Esenboğa Havalimanı İş İlanları 2024

TAV Havalimanları Holding tarafından işletilmekte olan Esenboğa Havalimanı personel alımı ile kadrosunu sürekli geliştirmektedir. Böylece yolculara da daha iyi hizmet verilmektedir. Eğer siz de firmaya başvuru yapmak istiyorsanız, bunun iki yolu vardır. Bunlardan biri TAV Group’un Kariyer.net üzerindeki hesabını takip ederek, ilgili ilanlara müracaat etmedir.

İkincisi ise Esenboğa Havaalanı personel alımı yapan mağazalar yardımıyla müracaat etmedir. Kurumun içerisine hizmet veren çok sayıda firma olup, bunların da çalışan ihtiyaçları vardır. Bunlar da kariyer siteleri yardımıyla bunları paylaşmaktadır.

Bu şekilde yapılan başvurular ön değerlendirmeyi geçmesi ardından, ilgili kişiler mülakat için çağrılmaktadır. Bunun da tamamlanmasıyla birlikte, işe alım süreci biter.

Esenboğa Havalimanı Personel Alımı

Esenboğa her yıl aktif olarak kullanılır. Bu nedenle hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Bu süreçte çalışan gereksinimlerini karşılamaya yönelik olarak havalimanı iş ilanları verilerek, ilgilenen adayların başvuruları kabul edilmektedir.

Gerek TAV Grubu, gerekse havaalanı içinde bulunan mağazaların verebileceği çok sayıda ilan vardır ve bazıları şöyledir;

 1. Satış Temsilcisi: İletişim kurabilme, sorumluluk bilincine sahip olma, görevlendirildiği alan üzerine konuşabilme yeteneği bulundurma gibi sorumlulukları vardır
 2. Garson: İşletmeye gelen misafirlere menüleri verme, yiyecek ve içecek tavsiyelerinde bulunma, bunların servisini yapma gibi görevleri vardır.
 3. Asistan Hava Trafik Kontrolörü: Pilotlara telsiz kullanarak bilgi iletme, gerekli talimatları belirtme gibi görevleri vardır. İletişim esnasında aksaklığa, yanlış anlamalara sebep olabilecek pelteklik, gizli kekemelik gibi durumların da bulunmaması gerekir.
 4. Elektrik Teknikeri: Meydana getirilen planları oluşturma, elektrik sistemlerini takip etme ve periyodik bir düzen bakım & onarım işlemlerini gerçekleştirme gibi görevleri vardır.

Esenboğa Havalimanı ayrıca vasıfsız eleman da almaktadır. Havalimanı işçi alımı gerçekleştirilmekte olup, bu kapsamda temizlik personelleri de kabul edilmektedir. Eğer bu ilanlara müracaat etmek istiyorsanız, normal bir şekilde ilanları takip etmek yeterlidir. Firma buna yönelik bir gereksinimi olduğunda, gerekli duyuruları verecektir.

Esenboğa Havalimanı Güvenlik Alımı

Esenboğa Havalimanı kurum kapsamında bulunan çalışanların ve yolcuların korunabilmesi, güvenli bir ortam meydana getirilmesi için havalimanı güvenlik alımı yapmaktadır. Bunlara başvurmak istiyorsanız, açık pozisyonların oluşması beklenmeli, yayınlandığında kısa sürede müracaat etmeniz gerekmektedir.

Ancak öncesinde gerekli güvenlik belgelerine sahip olma gibi tüm nitelikler de sağlanmalıdır.

Esenboğa Havalimanı İş Başvurusu

Esenboğa Havalimanı iş başvurusu, online sistemler üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Eğer aşağıdaki aşamalar takip edilirse, müracaat yapılabilir;

 1. Kariyer.net platformuna girerek, hesabınıza giriş yapın. Üye değilseniz yeni bir kullanıcı oluşturun.
 2. TAV Group profiline girerek, alt bölümden iş ilanlarına bakın.
 3. Esenboğa Havalimanı ile ilgili olanlara tıklayarak yeni bir sekmede açın.
 4. Başvur butonuna tıklayın.

Böylece tüm işlemler de sonuçlandırılır.

7 Comments

 1. Merhabalar ben Turkmenistan uyrukluyum 7 senedir turkiyedeyim universite mezunuyum 4 dil biliyorum Antalya havalarında staj yaptım sizinle çalışmak çok isterim saygılarımla.

 2. Merhabalar ben Turkmenistan uyrukluyum 7 senedir turkiyedeyim universite mezunuyum 4 dil biliyorum Antalya havalarında staj yaptım sizinle çalışmak çok isterim saygılarımla.

 3. Merhaba ELEKTRONİK Teknisyeniyim 8 yıllık bir tecrübeye sahibim Ankara Keçiörende ikamet ediyorum Esenboğa Havalimanında çalışmak istiyorum Tel not : 0545 602 88 85

 4. Merhaba bende Almanyada doğdum ve yaşadım.Evlenip Türkiye ye yerleşdim ve yaklaşık 2 buçuk aydır Ankarada yaşıyorum. Almancayı Anadilim gibi konuşuyorum, anlıyorum ve okuyabiliyorum. Esenboğa Havalimanında Çalısmayı çok isterim.

 5. elektrik bölümü endüstri meslek lisesi mezunuyum ve forklıft ehliyetim var sızınle calısmak ısterım numaram 05068494005

 6. 24sene almanyada yasadım su an turkıye yerlestım almancama yazılı ve sozlu kendımeguvenıyorum.sızınle calısmak ısterım.saygılarımla.

  • Salam,mən Azerbaycan Hava Harp Okulu 2002 yil mezunu, 2002-2003 yilda Aviasiya avadanlıqları kursu bitirmişem,2003-2006 uçakların texniki istismar hissesinde bir neçe uçakların müherrik,planer ve s texniki işleri görmüşəm… Mən isterdim sizinle çalışım…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*