Karesi Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Karesi Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir’ ilinin bir ilçesi olan Karesi,12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen bir kanun ile Balıkesir merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe olarak ilan edilmiştir.

Karesi Belediyesi, çağdaş standartlarda belediyecilik hizmetleri sunarak, Karesi ilçesinde yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek ve Balıkesir ilinin sürdürülebilir gelişmesine katkı sağlamak amacı doğrultusunda hizmetlerini sürdürmektedir.

Hizmetlerini sürdürürken başta yeni proje alanları olmak üzere mevcut birimlerinde de personel açığı oluşan kurum, bu sebeple kadrosuna deneyimli/deneyimsiz ve engelli personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Karesi Belediyesi Personel Alımı

Karesi Belediyesi İşçi Alımı

Hizmet sınırları içerisinde halkın sağlıklı, güvenli, huzurlu ve temiz bir çevrede yaşamasını sağlamak hedefinde olan Karesi Belediyesi’nin kadrosuna alacağı personeller içerisinde en çok kadroyu işçi alımına ayıracağı öngörülmektedir.

Bu işçileri destek hizmetleri, temizlik işleri, park ve bahçeler birimlerinde istihdam edecek olan belediye,  işçilerine asgari ücretin üzerinde maaş verecek olup mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalırlarsa maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti de ödemektedir.

Karesi Belediyesi Memur Alımı

Memur alımlarında KPSS şartı kadroya göredir. Uzman düzeyde alımlarda yazılı sınav şartı olabilmektedir. Karesi Belediyesi memur alımı kadroya göre KPSS şartı olmadan da gerçekleşebilmektedir. Ancak kurumun önceki memur alımlarını incelediğimizde, genelinde yazılı sınavı ön koşul olarak talep ettiğini ve başvuruda bulunacak olan adayların en az 60 puan alması gerekliliğini görmekteyiz.

Kimi memur alımlarında aynı zamanda sözlü mülakat düzenlenmektedir. Bu nedenle adayların bu mülakat sürecinde gelecek sorular için de öncesinde hazırlıklı olmalarında fayda var.

Peki adaylar nasıl hazırlanabilirler? Bunun için en iyi yöntem önceki alımları incelemektir. Bu sayede bir sonraki alımlara dair bilgi edinebilmek mümkün oluyor ve adaylar bu sayede hazırlıklı olabilirler.

Karesi Belediyesi İş İlanları

Yaşam kalitesi yüksek marka bir kent olmak hedefiyle çalışan Karesi Belediyesi, bu çalışmalar kapsamında adalet, mükemmellik, şeffaflık, eşitlik, katılımcılık, çevreye duyarlılık ve kararlılık ilkelerine her şartta bağlı olduğunu belirtmektedir.

Personel alımı yapmak üzere zaman zaman iş ilanı yayınlayan kurum kadrosuna alacağı bütün personellerden bu ilkelere bağlı kalarak çalışmalarını istemektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Karesi Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karesi Belediyesi kadrosunda personel olarak çalışmak isteyen vatandaşların, belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan duyuruları takip etmeleri ve personel alım ilanı yayınlanınca kendilerine uygun olan açık pozisyon için ilan içerisinde yer alan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Karesi Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından başvurusu uygun görülen adaylar ile iletişme geçilmekte ve belediyenin ilgili birimine mülakat için çağrılmaktadır. Mülakatı başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Karesi İş İlanları

Karesi’de yaşayan işsiz ya da yeni bir iş bulmak isteyen adaylar, Karesi iş ilanları için araştırma yapmaktadırlar.

Bizler de bu doğrultuda web sitemiz üzerinden en güncel ilanları sunarak, adayların hazırlıklı olmalarını sağlıyoruz. Hemen herkes için uygun iş ilanları mevcut ve bu ilanlar arasında kendiniz için en uygun işi bulabilirsiniz. Ayrıca pek çok işletme için artık internetten başvuru yapmanız da mümkün.

Güncel Karesi iş ilanları

 • Masöz – Keseci
 • Bulaşıkçı – Edremit Novada AVM
 • Bireysel Bankacılık Kredi Kartı Saha Satış Balıkesir
 • Gratis Sezonluk Satış Danışmanı – Balıkesir Erdek

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Karesi iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*