararını gözetmeyi ilke edinen Yenimahalle Belediyesi, daha yaşanılabilir bir Yenimahalle için çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir.

Bu çalışmalar kapsamında özellikle destek hizmetleri ve temizlik işleri birimi olmak üzere birçok alanda sık sık personel ihtiyacı oluşan kurumda son dönemlerde de personel alımı yapmak üzere insan kaynakları birimi tarafından çalışmalar başlatılmıştır.

Yenimahalle Belediyesi Personel Alımı

Yenimahalle Belediyesi İşçi Alımı

Yenimahalle Belediyesi, özellikle son dönemlerde yaptığı yatırım alanlarında istihdam etmek üzere ihtiyaç duyduğu personelleri genellikle sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine almaktadır.

Yakın zaman içerisinde kadrosunda yapacağı işçi alımını da sözleşmeli işçi olarak yapacağı öngörülen belediyenin, bu personellerine de diğer kadrolardaki personelleri gibi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulayacağı bilinen kurumda mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan işçilerine maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti ödeyeceği bilinmektedir.

Yenimahalle Belediyesi Memur Alımı

Sık sık gerçekleşen Yenimahalle Belediyesi memur alımı ilanlarında eğitim seviyesi olarak en az lise mezunu olma şartı koymaktadır. Pek çok aday, bu şartı karşılıyor olduğundan dolayı, Yenimahalle Belediyesi memur ilanları için oldukça fazla başvuru gerçekleştirilmektedir.

Nitekim bu alımlarda çoğu zaman KPSS puanı da istenilmemektedir. Fakat bu her zaman geçerli olmayabiliyor. Bazen de ilgili memurluk kadrolarına başvuruda bulunacak adayların, belirtilen yıl yada yıllarda KPSS’ye girmiş olmaları ve ilgili puan türünde belirtilen asgari puanı almış olmaları gerekmektedir. Bu koşulları karşılayan adaylar başvurularını yapabilmektedir.

Yenimahalle Belediyesi başvuru şartları sürekli olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle adayların dikkatli olmaları ve açılan ilanların güncel başvuru detaylarını dikkate almaları gerekir.

Yenimahalle Belediyesi İş İlanları

Yenimahalle Belediyesi, Yenimahallelinin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla bugüne kadar imar ve şehircilikten altyapı hizmetlerine, sağlıktan spora, güzel sanatlardan eğitime kadar birçok alanda yatırımlar yapmaktadır.

Hız kesmeden devam eden bu yatırımlar sebebiyle kadrosunda oluşan personel ihtiyacını karşılamak isteyen belediye yetkililerinin, insan kaynakları biriminin çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte resmi internet sitesinden açıklama yapacağı öngörülmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Yenimahalle Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yenimahalle Belediyesi bünyesinde memur ya da işçi olarak çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş ilanlarını takip etmeleri ve kendilerine uygun pozisyon için iş başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Bazı pozisyonlar için İşkur aracılığıyla da personel alımı yapmayı tercih eden Yenimahalle Belediyesi, bu pozisyonları için başvuru yapacak olan adayların başvurularını İşkur aracılığıyla kabul etmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Yenimahalle İş İlanları

Adaylar dilerlerse Yenimahalle sınırlarında faaliyet göstermekte olan çeşitli özel şirketler bünyesinde de iş bulabilirler. Yenimahalle iş ilanları duyuları, hem belirli niteliklere sahi, hem de herhangi bir vasfı olmayan adaylar için geçerli iş bulma yöntemidir.

Bu sayede iş bulabilme olasılığı da artmış olur. Kişi sahip olduğu nitelikler doğrultusunda Yenimahalle iş ilanları sayfasında güncel olarak iş bulabilir.

Güncel Yenimahalle iş ilanları

 • Danışma Görevlisi / Sekreter
 • Misafir İlişkileri Temsilcisi
 • Mağaza Satış Personeli
 • Rehber Öğretmen
 • Bilgisayar Öğretmeni
 • Resim Öğretmeni

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de yenimahalle iş ilanlarına bakabilirsiniz.

11 Comments

 1. Merhaba 27 yaşındayım iş arıyorum muhasebe okudum çok yere başvuru yaptım kimsem olamadığı için olmadı Y.Belediyesinde çalışmak çok istiyorum eğer sesimizi duyan yardımcı olan birileri olursa çok mutlu olurum

 2. Otobüs kamyon şoförüyüm belediye girmek istiyorum lütfen yardımcı olun yaşım 30

 3. Ortaokul mezunuyum engelli hakkım ile iş arıyorum elimde Bilgisayar – Santral – Diksiyon – Sağlık ve İngilizce üzerine sertifikalarım var bu yönden hakkım var ise yanıt bekliyorum.

 4. Çocuk gelisimi okuyorum lisede cocuk gelisimi okudum simdi istanbul universitesinde okuyorum acik ogretim stajimi maden tetkik aramada yaptim is ariyorum

 5. Merhaba ben 17 yıl Etimesgut belediyesi tıp merkezinde hemşire olarak çalıştım .iş yerimiz kapandığı için çıkışımız verildi.iş arıyorum

 6. Güzellik uzmani, estetisyen tibbi sekreter mesleğim belediyede temizlik görevlisi olarak calismak icin ne yapmam gerekiyor acaba sevgiler

 7. bayan kuaförüyüm mesleğimi bırakmak istiyorum 24 yaşındayım belediye işçisi olmak istiyorum iş olarak ne olursa yaparım yardımcı almanızı rica ediyorum

 8. Allah rızası icin bize yardım edin iki çocuğum var kiram var yetistiremiyorum bana bi iş allah rızası icin ne iş olursa yaparım

 9. Önlisans sosyal hizmet mezunuyum yenimahhle belediyesinde çalışmak istiyorum engelli raporunda var engelli kadrosunda bile çalışmaya razıyım

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*