Roketsan Personel Alımı ve İş İlanları 2020


Roketsan Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş. ülkemizde yerel roket ve füze araştırmalarına öncülük etmek üzere Savunma Sanayii İcra Komitesi kararıyla 14 Haziran 1988 yılında kurulmuş olan bir sanayi şirketidir. Genel merkezi Ankara’da bulunmaktadır ve 1.900 kişiye istihdam sağlamaktadır. Şirketin 3 Şubat 2012 tarihi itibariyle CEO’su Selçuk Yaşar’dır. Dünyada bulunan en iyi savunma sanayii firmaları içerisinde 2017 yılında 98. olmuştur. Bundan iki yıl sonra 2019 da89. sıraya yükselmiştir. Roketsan kuruluş amacına yönelik olarak stratejiler geliştirmektedir.

roketsan iş ilanları

Roketsan İş İlanları

Roketsan kariyer yönetimi ile geleceğin uzman ve lider kadrolarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu hedef doğrultusunda yetkinliklerini geliştiren ve bulunduğu konumda sorumluluk almaya istekli her pozisyondaki çalışanını etkin bir şekilde değerlendirmeyi planlamaktadır. Bu şekilde personelin verimliliğine katkıda bulunarak gelişiminin sağlanması ve kariyer basamaklarında emin adımlarla ilerlenmesini sağlamayı öncelik olarak görmektedir.

Roketsan Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş bünyesinde dikey veya yatay olarak kariyer gelişimi mümkündür. Görev tanımında belirtilen tüm özellikleri bünyesinde barındıran ve bir üst göreve geçmek için yeterli bilgi birikimi ve deneyime sahip olunması durumunda dikey ilerleme söz konusu olabilmektedir. Ayrıca yönetmeliklerinde her bir kadro unvanı ve dikey ilerleme basamaklarına ilişkin koşullar tanımlanmıştır. Dikey ilerlemenin söz konusu olabilmesi için en önemli referansları yönetim sistem çıktıları olmaktadır.


Firma öncelikle açık pozisyonları bünyesindeki çalışanlardan karşılamayı esas almıştır. Kurum içerisinde yayınladıkları ilanlar ile açık pozisyonlara başvuruları kabul etmektedirler. Aranan pozisyona uygun bulunan firma çalışanının kadro unvanı değişmeden sadece görev unvanında değişikliğe gidilir.

Nasıl Başvurulur?

Roketsan Roket Sanayii ve Ticaret A.Ş. personel alımı müracaatını firmanın kendi insan kaynakları web sayfası üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkündür. Tüm iş başvuruları firmanın İnsan Kaynakları havuzunda toplanarak 2 yıl boyunca burada tutulmaktadır. Önceden belirlenmiş olan şartlar çerçevesinde başvuruları seçme ve onay sürecini yönetirler. Genel başvuru çerçevesinde iş başvurusunda bulunacak iseniz çalışmayı düşündüğünüz alanı belirten bir ön yazı ile ilana müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Niteliklerinize uygun pozisyon tespite ettikleri zaman sizinle irtibata geçeceklerdir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Aday Mühendis: Üniversitelerin mühendislik bölümünde son sınıfta okuyan adaylar için genel başvuru niteliğindedir.
  • Teknisyen: Meslek liselerinin elektrik elektronik kimya teknolojisi gibi bölümlerinden mezun olmak, askerlik görevini yapmış olmak. Mesleki deneyime sahip olmak ve 30 yaşından gün almamış olma şartları aranmaktadır.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18 yaş.

İstihdam Türü: Tam Zamanlı

6 yorum

  1. YENİMAHALLE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM TORNA TESVİYE BÖLÜMÜ 1982 ANKARA DOGUMLUYUM E SINIFI EHLİYETİM VAR ROKETSAN DA FAYDALI OLACAGIMA INANIYORUM SAYGILARIMLA 0507 0528829

  2. merhabalar ben mamakta oturuyorum yaşım 23 boyum 1.76 kolom 67 ve lise mezunuyum b sınıfı sürücü belgem ve silahlı güvenlik sertifikam bulunmaktadır bünyenizde çalışmaktan büyük onur ve mutluluk duyarım ilgilenirseniz çok sevinirim 05069678935

  3. Sincan endüstri meslek lisesi 1997motor bölümü mezunuyum iş deneyimim yüsek türktraktör fabrikasında 11 yıl muayenecilik ve motorlu araçlar bakım onarım bölümünde çaliştım tel 05347722300

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*