Şişli Etfal Hastanesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

sisli_etfal_eğitim-ve-araştırma

Şişli Etfal Hastanesi personel alımı yapacak!

Şişli Etfal Hastanesi iş başvurusu yaparak sizde Şişli Etfal Hastanesi’ın gücünden güç alabilirsiniz. Şişli Etfal Hastanesi personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Şişli Etfal Hastanesi eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Şişli Etfal Hastanesi insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Şişli Etfal Hastanesini, tarihimizin önemli ve kilit şahsiyetlerinden Sultan II. Adbülhamid, bir hastalıktan dolayı küçük yaşta kaybettiği kızının hatırasına yaptırmıştır. Şişli Etfal Hastanemizin kuruluşunun 111. yıldönümü münasebetiyle hazırlanmış olan elinizdeki bu kıymetli eser vesilesi ile Sultan II. Abdülhamid’i rahmet ve saygıyla anmaktan memnuniyet duyuyorum.

Şişli Etfal Hastanesi Türkiye’nin ilk çocuk hastanesidir. II. Abdülhamid’in 7 aylık kızı Hatice Sultan’ın 14 Şubat 1898 günü difterihastalığından ölümü üzerine üzüntüye düşen II. Abdülhamid 4 gün sonra Dr. İbrahim Beyi bir etfal (çocuklar) hastanesi kurmakla görevlendirmiştir.[1] Hastane 5 Haziran 1899’da Hamidiye Etfal Hastanesi, yani Abdülhamid Çocuk Hastanesi adı altında hizmete açılmıştır. Dr. İbrahim Bey Abdülhamid’in 1908 yılında tahttan indirilmesine kadar hastanede baştabiplik yapmıştır. Hamidiye Etfal Hastanesi Balkan Savaşları, I. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı yıllarında cephede yaralanan askerlerin tedavisinde önemli bir rol oynamıştır. Hastane 1922 yılında “Şişli Çocuk Hastanesi” adını almış ve Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığının yönetiminde bir devlet hastanesi haline gelmiştir.

Şişli Etfal Hastanesi, Şişli Hemşire ve Laborant Okulu (1946-1956), Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu (1961-1965) ve Ana-Çocuk Sağlığı İstanbul Merkezi (1962-1988) gibi kurumları bünyesinde bulundurmuş ve geliştirmiştir. Günümüzde 21 ihtisas dalında asistan yetiştirmektedir. Şu anda hastanenin başhekimi Prof.Dr.Abdülkadir Ünsal olup, hastane yöneticisi Doç.Dr.Hasan Sinan Uslu’dur.

Aktif hastane personel alım ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

14 Comments

 1. Kat görevlisi olarak veya temizlik alanında uygun alanda iş istiyorum hemen baslayabilirim

 2. Hastanede hasta kayıt görevli si yada danisma güve lik görevli si olarak çalış.ak isterim

 3. Hasta kabulde veya danışmada çalışmak istiyorum ön muhasebeciyim sarıyer etfale yürüme mesafesinde ikamet ediyorum mail adresimden ulaşabilirsiniz çok ihtiyacım var

 4. sarıyer hamidiye etfal hastanesine yakın oturuyorum hasta kabulde çalışmak isterim

 5. tıbbi sekreterlik ve dökümantasyon mezunuyum.önlisan doğuş üniv.
  sarıyer de oturuyorum.ilgili bölümle alakalı iş aramaktayım.

 6. Merhabalar hastaneye nasıl başvurabilirim lise mevzunù güvenlik sertifikam var

 7. iyi akşamlar hastanede mutfak ve temizlik işi arıyorum yirmi yılık mutfak işi tercübem var banka subesinde temizlik işi yaptım istinyede oturuyorum temizlik veya mutfak işe ihtiyacım var yardımcıolursanız sevinirim NOT E.posta adresim eşimin bu adresten ulaşabilirsiniz ismim ALDUN.

 8. Önlisans mezunuyum. Radyoloji departmanında MR BT RÖNTGEN de çalışmak istiyorum. Ulaşım sıkıntım yok MR BT RÖNTGEN de tecrübem vardır.

 9. sarıyer etfal hamidiye hastanesine çok yakın oturuyorum danışma, hasta kabul, hasta bakıcı olarak çalışmak isterim

 10. Arnavutköy devlet haatahaneainde 2 yıl çalıştım taşındığım için istifa etmek zorunda kaldım şu an şişli vivarında ikametkah etmekteyim bana dönüş yaparsanz sevinirim

 11. Danışma bölümünüzde çalışmak isterim işe çok ihtiyacım var ve hastaneye çok yakın oturuyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*