Van Vaski Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Resmi ve kurumsal yapısıyla hizmet veren Vaski, senenin değişik dönemlerinde duyduğu gereksinimler ölçüsünde iş alımları yapar. Bunlar resmi yapıda olduğu için, adaylar ilanları inceleyerek müracaat üzerine detaylı bilgi alabilir.

Vaski 80 Personel Alımı Yapacak!

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Personel Anonim Şirketi bünyesinde 5 ay görevlendirilecek 80 mevsimlik beden işçisi alım yapılacağı bildirildi.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, internetten alınacak başvurular için son tarihin 03 Haziran 2021 Perşembe günü saat 17.00 olacağı belirtildi. Açıklamada, “VASKİ Genel Müdürlüğünün iştiraklerinden olan Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Personel Anonim Şirketine yapılacak olan mevsimlik (5 ay) genel beden işçi alım duyurusu, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapıldı. Şeffaflık ve liyakat esaslı verilen ilanda alımlar kura usulü ile yapılacaktır. Başvurular 26.05.2021 – 03.06.2021 tarihleri arasında sadece kariyer.van.bel.tr internet adresinden yapılacaktır. Korona virüs salgınından ötürü hiçbir şekilde yüz yüze başvuru kabul edilmeyecektir. Başvurular sadece internet üzerinden yapılabilecektir.

Detaylar için tıklayın.

Van Vaski İş İlanları

Van Vaski iş ilanları için gerek belediyenin, gerekse Vaski’nin resmi siteleri incelenmelidir. Resmi Gazete de bu kapsamda günaşırı takip edilmelidir.

Kurum dışı kamu işçi ve kamu memur alımlarını takip etmek için https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ adresi, ülkemizin genelindeki ilanlara bakmanızı sağlar.

Her ilanın bilindiği üzere bir başvuru tarihi vardır. Eğer bunlar kaçırılırsa müracaatlar da yapılamaz. Bu nedenle Vaski tarafından ilan verildiğinde mutlaka tarihine bakılmalı, geçip geçmediği kontrol edilmelidir. 

Nasıl Başvurulur?

Van Vaski kapsamında birçok pozisyon vardır. Dolayısıyla bunlardan bazıları Kamu Personeli Seçme Sınavı talep edilebilir. Bu nedenle adayların söz konusu sınava girerek, başvuru için yeterli olacak puanı almaları önerilir.

KPSS tarihlerini, başvuru zamanını takip etmek için de ÖSYM incelenmelidir.  Eğer 657 sayılı devlet memurları kanunu bilinmiyorsa, buna da göz atılmalıdır. Van Vaski ilan verdiğinde, başvurmak isteyen kişiler bunu detaylı olarak incelemelidir. Bu bağlamda,

  1. Başvuru tarihleri
  2. Başvuru adresi,
  3. Başvuru şekli,
  4. Alım yapılacak pozisyon
  5. İstenen evraklar,
  6. Kaç kişi alınacağı
  7. Genel şartlar
  8. Özel şartlar 

Adaylar başvuru tarihlerine göz attıktan sonra hangi pozisyonlara başvuru yapılabileceğine, genel ve özel şartlara dikkat etmelidir.

Zira her iş ilanında adaylarda bazı nitelikler aranır. Bu nedenle Van Vaski iş başvurusu öncesinde adaylar, bunları sağlayıp sağlamadıklarını kontrol etmelidir. Kişiler bilgi ve tecrübelerini bunlarla karşılaştırmalıdır.

Ayrıca Van Vaski başvuru esnasında bir takım belgelerin temin edilmesini isteyebilir. Bu anlamda hangi evrakların hazırlanması gerektiği, ilanda verilir. üYanlış, eksik ve hatalı belge gibi olmaması gerekir. Zira bu başvurunun tamamlanmasını uzatabilir.  Dolayısıyla öncesinde mutlaka kişiler gerekli kontrolleri yapmalıdır.

Bunların ardından başvuru şekli ve adresleri de incelenerek, nasıl müracaat edilebileceği öğrenilebilir. Sonrasında her belge toplanıp, doğruluğu teyit edilerek başvuru gerçekleştirilebilir. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*