Ümraniye Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Ümraniye Belediyesi Personel Alımı

1963 yılında belediyecilik faaliyetlerinin başlandığı Ümraniye, 1989 yılında ilçe belediyesi statüsüne kavuşmuştur.

Ümraniye Belediyesi, vatandaş odaklı çözümlerle belediye hizmetlerini etkin, verimli ve kaliteli olacak şekilde sunmak hedefiyle yatırımlar yapmaktadır. Bu yatırım alanlarını başta olmak üzere mevcut birimlerinde de ihtiyaç duyduğu pozisyonlar için çok sayıda deneyimli ve deneyimsiz personel alımı yapacak, Kurumun geçmişte yaptığı personel alımları dikkate alındığında kadrosunda engelli personellere de yer vereceği öngörülmektedir.

Ümraniye Belediyesi Personel Alımı

Ümraniye Belediyesi İşçi Alımı

Hizmet sunumunda adil dağılım ilkesine göre hareket eden Ümraniye Belediyesi, personellerine karşı da aynı tutumu sergilemektedir. Kurum, yetkilerine ve pozisyonlarına göre maaşları farklılık gösteren birçok personelinin işe alım süreçlerinde, maaş miktarlarında ve sağlanacak sosyal haklarında adil dağılım yapmaya özen göstermektedir.

Kısa süre içerisinde personel alımı yapması beklenen Ümraniye Belediyesi’nin yeni personellerini çalışma alanlarına göre memur ya da sözleşmeli işi statüsüyle kadrolandıracağı düşünülmektedir.

Ümraniye Belediyesi İş İlanları

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye halkının belediyeden beklediği hizmetleri kaliteli, verimli, etkin biçimde gerçekleştirmeyi ve bu çalışmalarıyla da diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmayı kendine vizyon olarak belirlemiştir. Vatandaşlarına bu vizyon doğrultusunda hizmet götüren ve bu hizmetleri her geçen gün arttırmak hedefinde olan kurum, bu hedef doğrultusunda iş ilanı yayınlayarak kadrosuna personel alımı yapmaya hazırlanıyor.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Ümraniye Belediyesi Memur Alımı

En çok ilgi gören kadro türlerinin başında memurluk gelmektedir. Memur alımları belediye bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Fakat bu alımlar her zaman olmayabiliyor. Zaman zaman ülke gündemine bağlı olarak, kimi zaman ise belediyenin faaliyet alanını genişletmesi ya da değiştirmesi gibi farklı nedenlerden dolayı da memur açıklığı ortaya çıkmaktadır.

Açılan memur kadroları için alımlar öncelikle Ümraniye Belediyesi memur alımı duyurusunu yapması ile süreç başlar. Bu süreçte gerekli şartları karşılayan kişiler, bu doğrultuda gerekli belgeleri de, belirtilen başvuru tarihleri arasında ilgili birime teslim ederek, başarılı bir şekilde başvuru işlemini tamamlar. Belediye bünyesindeki memur alımlarında sürekli rekabet söz konusu olduğundan, alınma olasılığı bu nedenle diğer kadrolara ve düz personellere kıyasla daha düşüktür.

Ümraniye Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ümraniye Belediyesi kadrosunda memur olarak çalışmak isteyenlerin KPSS sınavına girmiş ve yeterli puanı almış olmaları gerekmektedir. KPSS puanı yeterli olan vatandaşların kurumun internet sitesi aracılığıyla ya da İşkur sistemi ve büroları üzerinden iş başvuru formunu doldurmaları ve belediyenin ilgili pozisyonunu tercih etmeleri gerekmektedir.

Ümraniye Belediyesi bünyesinde sözleşmeli işçi olmak isteyenlerin ise belediyenin internet sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Belediyenin insan kaynakları birimi tarafından yapılacak olan incelemeler sonucu kurum kriterlerine uygun görülen adaylarla iletişime geçilmekte ve personel adayları mülakata davet edilmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Ümraniye İş İlanları

Ümraniye sınırlarında iş arayan vatandaşların güncel olarak takip ettiği Ümraniye iş ilanları arasında vasıflı ya da vasıfsız ilanları bulabilmek mümkündür. Dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli ayrıntıda tarihlerdir. İlan tarihlerinin yeni olması her zaman için alınma ihtimalinizin daha fazla olması anlamına gelir. Nitekim aradan bir kaç ay kadar geçen ilanlar için başvuru yapmanız çok da gerekli olmayabilir. Ümraniye güncel iş ilanları;

 • Nes Hazır Giyim Tekstil San Ve Tic Ltd Şti / Asistan Tasarımcı
 • Araz Et Gıda İnş Otom Tekstil Taşım San Ve Dış Tic Ltd Şti / Veteriner Hekim
 • Özel Gece Gündüz Anaokulu / Okul Öncesi Öğretmenliği
 • Egemen Mühendislik / Mekanik Tesisatçı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de ümraniye iş ilanlarına bakabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*