Menemen Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Menemen Belediyesi Personel Alımı

Kuruluşunun milattan öncesine dayandığı bilinen Menemen, 1850 yılında eyalet merkezinin Aydın’dan İzmir’e alınmasıyla Manisa’dan ayrılıp İzmir’e bağlanmış ve  1968 yılı itibariyle ilk belediyecilik faaliyetlerin başlamıştır.

Menemen Belediyesi;  Menemen’deki kişi ve kuruluşlara yönelik, başta eğitim, sağlık, çevre ve imar alanlarında olmak üzere, yasalarla belirlenen tüm kamu hizmetlerini, katılımcılık, etkinlik, saydamlık, hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde  adaletli, kaliteli, gelişime açık, verimli ve etkili bir yönetim anlayışı ile yürütmek amacı taşımaktadır.

Belediye ayrıca tarihi yerler ve ticari potansiyel gibi zenginlikleri de değerlendirerek, beldenin kaynaklarının bir plan dâhilinde, rasyonel biçimde dağıtımını ve kullanımını sağlayarak halkın yaşam kalitesini ve Menemen’in gelişmişlik düzeyini yükseltmeyi hedeflemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda yeni personellere ihtiyaç duyan kurum, kalite değerlerine bağlı kalarak çalışabilecek nitelikte personel alımı yapacak.

Menemen Belediyesi Personel Alımı

Menemen Belediyesi İşçi Alımı

Bütün personellerine 08.00 ile 17.00 saatlerinde mesai uygulayan Menemen Belediyesi kadrosuna yeni alacağı personellerin de aynı mesai saatlerinde çalışacağı ve mesai saatleri dışında çalışmak zorunda kalmaları durumunda ek mesai ücreti ödeneceği de bilinmektedir.

Menemen Belediyesi’nin ayrıca kadrosuna alacağı işçileri sözleşmeli işçi statüsünde istihdam edeceği ve çalışanlarına bu statü paralelinde sosyal haklar tanıyacağı da tahmin edilmektedir.

Menemen Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı belediyeleri fazla ilgilendirmiyor. Bunun sebebi Ösym tarafından yürütülen Kpss, sınav sonuçlarına göre alım yapıldığı için belediyeler sadece varsa eksikliklerini bildiriyorlar. Buna göre tercih kılavuzunu hazırlayan Ösym, adaylara Menemen Belediyesi memur alımı ile ilgili yerleşebilecekleri kadroları açıklıyor.

Puanlar açıklandıktan sonraki süreçte tercih kılavuzuna göre tercih yapan adaylar, Menemen Belediyesi memur alımı başvuruları ile ilgili mülakatlara çağrılarak sözlü görüşmeler gerçekleşiyor. Çeşitli soruların yöneltildiği mülakatta verilen cevaplar değerlendirmeye alınıp, bunun sonucunda kararlar belirleniyor.

Menemen Belediyesi İş İlanları

Menemen Belediyesi bütün faaliyetlerini çağdaş, insan odaklı hizmet sunan, halk ve sivil toplum kuruluşlarıyla bütünleşmiş, güvenilir, yerinden yönetim anlayışını yerleştirmiş, hizmet sunumunda kaliteyi esas alan, sosyal belediyecilik ilkesinden hareket eden, geleceğe yönelik çalışmaları esas alan, ihtiyaçlara duyarlı, her türlü olumsuzluğu bertaraf edecek alternatifler üreten bir kuruluş olmak amacıyla gerçekleştirmektedir.

Bu amaçlarına ulaşma hedefiyle yürürken kadrosuna yeni çalışma arkadaşları dahil etmek isteyen kurum, internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak başvuruları kabul edecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Menemen Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Menemen Belediyesi bünyesinde memur olarak kadro almak isteyenlerin ise KPSS sınavında yeterli puanı almış ve ÖSYM tarafından yerleştirilmiş olmaları gerekmektedir. Kurum bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin ise kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanan iş ilanını doldurmaları ve Menemen Belediyesi insan kaynakları biriminden dönüş beklemeleri gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Menemen İş İlanları

Belediyede değil de özel sektörde farklı şirketlerde çalışmak isteyen vatandaşlar, bunun için çeşitli yerlere direk veya dolaylı yoldan Menemen iş ilanları başvurusu yapabiliyor. Belediyenin genellikle vasıflı eleman arıyor oluşu ve sınavı kriter olarak almasından dolayı birçok vatandaş özel sektörlerde çalışma isteğinde bulunuyorlar.

İŞKUR ile anlaşmalı kurumlar ihtiyaçları olduğu takdirde İŞKUR’ a bildirerek vatandaşlara ulaşabiliyorlar, vatandaşlarda bu sayede aradıkları işi bulabiliyorlar. İŞKUR dışında bizde sitemizde Menemen iş ilanları konusunda güncel duyurular yayınlıyoruz.

Güncel Menemen iş ilanları

 • Kaynak Ustası
 • Pazarlama Elemanı
 • BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ
 • PSİKOLOG

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de menemen iş ilanlarına bakabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*