TEB Personel Alımı ve İş İlanları 2021

TEB’de çalışmak isteyen adaylara müjde. TEB bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve TEB personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

TEB şeklinde kısaltılan Türkiye Ekonomi Bankası 1927 yılında Kocaeli Halk Bankası T.A adıyla kurulmuş olup, 1982 yılında Çolakoğlu Grup tarafında satın alınarak yerel banka statüsüne ulaşmıştır. Genel müdürü Ümit Leblebici olan Türkiye Ekonomi Bankası’nın genel merkezi İstanbul’dadır.

Yurtiçinde 467, yurtdışında ise 4 şubesi bulunan Türkiye Ekonomi Bankası’nın 2018 yılı verilerine göre toplamda 9.487 çalışanı bulunmaktadır. TEB orta ölçekli banalar arasında lider olma gayesi yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

TEB Personel Alımı

TEB İş İlanları

Oldukça köklü bir yerel banka olan TEB gelişimini devam ettirmekte, hep daha iyisi olmak için çaba sarf etmektedir. Artan taleplere cevap verebilmek için ise anlaşmalı eleman sitelerinde ilan yayınlamaktadır.

Pozisyon Lokasyon
Teb Yatırım – Genel Başvuru (Engelli Adaylar) İstanbul(Asya)
Teb Yatırım-Yazılım Geliştirme Yönetici Yardımcısı İstanbul(Asya)
Finans ve Hazine Islemleri Kontrol Yöneticisi İstanbul(Asya)
Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi İstanbul(Asya)
Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi İstanbul(Avr.)
Teb Faktoring – Satış Destek Yetkilisi İstanbul(Asya)
Cepteteb Müşteri İlişkileri Temsilcisi Ankara
Hazine ve Yatırım Bankacılığı İş Analisti İstanbul(Asya)
Kurumsal Müşteri İlişkileri Yönetici Yardımcısı İstanbul(Asya)
Teb Arval- New Client Acquisition Supervisor İstanbul(Avr.)
Kobi Müşteri İlişkileri Yöneticisi İstanbul(Asya)
Teb Arval – Credit Risk Manager/Assistant Manager İstanbul (Tümü)
Kobi Müşteri İlişkileri Yöneticisi Konya
Risk Yönetim Uzmanı İstanbul(Asya)
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Antalya
IT Auditor/Assistant Auditor İstanbul(Asya)
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi-İstanbul İstanbul (Tümü)
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Eskişehir
Teb Portföy Yönetimi A.Ş. – Operasyon Müdürü İstanbul (Tümü)
Risk Weighted Assets Reporting Assistant Manager İstanbul(Asya)

İlanlara başvurmak ve daha fazla Türk Ekonomi Bankası iş ilanı için tıklayın.

Lise ve üniversite öğrencilerine staj, yeni mezunlara ise kariyer fırsatı sağlayan TEB çalışanlarını da eğitimlerle desteklemektedir. Hem çalışanlarına hem de ailelerine özel sağlık sigortası yaptırıyor olması da bir hayli önemlidir. TEB çalışanlarına verilen maaşlar ise 1.900’den başlayıp 100.000’e kadar çıkabilmektedir. Başvurulacak pozisyonlara göre aranan şartlar değişiklik gösterse dahi, genel başvuru şartları şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak,
 • Başvuru yapacak olan adayın güler yüzlü ve dinamik olması,
 • Başvuru yapacak olan adayın iletişim ve ikna yeteneğinin yüksek olması vs.

Nasıl Başvurulur?

Eleman sitelerinde başvuruya açılmış olan pozisyon için aranan şartlar taşınıyor ise iş başvuru formu doldurularak, iş başvurusu gerçekleştirilebilir. Başvurusu olumlu sonuçlanan adaylar ile mülakat için iletişim kurulacaktır. Ayrıca TEB internet sitesine üye olunup, özgeçmiş oluşturulabilir. Özgeçmişi bulunan adaylar ile başvurularına uygun olan açık pozisyonlarda iletişime geçilecektir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Pozisyonların Açıklamaları:

 • Gişe memuru: Temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirmekten sorumlu olan kişilerdir. Bu işlemlerden bazıları şunlardır: Hesap açma-kapama, para transferi, para çekme-yatırma, borç ödeme vs.
 • Finansman: Çalıştığı kurumun mali hedeflerini belirlemekten ve bu mali hedefe ulaşmak için model geliştirip uygulayan ve bunu raporlayan kişilerdir.
 • Müfettiş: Banka şubelerinin denetiminden sorumlu olan kişilerdir. Denetlediklerin şubelerin raporlamasını yaparak geliştirmeye çalışırlar.
 • Müşteri ilişkileri yöneticisi: Müşterilerden gelen şikayetlere anında çözüm getirmekle görevlendirilmiş kişilerdir. Müşterileri ürün, hizmet veya şirketle ilgili sorularını cevaplandırırlar.
 • Müşavir avukat: Çalıştığı şirketi yasal konularda destekleyen ve şirketin yasal faaliyetlerinin denetimini sağlayan kişilerdir.
 • Risk yöneticisi yardımcısı: Çalıştığı şirketin karlılığı ve yararı için olası riskleri değerlendirmesini gerçekleştiren kişilerdir. Olası risklerin önlenmesinde etkili oldukları ve çalıştıkları kuruma riskin nasıl azaltılacağına ve nasıl aktarılacağına dair bilgi akışı sağlamaları açısından değerlendirildiklerinde oldukça büyük bir önem teşkil ettiklerine ulaşılabilir.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Hafta içi 09.00-17.00

Alım Yapılacak Şehirler: İstanbul, Kocaeli, Yalova, Eskişehir, Samsun, Kastamonu, Ankara, İzmir, Adana, Erzurum vs.

3 yorum

 1. 01.09.1990 ÜNYE doğumluyum istanbul anadolu yakasnda ikamet ediyyorm.. 1.77 61 kloym.. 2009 imam hatip lisesi mezunuyum. askerliğimi yaptım.. 0541 910 03 29.. silahlıkartm varr. şubelerinizde görev almak isterimm. tesekkürler….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*