Rize Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Rize Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Rize iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalın.

Rize Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları

Karadeniz Bölgesinde engebeli bir coğrafyada yer alan Rize sahil kıyısında yer alan önemli bir şehrimizdir. Rize Belediyesi bölgenin engebeli olması ve hizmet açısından birçok zorluk bulunmasına rağmen önemli yatırımlarla şehri ihya ediyor. Bunun yanında personel kadrosunu da güçlendiren belediye yıl içerisinde yaptığı personel alımlarıyla ön plana çıkıyor. Bu noktada Rize Belediyesine iş başvurusunda bulunacak vatandaşların iş ilanlarını takip etmeleri gerekiyor.

Başlıklar

Rize Belediyesi İş İlanları

Bir kamu kurumu olarak Rize Belediyesi senenin farklı zamanlarında personel ihtiyacını karşılamak ve boş kadroları doldurmak için personel alımı yapıyor. Resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı ilanlarla alım yapan belediye böylece beden gücü eksiğini gidermiş oluyor. İş İlanlarına başvuru için Rize’de ikamet eden vatandaşların önceliği bulunuyor. Ayrıca belediye bünyesinde faaliyet gösteren birimlerdeki kadro boşlukları için de ilanlar vasıtasıyla başvuruda bulunulabiliyor.

Rize Belediyesi Personel Alımı

Rize Belediyesi hizmet kalitesini artırmak ve planladığı hizmetleri daha hızlı bir şekilde vatandaşlara sunmak için personel alımı yapıyor. İşçi, zabıta memuru, itfaiyeci, şoför, temizlik elemanı, park ve bahçe işçisi, bekçi, özel güvenlik elemanı vs. kadrolarla birlikte ihtiyaç duyduğu kadrolarda alım yapan belediye bu noktada önemli bir istihdam oluşturuyor. Rize Belediyesinin iş ilanlarına başvurmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesini takip etmeleri gerekiyor. Ayrıca iş ilanlarıyla ilgili sürekli güncellenen sitemiz üzerinden de takibat yapabilirsiniz.

Rize Belediyesi Engelli/Özürlü Personel Alımı

Rize Belediyesi personel alımlarında engelli vatandaşları da unutmuyor. Belediye bünyesinde açılan kadrolarda engelli vatandaşlar için de yer ayıran belediye bu çerçevede engelli personel alımı yapıyor. İş ilanlarıyla yapılan başvuruda belediye bünyesindeki birimlerde uygun olan pozisyonlarda istihdam edilen engelli vatandaşlar bu sayede belediyede işe başlamış oluyorlar. Bu bağlamda engelli raporlarını belediyeye ileten vatandaşlar başvuru formu üzerinden başvurularını tamamlıyorlar.

Rize Belediyesi Sözleşmeli/Sözleşmesiz İşçi Alımı

Rize Belediyesi özellikle beden işçisi noktasında sözleşmeli ve sözleşmesiz olarak işçi alımı yapıyor. Yapılan hizmetleri daha da hızlandırmak ve özellikle fen işleri müdürlüğünde istihdam edilmek üzere alınan işçiler belediye bünyesinde işe giriyorlar. Sözleşmeli veya sözleşmesiz olarak yapılan alımlarda Rize Belediyesi işçilerin sosyal haklarını tam anlamıyla koruyor. Bu noktada işçi olarak belediyede işe girmek isteyen vatandaşlar iş başvurusunu belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yapabilirler.

Rize Belediyesi Zabıta Alımı

Rize Belediyesi zabıta memuru alımı yapıyor. Erkek ve kadın fark etmeden vatandaşlar başvuruda bulunabilirler. Başvuru için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Ayrıca kamu hizmetinden mahrum olmamak ve başvuru tarihine kadar yüz kızartıcı suça bulaşmış olmamak gerekiyor. Bu noktada KPSS puanı olarak da en az 60 puana sahip olmak gerekiyor. Bu çerçevede belirtilen şartları taşıyan vatandaşların dilekçe ile belediyeye başvuruda bulunabileceği belirtiliyor.

Rize Belediyesi Özel Güvenlik Alımı

Rize Belediyesi özel güvenlik personeli alımı yapıyor. Özellikle belediyeye ait kamu binalarında, belediyeye bağlı iştiraklerde ve kamuya açık alanlarda görevlendirilmek üzere özel güvenlik personeli alımı yapılıyor. Bu bağlamda özel güvenlik eğitimi sertifikasına sahip olan vatandaşların başvuruda bulunabileceği belirtiliyor. Ayrıca başvuru sahiplerinin herhangi bir sağlık probleminin olmaması gerekiyor.

Rize Belediyesi İş Başvurusu

Rize belediyesi yıl içerisinde yayınladığı iş ilanları için yapılan iş başvurularını ilanlarda yer alan başvuru formu üzerinden alıyor. Bununla birlikte bazı kadrolar için başvuruların başvuru sahibi tarafından dilekçe ile belediyeye yapılması gerekiyor. Bu ayrıntıların tamamı belediyenin yayınlamış olduğu ilanlarda yer alıyor. Bu noktada Rize belediyesi için iş başvurusu sürecini takip etmek isteyen vatandaşların ilanları iyi takip etmesi gerekiyor.

Rize Belediyesi Duyurular

Rize Belediyesi resmi internet sitesindeki duyurular sayfası üzerinden birçok duyuru yayınlıyor. Şehirler ilgili günlük bilgilerle birlikte yapılan hizmetler ve açılışlar, aylık meclis kararları ve daha fazlası buradan vatandaşlarla paylaşılıyor. Bu çerçevede personel alımlarını da duyurular sayfasından yayınlayan belediye iş başvurusu ile ilgili her türlü ayrıntıyı buradan vatandaşlara ilan ediyor.

Rize Belediyesi Çalışılabilecek Birimler

Rize Belediyesinde çalışılabilecek birçok farklı birim bulunuyor. Bu birimlerde oluşan boşluklar personel alımlarıyla telafi ediliyor. Bu noktada vatandaşlar uygun olan birimler için başvuruda bulunabilirler. Bu çerçevede Rize Belediyesinde işe girilecek birimler arasında Fen İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Su ve kanalizasyon Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü gibi birimler yer alıyor.

Güncel Rize İş İlanları için TIKLAYIN.

9 Comments

 1. 10 yıllık elektrik Tecrüben var
  inşaat işlerinden fabrika elektriğinden anlarım
  Silahlı GÜvenlik Sertifikam Var
  Bilgisayar Sertifikam Var
  Askerlik Yapıldı

 2. Şoförüm, tüm sürücülük sertifikalarım ve silahlı özel güvenlik, ilk yardımcı, gemicilik, yangınla mücadele sertifikalarım var, kamuda görev almaktan onur duyarım. Rize/Merkez

 3. kalorifer ateşçisiyim lise mezunuyum temizlik personeli olarak çalışa bilirim 05313767448

 4. kalorifer ateşçisiyim temizlik personeli olarak çalışa bilirim 05313767448

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*