Mersin Yenişehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Mersin Yenişehir Belediyesi Personel Alımı

1993 yılında belediyecilik faaliyetlerinin başlandığı Yenişehir, 2008 yılında çıkarılan belediyecilik yasasıyla Mersin Merkez ilçesinin dörde bölünmesi ve Yenişehir civarındaki belde belediyeleri ve köylerin birleştirilmesiyle ilçe yapılmıştır.

Yenişehir Belediyesi, belediyenin yetki ve sorumlulukları çerçevesinde yerine getirdiği hizmetleri tarafsız ve adil, şeffaf ve güvenilir, katılımcı ve paylaşımcı, ilkeli, verimli ve kesintisiz olarak yerine getirerek; kentin ve kentlinin yaşam kalitesini sürekli ve sürdürülebilir olarak yükseltmek hedefindedir.

Bu hedef doğrultusunda şehir planlaması, kentsel dönüşüm, çevre temizliği, kültür sanat, eğitim ve spor gibi faaliyet alanlarında yatırımlar yapan kurum, faaliyet alanlarında istihdam etmek üzere personel alımı yapacak.

Mersin Yenişehir Belediyesi Personel Alımı

Yenişehir Belediyesi İşçi Alımı

Yatırımları dikkate alındığında kadrosuna çok sayıda personel alımı yapacağı öngörülen Yenişehir Belediyesi’nin kadrosuna memur alımından çok işçi alımı yapacağı ve bu işçileri zabıta, temizlik işleri, park ve bahçeler, destek hizmetleri gibi birimlerde sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak istihdam edeceği tahmin edilmektedir.

Mesai saatleri, sosyal haklar, resmi izinler konusunda çalışanları arasında ayrımcılık yapmayan belediye yetkilileri, herhangi bir sebeple mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan işçilerine maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti ödemektedir.

Yenişehir Belediyesi Memur Alımı

Yenişehir Belediyesi memur alımı hem teknik, hem de idari kadroda gerçekleştirilen alımlar olmaktadır. Bu alımlarda adayların kimi zaman belirli bir yüksek öğretim branşında eğitim almış olmaları önemli olmaktadır.

Çoğu zaman yaş kriteri de önemli olup, şimdiye kadar açılan memur alımına yönelik kadrolardaki alımları da dikkate aldığımızda üst yaş sınırının 35 olarak belirtildiğini görmekteyiz. Elbette ki uzman düzeyindeki alımlarda bu yaş sınırı daha da yüksek olmaktadır. Ancak özellikle de genel düzeyde memur alımlarında yaş sınırı belirtildiği gibidir.

Atanan memurlar sözleşmeli olarak atanabildiği gibi uzun dönem olarak da atanabilmektedir. Bu tamamen söz konusu kadroya göre değişir. Ancak bir diğer önemli avantaj ise kıdem durumudur. Zaman içerisinde memurlar kıdemlerini yükseltebilirler ve bu sayede maaşlarında ciddi oranda bir artış sağlanır. Bunun için Yenişehir Belediyesi memur alımı başvuruları takip edilmelidir.

Mersin Yenişehir Belediyesi İş İlanları

Yenişehir Belediyesi, kentsel gelişimi sürekli kılmak, eğitim, kültür, spor, sağlık ve ticaret hayatına katkı sağlayarak sürdürülebilir bir çevre için etkin çözümler üreterek, teknolojiyi, insan kaynaklarını ve ekonomik değerleri çok etkili ve verimli kullanarak cazibeli hedefler oluşturan geleceğin örnek belediyesi olmak için yatırımlar yapmaktadır. Belediye bu yatırımları yaparken kendisine destek olabilecek personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Mersin Yenişehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yenişehir Belediyesi kadrosunda sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak yer almak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu eksiksiz doldurarak ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuruları uygun görülen adaylarla belediyenin insan kaynakları birimi iletişime geçmekte ve adaylar mülakat için personel alımı yapılacak olan ilgili birimine çağrılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Yenişehir İş İlanları

Belediye’nin gerçekleştirdiği personel alımlarında şansı olmayan adaylar, daha esnek alım şartlarının yer aldığı Yenişehir iş ilanları için başvuruda bulunabilirler. Farklı türden işletmelerin düzenli olarak gerçekleştirdiği alımlarda başvuru koşullarını dikkate alarak, başvuru tarihleri arasında başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz.

Güncel Yenişehir iş ilanları:

 • Ulubay Bilişim / Saha Satış Sorumlusu
 • Ankutsan A.Ş. / İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı
 • BİM Personel Alımı / Mağaza Sorumlusu (Part-time)
 • Turkcell Superonline Personel Alımı / Teknik Servis Görevlisi
 • Mersin Forum Turz. İnş. İçecek San. ve Tic. Ltd. Şti / Kat Hizmetleri Görevlisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Yenişehir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

3 Comments

 1. Mersin yeni şehir beledıyesinde calismak istıyorum evim kıra 3cocum var bende belediye işcisı olmak istıyorum

 2. İş arıyorum Yenişehir Belediyesi işcisi olarak bu güzelim belediye ailesi olmak istiyorum Refarasım Mehmet Aktaş bey

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*