Kütahya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Kütahya Büyükşehir Belediyesi, resmi bir kurum olarak ihtiyaçlarını bu çerçevede ilanlarla duyurur. Kurumun bünyesine girerek çalışmak isteyen adaylar, öncelikle bunları takip etmelidir. Çünkü iş ilanlarının yayınlanma tarihi olduğu gibi, son başvuru tarihi de söz konusudur.

Bunları kaçırmamak için Belediye’nin resmi internet sitesi ve Resmi Gazete günaşırı olarak takip edilmelidir. 

Kütahya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Kütahya Büyükşehir Belediyesi içerisinde alım yapılabilecek bir pozisyon işçi olarak karşımıza çıkar. Eğer kurum bu kapsama giren personel ihtiyacı duyarsa, ilanlar duyurulur. Adaylar kuruma giderek de işçi alımları, dönemler üzerine detaylı bilgi öğrenebilir.

Ayrıca https://www.kutahya.bel.tr/isbasvuru.asp  linki de ülke genelindeki ilanları takip etmenizi sağlar. Çalışma saatleri diğer Belediye’lerde olduğu gibidir.

Kütahya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Memur olarak Kütahya Büyükşehir Belediye’sine girmek istiyorsanız, öncelikle bazı şartların olduğu bilinmelidir. Bunlardan bir tanesi mezun olunan üniversite bölümleridir. Kurum bazı pozisyonlarda üniversitelerin farklı bölümlerden mezuniyet isteyebilir. Ayrıca diploma talebi de yapılabilir. 

Bilindiği üzere devlet memurları alımında Kamu Personeli Seçme Sınavı, yani KPSS istenir. Bu nedenle Kütahya Büyükşehir Belediye’si de KPSS puanı talep edebilir. Dolayısıyla adayların şimdiden bu sınava çalışıp, girerek iyi bir puan alması önerilir. 

Ancak Kamu Personel Seçme Sınavı şartı olmadan iş alımı yapıldığı da bilinir. Bu konu Belediye tarafından ilan yayınlandığında detaylarıyla verilir. Her iş ilanında olduğu gibi, genel ve özel şartlar burada da söz konusudur.

Bu nedenle başvurmadan önce her aday, koşulları sağladığından, bilgi ve tecrübelerinin karşıladığından emin olmalıdır. Ek olarak belediye tarafından başvuruda bazı belgeler de istenebilir. Bunlardan bir kısmı,

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 2. Adli sicil fotokopisi,
 3. Özgeçmiş gibi olabilir.

Adaylar hangi evrakların talep edildiğini tespit ederek, kontrol etmelidir. Bunların hepsi hatasız ve eksiksiz tamamlanarak, müracaat yapılmalıdır. Eğer başvurunun son günündeyse ve eksik çıkmışsa, başvuru tamamlanması yönünde sorun olabilir.

Kütahya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Kütahya Büyükşehir Belediye’si personeli olmak isteyen kişiler, işe alım ardından farklı ilçelerde istihdam edilebilir. Bunlar,

 1. Aslanapa,
 2. Altıntaş,
 3. Çavdarhisar,
 4. Domaniç,
 5. Dumlupınar,
 6. Emet,
 7. Gediz,
 8. Hisarcık,
 9. Pazarlar,
 10. Simav,
 11. Şaphane,
 12. Tavşanlı gibidir.

İlanlar takip edilirken yukarıda bahsettiğimiz link aktif olarak takip edilmelidir. Ayrıca Resmi Gazete gibi kaynaklar da düzenli şekilde incelenmelidir. Aynı zamanda kuruma giderek de iş ilanları öğrenilebilir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Kütahya Büyükşehir Belediye’sinde çalışılabilecek bazı pozisyonlar,

 1. Memur,
 2. İşçi,
 3. Temizlikçi,
 4. Güvenlikçi,
 5. Arşivci,
 6. Çaycı,
 7. Yardımcı,
 8. Park ve bahçe işçisi,
 9. Zabıta,
 10. Şoför gibidir.

Kütahya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu ilk olarak resmi kaynaklar düzenli şekilde takip edilmelidir. Zira başvurunun ilk süreci burasıdır. Resmi Gazete ve Belediye’nin resmi sitesi bunun için takip edilmelidir.

İlan çıktığında adaylara başvurunun nereye ve nasıl yapılacağı gibi detaylı bilgiler de sağlanır. Adaylar hepsini dikkatle okuyarak, başvuru yapmalıdır.

Kütahya Güncel İş İlanları

Kütahya içerisinde adayların başvurularını yapabileceği özel sektör ilanları da vardır. Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi sitelerden bulunabilecek bu ilanlardan bir bölümü şöyledir;

 1. Yem Satış Şefi
 2. Satış Danışmanı
 3. Aktif Satış Temsilcisi
 4. Bölge Satış Yöneticisi
 5. Genel Başvuru
 6. Depo Sorumlusu
 7. Mağaza Satış Danışmanı
 8. Şube Müdürü
 9. Mağaza Müdürü
 10. CNC Operatörü
 11. CAD / CAM Operatörü 

Adaylar kariyer sayfalarını ziyaret ederek daha fazla ilan bulabilir ve başvuru yapabilir.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Kütahya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Kütahya Personel alımı paylaşımları için Kütahya İş İlanları grubuna katılabilir ve Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. 

Tavşanlı belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Simav belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Gediz belediyesi iş ilanları için tıklayın.

4 yorum

 1. İki kez mülakata gittim ikisindede olumsuz cevap geldi 05.02/12.02/2021 de işçi alım ilanı vardı 12 beden işçi alınacaktı başvuru yaptım herhangi bir olumlu yada olumsuz bir cevap yok

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*