Komek Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Komek’te çalışmak isteyen adaylara müjde. Komek bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Komek personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin meslek edindirme kursu olan Komek, kurulduğu günden bu yana birçok kurs düzenlemekte ve iş arayanlar için, meslek edinmek isteyenler için destek sağlamaktadır.

Pek çok kurs ile herhangi bir alanda uzmanlaşma imkânı veren Komek, daha sonrasında iş hayatına atılma olanağı sağlamaktadır. Her yaştan ve her eğitim düzeyinden kişiler için yaşam boyu öğrenme olanağı sunulmakta, kursiyerlere iş ve yaşam becerileri kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Komek iş başvurusu

Komek İş İlanları

2004 yılında kurulmuş olan Komek üç ayrı merkezde açılan kurslarıyla bugüne kadar 1500’den fazla kişinin meslek eğitimi almasını sağlamıştır. Bu alanda da Türkiye’de bir marka olmayı başarmıştır. Şehrin sosyal hayatına etki eden kurslar, yıllardır 440 farklı branşta gerçekleşmiştir. 47’si Komek kurs merkezi, 22’si Asem kurs merkezi olmak üzere toplam 69 kurs merkezinde her yıl çalışmalar devam etmekte, yeni meslekler öğrenmek isteyen kursiyerlere özel sınıflar açılmakta ve bu sınıflarda eğitim vermek için usta öğreticilere gereksinim olmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Komek iş başvuruları Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol gereğince alınmaktadır. Buna göre başvurular ilçe halk eğitim merkezlerine bizzat yapılmalıdır. Alanı/branşı öğretmenlik harici olanların oryantasyon eğitimi alarak sertifika almış olmaları gerekmekte, öğretmen olanlar için böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır.

İlanlar zaman zaman açıldığı için belli bir başvuru zamanı yoktur. Dönem dönem kurslar açılabileceği için her zaman bireysel olarakbaşvuru yapılmasında yarar vardır. Kurslar sıklıkla kursiyer sayısı belli bir sayıya ulaştığında açılmakta, buna göre öğretici talep edilmektedir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Usta öğretici,
  • Temizlik görevlisi,
  • Güvenlik görevlisi.

Pozisyon Açıklamaları:

  • Usta öğretici: Hayat boyu öğrenme hedefi doğrultusunda Komek kurs merkezlerinde görev yamak, ilgili brançlarda eğitim vermek, kursiyerlerin gerekli bilgi, beceri ve yeterliliği kazanmasını sağlamak.
  • Temizlik görevlisi: Kurs merkezlerinde temizlik ve düzenden sorumlu olarak gerekli çalışmaları yapmak.
  • Güvenlik görevlisi: Kurs merkezlerinde görev alarak güvenlikten sorumlu olmak. Kurs merkezlerinin her an güvende olmasını sağlamak.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08:30 – 17:30, Cumartesi-Pazar günleri tatil.

Alım Yapılacak Şehirler: Konya.

7 yorum

  1. Merhabalar İşaret dili 1. Ve 2. Seviye sertifikalarım var. Aynı zamanda Jargon eğitimi alıyorum.Eğitmenlik yapabilirim. Veya işaret diline uygun pozisyonlarda çalışabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  2. Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeniyim, formasyonum var. Türkçe ve Edebiyat alanlarında iki yıl deneyimim var. Hem ortaokul hem de lise gruplarıyla sınav destek programlarında çalıştım. Branşıma yönelik çalışmak isterim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*