Sivas Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Sivas Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Sivas güncel iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalın.

Sivas Belediyesi Personel Alımı

Ülkemizin önde gelen şehirlerinden olan özellikle tarihi ve kültürel özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bu özellikleri daha da geliştirmek isteyen Sivas Belediyesi yıl içerisinde personel ihtiyacını karşılamak için personel alımı yapıyor. Vatandaşlara sunulan hizmetin kalitesini artırmak ve diğer yatırımları daha hızlı bir şekilde tamamlamak için yapılan alımlar belediyenin internet sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanları ile yapılıyor. Bu bağlamda vatandaşların belediyenin resmi internet sitesini takip etmeleri gerekiyor.

Sivas Belediyesi İş İlanları

Diğer belediyeler gibi Sivas Belediyesi de personel eksikliğini gidermek ve boş kadroları doldurmak için iş ilanları yayınlıyor. Yıl içerisinde farklı zamanlarda yayınlanan ilanları kaçırmamak ve zamanında başvuruda bulunmak için bu ilanları takip etmek gerekiyor. Belediyenin iş ilanları internet sitesi üzerinden ve İŞKUR üzerinden yayınlanıyor. Bu çerçevede vatandaşların iki tarafı da takip etmeleri daha doğru olacaktır.

Sivas Belediyesi Personel Alımı

Sivas Belediyesi yıl içerisinde birçok kez personel alımı yapıyor. Bünyesinde yer alan birimler için yapılan alımlarda özellikle Sivas’ta ikamet eden vatandaşlar öncelikli oluyor. Bu noktada işçi, memur, zabıta memuru, şoför, güvenlik personeli, temizlik personeli, itfaiye memuru vb. kadrolar için alım yapılıyor. Vatandaşlar kendisi için uygun olan kadrolara şartları sağladıkları taktirde başvurabiliyorlar. Başvurular belediyenin resmi internet sitesindeki başvuru formu üzerinden yapılıyor.

Sivas Belediyesi Engelli/Özürlü Personel Alımı

Sivas Belediyesi personel alımlarında özellikle engelli vatandaşlar için kadro ayırıyor. Bu noktada yıl içerisinde yayınlanan ilanlarda alınacak kadro sayısının en az dörtte biri oranında engelli personel alımı yapılıyor. Belediye bünyesindeki birimlerde uygun olan noktalarda istihdam edilen engelli personeller bu sayede belediyede işe girme olanağı yakalıyorlar. Bu bağlamda engelli personel alımı için yapılan başvuruda engelli raporlarını belediyeye iletmek gerekiyor. Başvuru formunu da dikkatli bir şekilde doldurduktan sonra başvuru tamamlanıyor.

Makale Yazarak Para KazanmakSivas Belediyesi Sözleşmeli/Sözleşmesiz İşçi Alımı

Sivas belediyesi özellikle beden gücüne ihtiyaç duyduğu yatırımlarda işçi alımı yapıyor. Bu bağlamda Fen İşleri başta olmak üzere Park ve bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü kapsamında işçi alımları gerçekleşiyor. Alınan işçiler sözleşmeli ve sözleşmesiz olarak istihdam ediliyor. Bu bağlamda iş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar başvuru tarihlerinde bir dilekçe ile belediyeye iş başvurusunda bulunabilirler.

Sivas Belediyesi Zabıta Alımı

Sivas belediyesi Zabıta Birimi için de yıl içerisinde zabıta memuru alımı yapıyor. Kadın ve erkek fark etmeksizin yapılan alımlarda en az lise mezunu olanlar başvuruda bulunabiliyor. Ayrıca kamu haklarından mahrum olmamak, herhangi bir yüz kızartıcı suça bulaşmış olmamak ve en az B sınıfı ehliyete sahip olmak da şartlar arasında yer alıyor. Bu şartları sağlayan vatandaşlar başvuru formunu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirler.

Sivas Belediyesi Özel Güvenlik Alımı

Sivas Belediyesi özel güvenlik personeli ihtiyacını karşılamak için özel güvenlik personeli alıyor. Belediye binalarında ve halkın kullandığı parklarda ve piknik alanlarında görevlendirilen özel güvenlik elemanları buraların güvenliği ve huzurundan sorumlu oluyor. Bu bağlamda özel güvenlik eğitimi sertifikasına sahip olan vatandaşların başvuruda bulunabileceği belirtiliyor. Ayrıca sağlık açısından herhangi bir problemi olmamak da şartlar arasında yer alıyor.

Sivas Belediyesi İş Başvurusu

Sivas Belediyesi iş başvurularını resmi internet sitesinden iş başvuru formu üzerinden alıyor. Bu noktada iş ilanlarını takip eden vatandaşlar kendileri için uygun olan pozisyonlara başvuruda bulunmak için başvuru formunu eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurmaları gerekiyor. Bu şekilde tamamlanan başvurular belediye tarafından değerlendirildikten sonra hızlı bir şekilde sonuçlandırılıyor.

Sivas Belediyesi Duyurular

Sivas belediyesi hem belediye ile ilgili hem de şehirle ilgili önemli bilgileri ve hatırlatmaları internet sitesindeki duyurular sayfasından paylaşıyor. Bu bağlamda personel alımları noktasında da buradan paylaşım yapan belediye iş ilanı ve başvuru süreci ile ilgili her türlü detayı duyurular sayfasında ifade ediyor. Bu noktada iş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların belediyenin duyurular sayfasını takip etmesi gerekiyor.

Sivas Belediyesi Çalışılabilecek Birimler

Sivas belediyesine yapılan personel alımları bünyesindeki müdürlüler için yapılıyor. Belediyenin hizmet kalemlerinden olan bu birimlerin yıl içerisinde personel ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bu bağlamda yapılan alımlarda çalışılabilecek birimler arasında Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Ulaşım İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü gibi birimler bulunuyor.

Güncel Sivas İş İlanları için TIKLAYIN.

2 Comments

  1. herkese kolay gelsin ben herhangi partiye üye degilim yıllarca taksicilik yaptım şuan işsizim belediyeniz bünyenize işe girmek için illa elbeyli şuralı buralımı ol
    mak,,lazım ne kadar tanıdımız varsa yalvardık yakardık taştan ses geliyor sizden ses gelmiyor illa belediyenin çatısına çıkıp şhow mu yapalım. size bu satten sonra oy verenin……..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*