Singapur İş İlanları ve İş İmkanları 2022

Eğer Asya kültürlerine ilgi duyuyorsanız ve burada çalışmayı hayal ediyorsanız, Singapur size güzel bir fırsat sunar. Ülkede gerek vasıflı, gerekse vasıfsız iş ilanları oldukça fazladır. Gerekliliklerini yerine getiriyorsanız, iş bulmanız mümkündür.

Singapur dört farklı resmi dile sahiptir. Bunlar İngilizce, Malayca, Çince ve Tamilce dilleridir. Burada tavsiye edilen, ilk olarak İngilizce bilmedir. Özellikle firmalarda size büyük bir katkı sağlayacaktır. Ancak daha çok yerel diller kapsamında olan Malayca ve Tamilce de size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Ayrıca Çince bilirseniz, şirketler kapsamında büyük bir avantaj yakalamanız da mümkündür. Eğer dil problemini gitmeden önce çözerseniz, ülkede daha kolay iletişim kurmanız mümkündür.

Singapur’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Singapur’da iş bulmak, online sistemler üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Bunun için sadece internete girerek, genel bir tarama yapmanız gerekir. Ardından vasfınıza yönelik ilanları rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Ardından uluslararası anlamda bir CV doldurarak, başvuru işlemini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Eğer olumlu görülürseniz, kabul edilebilirsiniz. Burada vize, çalışma ve oturma izni gibi durumların gerektiği de hatırlanmalıdır. Bu sebeple Singapur konsolosluğunun resmi sitesinden bunun için meler yapmanız gerektiğine bakılmalıdır.

Singapur İş İmkânları

Singapur içerisinde personel ihtiyacı olan çok sayıda sektör vardır. Bunlar her ne kadar fazla da olsa, gereksinimin yüksel olduğu seçenekler şöyledir;

 1. Kaynakçı
 2. Teknisyen
 3. Yeminli Mali Müşavir
 4. Satış Temsilcisi
 5. Proje Yöneticisi
 6. Avukatlar
 7. Finansal Analistler
 8. Mühendisler
 9. Siber Güvenlik Uzmanları
 10. Müşteri Hizmetleri Uzmanları

Bunlara ek olarak vasıfsız kişilerin de çalışabileceği işler vardır. Ayrıca Singapur’da turizm her gün ilerlemektedir. Dolayısıyla bu sektör içerisinde de iş bulabilmeniz mümkündür. Bunlara ek olarak uluslararası şirketlerde çalışma potansiyeli de bulunur. Ülkede,

 1. AXA,
 2. IBM,
 3. InterContinental Oteller Grubu,
 4. Citibank,
 5. ExxonMobil,
 6. Johnson ve Johnson,
 7. Novartis,
 8. HSBC,

Dâhil birçok firma vardır. Eğer niteliğiniz varsa, bunlara kabul edilmeniz de mümkündür.

Singapur’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Singapur’da yapılabilecek çok sayıda iş vardır. Bunlardan her biri farklı maaşlar almaktadır. Genel hatlarıyla bunlar şöyledir;

 1. Garson: 2043 USD
 2. Aşçı: 2712 USD
 3. Barmen: 2571 USD
 4. Sistem yöneticisi: 6058 USD
 5. CNC programcısı: 4649 USD
 6. Yazılım mühendisi: 7009 USD
 7. Tesisatçı: 3064 USD
 8. Elektrikçi: 4438 USD
 9. Bilgi teknolojileri yöneticisi: 7326 USD
 10. CNC operatörü: 3205 USD
 11. Satış temsilcisi: 5318 USD
 12. Kimya mühendisi: 5741 USD
 13. Muhasebeci: 4790 USD
 14. Araba tamircisi: 3980 USD
 15. Elektrik mühendisi: 6657 USD
 16. Makine mühendisi: 6023 USD
 17. İnşaat mühendisi: 6199 USD
 18. Hemşire: 5776 USD
 19. Diş hekimi: 13947 USD
 20. Doktor: 11342 USD

Bununla birlikte maaşlar kişisel tecrübe, meslekte kaçıncı yılı olduğu gibi bazı konulara bağlı olarak da değişmektedir.

Singapur İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

Singapur’da iş ilanları, çevrimiçi siteler üzerinden yayınlanmaktadır. Bunun için tercih edebileceğiniz çok sayıda site vardır. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Indeed
 2. LinkedIn
 3. JobsDB
 4. JobStreet
 5. STJobs
 6. Monster
 7. MyCareersFuture
 8. StartUpJobs
 9. FastJobs
 10. Cultjobs

Eğer her gün bunları takip ederseniz, niteliklerinize hitap edenleri kolayca bulabilir, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında farklı sosyal medya ağlarında da keşfetmeniz mümkündür. Ayrıca bazı durumlarda konsolosluklar da ilan verebilmektedir. Dolayısıyla Singapur konsolosluk resmi sitesi de dikkatle incelenmelidir.

1 Comment

 1. elektrık elektronik teknik personeliyim , 8 yıllık deneyimim var şuan türk telekomda teknik ekip olarak çalişiyorum yurt dışında çalişmayi istiyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*