Menteşe Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Menteşe Belediyesi Personel Alımı

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Menteşe, 12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen belediyecilik kanunu kapsamında kurulmuştur.

Menteşe Belediyesi, yasa ve yönetmelikle belirlenen görev, sorumluluk ve yetkiler çerçevesinde; çağdaş, katılımcı ve sürdürülebilir yönetim anlayışında, Menteşe’nin geleneksel kimliğine sahip çıkan ve benimseyen, insan odaklı hizmet üreterek, şeffaf ve hesap verebilirlik ilkelerine uygun, kamu yararına ve tüm Menteşe İlçesi yaşayanına hizmet etmektedir.

Bu hizmetler kapsamında bazı kadrolarında yeni elemanlara ihtiyaç duyan kurum, insan kaynakların biriminin çalışmalarını tamamlamasıyla personel alımı yapacak.

Menteşe Belediyesi Personel Alımı

Menteşe Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemlerde yaptığı istihdam faaliyetlerini işçi alımı şeklinde gerçekleştiren Menteşe Belediyesi, kadrosuna aldığı işçileri genellikle sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine dâhil etmektedir.

Bu işçilere hali hazırdaki işçileri ile aynı sosyal haklar ve yan haklar sağlayan belediye yetkilileri, bütün işçilerine asgari ücretin üzerinde maaş vermekle birlikte gerek olduğu takdirde maaşlarına ek olarak mesai ücreti de ödenmektedir.

Menteşe Belediyesi Memur Alımı

Belediye bünyesine memur alacağı zaman yaş, askerlik ve mezuniyet durumu olmak üzere bu üç koşula çok dikkat etmektedir. Özellikle de Menteşe Belediyesi memur alımı söz konusu olduğunda, en az lise ve dengi bir okuldan mezun olma kriteri birçok ilanında bulunmaktadır. Belirli bir fakültenin ilgili bölümünden mezun olan donanımlı adayların ise belediye alımlarında şansı daha yüksektir.

Genel memur alımlarına başvuru yapan kişi sayısının fazla olması, rekabetinde artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle memur alımları için başvuruda bulunacağınızda bilgisayar kullanımı gibi alanlara dair sertifikanız var ise mülakata rahatlıkla çağrılabilirsiniz. Mülakat sırasında dikkate alınan kriterleri ise kurumun önceli memur alımı ilanlarını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Menteşe Belediyesi İş İlanları

Menteşe’nin var olan kent kimliğinin korunmasına devam ederek geliştirilmesi, ekonomik faaliyetlerin şekillenmesi ve ilçenin sembol bir kent haline gelmesi hedefiyle sürdüğü faaliyetleri kapsamında personel alımı yapacak kurum, kadrosunda çalışmak isteyen vatandaşlarını internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak bilgilendirecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Menteşe Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Menteşe Belediyesi kadrosunda personel olmak isteyenlerin zaman zaman belediyenin internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alım ilanlarını dikkatli bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir. Menteşe Belediyesi insan kaynakları biriminin çalışması ile yayınlanacak olan personel alım ilanında belirtilen şartlara uygun olan adayların belediyenin sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuruları kurum kriterlerine uygun olan adaylarla kurum tarafından iletişime geçilmekte ve adaylar mülakata tabi tutulmaktadır. Mülakatı da başarı ile tamamlayan adaylar için güvenlik soruşturması yapılmakta ve buna göre işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Menteşe İş İlanları

Pensonelalimi.gen.tr üzerinden sizlere belediyelerin tüm iş imkânlarını aktarırken, aynı zamanda Menteşe iş ilanları sayfamız aracılığıyla bölgede faaliyet gösteren özel işletmelerin de ilanlarını en güncel şekliyle duyurmaktayız. Başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için firmaların talep ettiği belge ve şartları, ayrı ayrı incelemenizi öneririz.

Uzun ya da kısa vade iş ihtiyaçlarınız için en yakın İŞKUR birimine de başvuruda bulabilirsiniz. Birçok işletme alımlarını İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirmekte ve personel ihtiyaçlarını bu yolla gidermektedir.

Güncel Menteşe iş ilanları

 • Satış Danışmanı – Bodrum
 • Satış Danışmanı – Midtown AVM Linens (Dönemsel)
 • Saha Satış Uzmanı
 • Komi (Mutfak) – Vakko Patisserie Bodrum Mandarin Oriental
 • Servis Elemanı – Vakko Patisserie Bodrum Mandarin Oriental
 • Pide Ustası – Muğla Rüyapark Avm
 • Kasap/Bodrum Kadıkalesi CarrefourSA
 • Çamaşırhane Şefi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Menteşe iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*