Kars Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Kars Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Kars iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalın.

Kars Belediyesi Personel Alımı

Ülkemizin en kuzey doğusundaki illerden olan Kars özellikle çetin kış şartları ve tarihiyle biliniyor. Kış turizminin de geliştiği şehirde Kars Belediyesi önemli yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Bu yatırımları devam ettirmek ve vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek adına personel alımı yapan Kars Belediyesi bu çerçevede birçok vatandaşa istihdam sağlıyor. Kars Belediyesi bünyesindeki birimler ve bağlı iştirakler için yapılan alımları internet sitesinden yayınladığı ilanlarla yapıyor.

Kars Belediyesi İş İlanları

Yılın farklı zamanlarında iş ilanları yayınlayan belediye bu ilanlarla onlarca personel alımı yapıyor. Belediye bünyesindeki birimlerde oluşan boşlukları doldurmak ve diğer noktalardaki personel ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan alımlarda Kars’ta yaşayan vatandaşlar öncelikli oluyor. Bu noktada iş ilanlarını takip eden ve başvuru şartlarını yerine getiren vatandaşlar belediyede işe başlayabiliyorlar. Bunun için iş ilanlarını sık sık takip etmek gerekiyor.

Kars Belediyesi Personel Alımı

Kars Belediyesi personel alımlarını resmi internet sitesinde yayınladığı ilanlarla yapıyor. Bu noktada her birim için yayınlanan ilanlara uygun olan vatandaşlar başvuruda bulunabiliyor. Personel alımlarını sene içerisine yayan Kars Belediyesi alımların nasıl ve ne zaman yapılacağını da ilanlarda belirtiyor. Bu bağlamda personel alımı ilanlarına başvuracak vatandaşların ilanlarda belirtilen belgelerle birlikte başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Kars Belediyesi Engelli/Özürlü Personel Alımı

Kars Belediyesi personel alımlarında önemli sayıda kadroyu engelli vatandaşlar için ayırıyor. Bu çerçevede alımların en az yüzde dördünde engelli personel istihdam ediliyor. Belediye bünyesindeki birimlerde uygun olan pozisyonlarda istihdam edilen engelli personeller belediyede işe girmiş oluyorlar. Başvurular sırasında engelli vatandaşların engelli raporlarını ve diğer belgeleri belediyeye bildirmeleri gerekiyor. İstenen belgelerin neler olduğu ise iş ilanlarında belirtiliyor.

Kars Belediyesi Sözleşmeli/Sözleşmesiz İşçi Alımı

Kars Belediyesinin en çok alım yaptığı personel türü işçiler oluyor. Park ve bahçeler, temizlik işleri, fen işleri ve mezarlıklar gibi birimlerde değerlendirilmek üzere yapılan işçi alımları sözleşmeli ve sözleşmesiz olarak yapılıyor. Bu noktada Karslı vatandaşlar işçi alımlarına önemli ölçüde ilgi gösteriyor. Kars belediyesi sözleşmeli ve sözleşmesiz olarak yapılan alımlarda işçilerin sosyal haklarını koruyor.

Kars Belediyesi Zabıta Alımı

Kars Belediyesi Zabıta Birimine zabıta alımı yapıyor. Kadın ve erkek fark etmeksizin başvuru şartlarını karşılayanlar zabıta alımına başvuruda bulunabiliyorlar. Başvuru şartları arasında en az lise mezunu olmak, kamu hizmetinden mahrum olmamak, yüz kızartıcı suça bulaşmış olmamak gibi şartlar bulunuyor. Ayrıca KPSS puanı noktasında en az 60 puan sahibi olanlar başvuruda bulunabilecek. Başvuru formu üzerinden alınacak başvurular hızlı bir şekilde sonuçlandırılacak

Kars Belediyesi Özel Güvenlik Alımı

Kars Belediyesi belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere özel güvenlik personeli alımı yapıyor. Özel güvenlik eğitim sertifikalarına sahip ve fiziki ve bedeni engeli olmayan herkesin başvuruda bulunabileceği ilanlar belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanıyor. Özel güvenlik personelleri belediyeye ait binalarda, kamusal alanlarda, park ve bahçelerde görevlendirilecek. Bu noktada başvurular başvuru formu üzerinden alınacak

Kars Belediyesi İş Başvurusu

Kars Belediyesinin aktif olan iş ilanlarına başvuruda bulunmak oldukça kolay oluyor. Iş ilanlarında belirtilen bilgiler doğrultusunda dilekçe ve başvuru formu ile başvurular tamamlanıyor. Başvuru formunu dikkatli ve eksiksiz bir şekilde doldurmak gerekiyor. Ayrıca istenen belgeleri başvuru tarihleri içerisinde belediyeye teslim etmek gerekiyor. Bu noktadan sonra başvurunun sonuçlandırılmasını beklemek gerekiyor. Belediye tarafından değerlendirilen başvurular hızlı bir şekilde sonuçlanıyor.

Kars Belediyesi Duyurular

Kars Belediyesi vatandaşlarını her zaman bilgilendiren ve onlarla iletişim halinde olan bir misyona sahip. Bu doğrultuda resmi internet sitesi üzerindeki duyurular sayfasından birçok bilgi vatandaşla paylaşılıyor. Bu bağlamda personel alımlarıyla ilgili iş ilanları da belediyenin internet sayfasındaki duyurular bölümünden yayınlanıyor. Ayrıca ilanlarla ilgili başvuru sürecinin nasıl ve ne şekilde ilerleyeceği, şartlar ve istenen belgeler ayrıntılı bir şekilde burada ifade ediliyor. Bu çerçevede belediyeye iş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar duyurular sayfasını sık sık takip etmeliler.

Kars Belediyesi Çalışılabilecek Birimler

Kars Belediyesi bünyesinde birçok önemli hizmet birimi bulunuyor. Personel alımlarını bu birimler için yapan belediye bu sayede hizmetleri daha sağlıklı bir şekilde yürütebiliyor. Bu çerçevede belediyenin en çok personel alımı yaptığı birimler içerisinde Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve bahçeler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü vb. birimler bulunuyor.

Güncel Kars İş İlanları için TIKLAYIN.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*