Singapur İş İlanları ve İş İmkanları 2023

Eğer Asya kültürlerine ilgi duyuyorsanız ve burada çalışmayı hayal ediyorsanız, Singapur size güzel bir fırsat sunar. Ülkede gerek vasıflı, gerekse vasıfsız iş ilanları oldukça fazladır. Gerekliliklerini yerine getiriyorsanız, iş bulmanız mümkündür.

Singapur İş İlanları ve İş İmkanları

Singapur’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Eğer Asya kültürlerine ilgi duyuyorsanız ve burada çalışmayı hayal ediyorsanız, Singapur size güzel bir fırsat sunar. Ülkede gerek vasıflı, gerekse vasıfsız iş ilanları oldukça fazladır. Gerekliliklerini yerine getiriyorsanız, iş bulmanız mümkündür. Singapur’un resmi dilleri İngilizce, Malayca, Çince ve Tamilce’dir. İlk olarak İngilizce öğrenmek önerilir, özellikle iş dünyasında size katkı sağlayabilir. Ancak yerel diller olan Malayca ve Tamilce de size büyük bir avantaj sağlayabilir.

Bunlar daha az konuşulsa da, yerel halkla iletişimi kolaylaştırmak ve kültürel anlayışa katkıda bulunmak için öğrenmek faydalı olacaktır. Eğer Çince de biliyorsanız, iş hayatında büyük avantajlar elde edebilirsiniz. Dil sorununu çözerek, daha rahat bir şekilde insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Böylece şirketlerde de daha fazla yer almanız mümkün olur.

Singapur’da iş bulmak artık çok kolay. Yapmanız gereken sadece internete girmek ve biraz araştırma yapmak. Vasfınıza uygun ilanları bulmak sandığınızdan daha rahat. İş arama işlemi eskisine göre çok daha kolaylaştı. Kısa sürede başvurunuzu tamamlamak için uluslararası bir CV doldurmanız gerekiyor. Eğer başvurunuz kabul edilirse, vize, çalışma ve oturma izni gibi konuları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu nedenle, Singapur konsolosluğunun resmi sitesine göz atarak, gerekli olan işlemleri yapmanız önemlidir.

Singapur İş İmkânları

Singapur’da birçok sektörde insan gücüne ihtiyaç duyuluyor. Aşağıdaki seçenekler, ihtiyacın daha yüksek olduğu sektörlerdir, ancak seçenekler bunlarla sınırlı değil:

 1. Kaynakçı
 2. Teknisyen
 3. Yeminli Mali Müşavir
 4. Satış Temsilcisi
 5. Proje Yöneticisi
 6. Avukatlar
 7. Finansal Analistler
 8. Mühendisler
 9. Siber Güvenlik Uzmanları
 10. Müşteri Hizmetleri Uzmanları

herkesin çalışabileceği işler var. Bazı işler için özel bir eğitime gerek yok. Singapur turizm konusunda hızla gelişmeye devam ediyor. Bu sektörde de iş fırsatları mevcut. Uluslararası şirketler de burada çalışma olanakları sunuyor. Bu ülkede, herkes için bir iş imkanı mevcut.

 1. AXA,
 2. IBM,
 3. InterContinental Oteller Grubu,
 4. Citibank,
 5. ExxonMobil,
 6. Johnson ve Johnson,
 7. Novartis,
 8. HSBC,

Birçok şirket var ve eğer yetenekleriniz varsa, bu şirketlere katılmanız mümkün.

Singapur’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Singapur’da birçok iş seçeneği mevcuttur ve her bir işin farklı bir maaşı vardır. Kısaca özetlemek gerekirse, şunları söyleyebiliriz:

 1. Garson: 2043 USD
 2. Aşçı: 2712 USD
 3. Barmen: 2571 USD
 4. Sistem yöneticisi: 6058 USD
 5. CNC programcısı: 4649 USD
 6. Yazılım mühendisi: 7009 USD
 7. Tesisatçı: 3064 USD
 8. Elektrikçi: 4438 USD
 9. Bilgi teknolojileri yöneticisi: 7326 USD
 10. CNC operatörü: 3205 USD
 11. Satış temsilcisi: 5318 USD
 12. Kimya mühendisi: 5741 USD
 13. Muhasebeci: 4790 USD
 14. Araba tamircisi: 3980 USD
 15. Elektrik mühendisi: 6657 USD
 16. Makine mühendisi: 6023 USD
 17. İnşaat mühendisi: 6199 USD
 18. Hemşire: 5776 USD
 19. Diş hekimi: 13947 USD
 20. Doktor: 11342 USD

Maaşlar, kişinin tecrübesine ve meslek yılına göre değişebilir. Yani, bazı faktörler maaşların belirlenmesinde etkili olabilir.

Singapur İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

Singapur’da iş bulabilmek için pek çok çevrimiçi site bulunmaktadır. Bu siteler aracılığıyla iş ilanlarına başvurabilirsiniz. İş arayanlar için popüler sitelerin bazıları şunlardır:

 1. Indeed
 2. LinkedIn
 3. JobsDB
 4. JobStreet
 5. STJobs
 6. Monster
 7. MyCareersFuture
 8. StartUpJobs
 9. FastJobs
 10. Cultjobs

Eğer her gün bunları takip ederseniz, niteliklerinize hitap edenleri kolayca bulabilir, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında farklı sosyal medya ağlarında da keşfetmeniz mümkündür. Ayrıca bazı durumlarda konsolosluklar da ilan verebilmektedir. Dolayısıyla Singapur konsolosluk resmi sitesi de dikkatle incelenmelidir.

3 Comments

 1. Aşçı yim ,17 yıllık deneyimim var tüm sertifikalar larim mevcuttur barkot numarilidir millî eğitim onaylidir yurt dışında çalişmayi istiyorum.

 2. elektrık elektronik teknik personeliyim , 8 yıllık deneyimim var şuan türk telekomda teknik ekip olarak çalişiyorum yurt dışında çalişmayi istiyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*