Darıca Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Darıca Belediyesi Personel Alımı

Geçmişinde birçok kez işgale maruz kalan Darıca, 1926 yılında Kocaeli’nin Gebze ilçesinden ayrılarak Bakanlar Kurulu kararıyla ilçe haline gelmiştir.

Temiz sahilleri, tarihi ulu çınarları, sosyal alanları, festivalleri ve hayvanat bahçesi ile Marmara bölgesinde günübirlik ziyaretler için gözde alanlardan olan Darıca, yerli ve yabancı yüzlerce turistin ilgisini çekmektedir.

İlçeyi sahip olduğu bütün kaynakları ile birlikte kalkındırmak isteyen Darıca Belediyesi, bu amaç doğrultusunda bütün vatandaşlarına hitap edecek ve şehrin modernizasyonunu sağlayacak yatırımları hayata geçirmektedir.

Bu yatırım alanları dikkate alındığında Darıca Belediyesi’nin yakın zamanda kadrosuna personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Darıca Belediyesi Personel Alımı

Darıca Belediyesi İşçi Alımı

Uzman ve deneyimli bir kadro ile hizmetin her aşamasında güler yüzlü ve iyi niyetten ödün vermeden çalışan Darıca Belediyesi, personel alımı hususunda henüz resmi bir açıklama yayınlamadı.

Fakat kurumun daha önceki yaptığı işçi alımlarında olduğu gibi kadrosuna yeni alacağı personelleri de sözleşmeli işçi olarak istihdam edeceği ve bu işçilerine hali hazırdaki işçileri ile aynı şartları sunacağı tahmin edilmektedir.

Darıca Belediyesi Memur Alımı

Darıca Belediyesi’nde çalışabilmeniz için ilgili bölümlerden mezun olmanız gerekir. Ayrıca KPSS sınavından da yeterli puan alma şartı aranır. Darıca Belediyesi memur alımı ilanları da, aynı işçi alımlarında olduğu gibi İŞKUR web sitesi üzerinden duyurulmaktadır. Eğer gerekli şartları sağlıyorsanız, İŞKUR merkezlerinden ya da web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Genellikle en çok başvuru alan pozisyonlar ise muhasebe, mühendis, zabıta ve çağrı merkezi elemanıdır. Belediye her başlayan çalışanına iş konusunda gerekli eğitim bilgisini de sunmaktadır. Memur alım süreci KPSS sınavı sonrası başlar. İlgili yönetmeliğe göre ihtiyaç duyulan pozisyon için talep yapılır. Başarı sıralamanıza göre başvuru yapabilir ve ilgili mülakat sonrası belediye de kadrolu olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Darıca Belediyesi İş İlanları

Darıca Belediyesi personel alımı yapacağı zaman mutlaka internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirmektedir. Belediye; sonuç ve çözüm odaklılık, insana ve çevreye duyarlılık, bilimsel ve etik değerlere bağlı kalarak son teknolojiden faydalanmak, ölçülebilir, hesap verebilir ve adil olmak gibi ilkeler doğrultusunda yürüttüğü faaliyetleri kapsamında kadrosuna alacağı personellerin de bu ilkeler doğrultusunda çalışmalarını ön şart olarak belirtmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Darıca Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Darıca Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş ilanlarını takip etmeleri ve çalışmak istedikleri birim için kadro açılınca iş başvuru formunu doldurarak başvurularını gerçekleştirmeleri ya da İşkur bürolarına cv ile birlikte giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

İşkur yetkilileri ve Darıca Belediyesi insan kaynakları tarafından değerlendirilecek olan ve başvuruları olumlu görülen adaylar mülakata alınmaktadır. Mülakatı da başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatılarak belediye kadrosuna dâhil edilmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Darıca İş İlanları

Darıca sanayi açısından gelişmiş bir konumda yer aldığından dolayı birçok firma farklı pozisyonlar için personel aramaktadır. Darıca iş ilanları, İŞKUR tarafından yayınlandığı gibi firmaların kendi ilan içerikleri de bulunmaktadır.

Bu firmalara başvuru yaparak kariyer anlamında gelişme gösterebilir ve hedeflediğiniz noktalara erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca güncel Darıca iş ilanlarını bizim web sitemiz aracılığıyla da, dilediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz…

Güncel Darıca iş ilanları

 • Gebze – Darıca – Çayırova – Mutlukent Şubelerine Reyoncu
 • Starbucks Barista / Gebze
 • Starbucks Barista / Gebze
 • Genel
 • Gratis Mağaza Müdürü – Kocaeli Darıca

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Darıca iş ilanlarına bakabilirsiniz.

4 Comments

 1. Efendim öncelikle merhaba benim işe ihtiyacım var evliyim ve 5 yaşında bir oğlum var oda engelli durumumuz yok sadece belediye bünyesinde çalışmak için iş arıyorum teşekkürler.

 2. Merhaba ben talip yağcı ben E sınıfı ehliyetim var ve birde 10 yıl temizlik elemanıyım 10 yılın 6 yılı temizlik şefliği yaptim en az 9 tane sefika var temizlik hijyen kimyasal olara gibi sefdikam bulunmaktadır ve yüzde 42 isitme engelliyim ve isitmek icin cihaz kullaniyorum is ihtiyacim var

 3. Merhaba ben şoförlük gibi pozisyonda iş arıyorum b sınıfı ehliyetim var yardımcı olursanız sevinirim

 4. Iyi günler ben ev hanımıyım çalışamak istiyorum sizden ricam uygun bir pozisyonda işe girmek duyarlı olursanız sevinirim kolay gelsin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*