TEB Gişe Memuru Alımı 2021

1927 senesine kadar dayanan bir tarihi olan TEB, bankacılık hizmetlerini her gün geliştirerek vatandaşlara sunmaktadır. Daha iyi ve hızlı çözümler üretebilmek için gişe memuru alımı da dâhil olmak üzere birçok pozisyonda alım yapılmaktadır.

teb gişe memuru alımı

TEB kapsamına gişe memuru olarak girmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken iş ilanlarını takip etmedir. İlanlar farklı dönemlerde, farklı pozisyonlara göre verildiği için, düzenli takip sonucunda istediğiniz duyuruları görmeniz mümkündür. Bunlar Türkiye kapsamında verildiği için her ile yöneliktir.

Bu sebeple ilan yaşadığınız yerde değilse bile başvurmanız mümkündür. Sadece başvuru yaparken bir yazı ekleyip işe kabul edilmeniz durumunda taşınabileceğinizi belirtmeniz gerekir. Zira insan kaynakları departmanı pozisyona uygun bile olsanız, farklı bir şehirdeyseniz gelemeyeceğinizi tabii olarak düşünebilir. Bu da kabul edilmemenize neden olur.

Ancak siz kendilerine böyle bir yazı iletirseniz, çevrimiçi yaptığınız başvurudan daha fazla verim alabilirsiniz.

TEB Gişe Memuru Alımı Yapacak

TEB, iş ilanlarını kurumsal stratejisi ve gereksinimleri çerçevesinde vermektedir. Bu bağlamda gişe yetkilisi duyuruları da verilebilir. İlanlar belirli tarihler arasında olduğu için hızlı şekilde başvurmanız oldukça önemlidir.

Ancak bu durum, niteliklere bakmamanız gerektiğini de göstermez. Bu bakımdan gişe memuru şu gibi niteliklere sahiptir;

 1. Lisans mezunu olma
 2. Sonuç odaklı çalışma
 3. Odak noktasına müşterileri alma
 4. Güler yüzlü olma
 5. İnsanlar ile iletişimi güçlü olma

TEB tarafından verilen ilanda hangi niteliklerin istendiği ayrıntılı olarak verilecek olup, başvurmak isteyenler hepsini değerlendirmelidir. Başvuru için ilk değerlendirebileceğiniz kaynak TEB’in kendi sitesidir. Bunun için şu işlemler uygulanır;

 1. https://www.teb.com.tr/ linkine giriş yapın.
 2. Alt kısımdan TEB Kariyer linkine tıklayın.
 3. Yönlendirildiğiniz sayfada açık pozisyonlar üzerine tıklayın.

Ardından sadece başvurmanız gerekir. TEB Kariyer.net üzerinde de aktif ilanlara sahiptir. Bu nedenle banka gişe memuru ihtiyacı duyarsa, ilanlar buradan da verilebilir. Bu durumda başvuru şöyle gerçekleştirilir;

 1. https://www.kariyer.net/ adresine giriş yapın.
 2. Platformdaki hesabınıza giriş yapın. Bulunmuyorsa yeni bir tane açın.
 3. Arama kısmına TEB yazarak, İş Bul üzerine tıklayın.
 4. Çıkan sonuçlara bakarak, gişe memuru üzerine tıklayın.
 5. Adaylardan istenen vasıfları inceleyerek, bilgi ve tecrübeniz bunlarla uyumluysa başvur üzerine tıklayın.

Ardından sadece, bankadan bilgi almak beklenir. Şayet kurumun yetkilileri başvurunuzu olumlu değerlendirmişse, sizinle irtibat kurar. Ardından da sınava yönelik bilgi verilir.

TEB Gişe Memuru Sınavları Ne Zaman?

Gişe memuru sınavlarına online başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler girmektedir. Bu nedenle TEB, gişe memuru sınavı hakkında adaylara gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Bu sınavlar pozisyona göre farklılaşmakta olup genel yetenek, İngilizce gibi sınavlardır.

Eğer gişe memuru olmak istiyorsanız, katıldığınız sınavı zamanında bitirip, yeterli puanı almanız gerekir.

TEB Gişe Memuru Nasıl Olunur?

Gişe memuru olmanın son aşaması mülakattır. Sınava giren adayların sınavları değerlendirildikten sonra, yeterli puanı alanlara görüşme üzerine bilgiler verilir. Adaylar bu kapsamda hareket ederek, mülakata katılır.

Eğer bundan da başarıyla geçerseniz, gerekli işe alma prosedürleri tamamlanır.

Açık Pozisyon

Avrupa 1 Bölgesi Müşteri Hizmetleri Yetkilisi Başvur İstanbul(Avr.)(Beşiktaş, Beyoğlu, Kağıthane, Sarıyer, Şişli)
Iğdır Şube Müşteri Hizmetleri Yetkilisi Başvur Iğdır(Merkez)

 

13 yorum

 1. GAZİANTEP ÜNİ.MYO DIŞ TİCARET MEZUNUYUM ŞİMDİ İSE SON SINIF
  AÖF MALİYE BÖLÜMÜNÜ OKUYORUM HEM OKUYUP HEM DE ÇALIŞACAĞIMA İNANIYORUM
  KARİYER HAYATIMA TEB de BAŞLAMAK İSTERİM…

 2. Nazilli MYO bankacılık ve Sigortacılık programımezunuyum daha once nazilli teb stajyer yaptım.suan mezun ve bankanın herhangi bölümün de görev almak istiyorum ilginize

 3. Merhaba ben Ayşe KILAVUZ ticaret meslek lisesi bilgisayarlı muhasebe 2012 mezunu ve selcuk üniversitesi bankacılık ve sigortacılık 2014 mezunuyum,ingizce A1 seviye ve bilgisayar Ms office (outlook,excel,power point,word ) sertifikalarım var. Bana taşı verseniz taşı bile satarım yeterki bana yeterki yapacagım işin eğitimini alayım .Bankanız da çalışmayı isterim.

 4. Merhabalar ben Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme mezunuyum.Bankacılık sektöründe çalışmak ve kariyer yapmak istiyorum.Sizinle çalışmaktan son derece memnuniyet duyarım.İlginiz için şimdiden teşekkürler.Tel:05397781731

 5. Merhaba ben Gökhan AYDIN 08.03.1991 kahramanmaraş dogumluyum.Anadolulu meslek lisesi mezunuyum.Gaziantepte yasiyorum.silahlı ozel güvenlik sertifikam var.Askerlik görevimi yapmış bulunmaktayım. Özel güvenlik gorevlisi olarak Gaziantep ve Kahramanmaras illerinin her bölgesinde görev yapabilirim. İş tecrubem var. Arşiv araştırmam temiz olup, herhangi bir icra takibim yoktur.
  Tel: 0507 032 1011

 6. 10.06.1985 dogumluyum mustafa kemal universitesi reyhanlı myo bankacılık ve sigortacılık mezunuyum sizinle çalışmak isterim tel nom 05348751180 cevabınızı bekliyrm

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*