Hollanda İş İlanları ve İş İmkanları 2022

Hollanda, Avrupa’da çalışmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunmaktadır. Sahip olduğu geniş imkânlar ve personel ihtiyacı, onu bir çekim merkezi yapmaktadır. Eğer burada çalışmak istiyorsanız, öncelikle bazı konuları bilmeniz gerekir. Bunlardan ilki çalışma vizesi ve oturma izni hakkındadır. Bunun için gerekli tüm koşulları halletmeniz gerekir. Özellikle mevsimlik gidenler, öğrenciler buna gereksinim duyar.

İkincisi ise dildir. Hollanda içerisinde İngilizce çok yaygın olarak konuşulur. Dolayısıyla ülkenin ana dilini bilmeseniz dahi uluslararası firmalarda iş bulmanız oldukça kolaydır. Ancak Hollandaca bilmek, kabul edilme ihtimalinizi arttıracaktır. Zira gerek iş hayatında, gerekse günlük yaşamda bilmeniz şarttır. Dolayısıyla bir kursa giderek A1 – A2 bile olsa, ilk seviyeyi tamamlamanız önerilir.

Hollanda İş İlanları ve İş İmkanları

Hollanda’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Hollanda’da çalışmak istiyorsanız ilk şansınız buraya giderek, doğrudan iş aramadır. Zira tıpkı Türkiye’de olduğu gibi burada da iş ilanları işletmeler tarafından verilebilmektedir. Özellikle vasıfsız personel olmak istiyorsanız geçerli bir durumdur.

Ancak gitmeden bulmak istiyorsanız ilk tercihiniz Hollanda konsolosluğunun resmi sitesini takip etmektir. Zira burada bazen ilanlar verilebilir. Ayrıca internet üzerinde birçok sitede de iş ilanları yayınlanmaktadır.

Eğer bunları bulursanız, tek yapmanız gereken gerekli işlemleri takip ederek, başvuru gerçekleştirmedir.

Hollanda İş İmkânları

Hollanda iş sektörü oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Ancak diğerlerine göre daha fazla büyüyen bazı sektörler de vardır. Bunlar şöyledir;

 1. Tarım ve Gıda Sektörü
 2. Endüstri Sektörü
 3. Kimyasal Sektörü
 4. Enerji Sektörü
 5. Bilişim Sektörü
 6. Sağlık ve Yaşam Bilimleri Sektörü
 7. Lojistik Sektörü
 8. Hizmet Sektörü

Bunların içerisinde çok sayıda meslek grubu vardır. Dolayısıyla hemşirelik, doktorluk, avukatlık, mühendislik gibi birçok iş ilanını kolayca bulmanız mümkündür. Eğer bir vasfınız yoksa bile hizmet sektöründe çok sayıda fırsat vardır. Eğer akademik kariyer düşünüyorsanız ve bunun için Hollanda’yı hedefliyorsanız, bu da oldukça kolaydır. Ancak bunun için yüksek lisans ve doktora gibi eğitimlerinizi yapmanız gerekir. Bunları Hollanda’da almak size büyük bir avantaj katacaktır.

Hollanda’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Hollanda’da maaşlar kişilerin mesleği, tecrübesi, kaç yıl çalıştığı gibi durumlara göre farklılaşır. Bununla beraber her meslekte ortalama bir maaş da yer alır. Bazı meslek grupları için bu durum şöyledir;

 1. Ofis asistanı: 1856 Euro
 2. Çiftçi: 1244 Euro
 3. Mimar: 3420 Euro
 4. Veteriner: 3925 Euro
 5. İnşaat işçisi: 1860 Euro
 6. Mühendis: 3970 Euro
 7. Araba tamircisi: 2385 Euro
 8. Çevirmen: 2830 Euro
 9. Aşçı: 1625 Euro
 10. Hemşire: 3460 Euro
 11. Diş hekimi: 8355 Euro
 12. Doktor: 6795 Euro
 13. Avukat: 5100 Euro
 14. Garson: 1220 Euro
 15. Elektrikçi: 2660 Euro

hollanda

Hollanda her ne kadar küçük bir coğrafyaya sahip olsa da, kiraları her şehirde farklılık gösterir. Dolayısıyla nereye gitmek istiyorsanız, orasını incelemeniz gerekir. Unutulmaması önerilen bir durum, şehirlerin farklı yerlerinde, farklı kiraların olduğudur. Ayrıca evlerin konumu ve manzarası da ücretlere etkilidir. Genel anlamda 800 ile 1200 Euro arası değişir.

Hollanda İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

Hollanda iş ilanlarını bulabileceğiniz çok sayıda site vardır. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Monsterboard.nl
 2. Jobbird.nl
 3. Nationalevacaturebank.nl
 4. LinkedIn
 5. Intermediair.nl
 6. Vacaturekrant.nl
 7. Togetherabroad.nl
 8. Undutchables.nl
 9. Unique.nl
 10. Stepstone.nl
 11. Adamsrecruitment.com
 12. Toplanguagejobs.nl

Eğer bunları incelerseniz, birçok iş ilanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak sosyal medya platformlarından yararlanarak ilanlara bakmanız da mümkündür.

Delft şöför arıyoruz
İlan Tarihi
21 saat önce
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda
Rotterdam temizlikçi arıyoruz
İlan Tarihi
17 Temmuz 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda
Maassluis temizlikçi ulaşsın
İlan Tarihi
15 Temmuz 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda
Rotterdam tır şöförleri aramaktayız
İlan Tarihi
13 Temmuz 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda
Nissewaard şöför aranmaktadır
İlan Tarihi
10 Temmuz 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda
Haarlem inşaat ustaları aramaktayız
İlan Tarihi
8 Temmuz 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda
Almelo kurye arıyoruz
İlan Tarihi
5 Temmuz 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda
Rotterdam bayan kuaförü arıyoruz
İlan Tarihi
3 Temmuz 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda
Amsterdam temizlikçi aramaktayız
İlan Tarihi
1 Temmuz 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda
Lahey muhasebeci aranmaktadır
İlan Tarihi
28 Haziran 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Hollanda

10 Comments

 1. Slm ben seyit bağ karslıyım 23 yaşındayım 10 sendir çiftçilikle uğraşıyorum her tarım altını kulanbiliyorum e sınıf ehliyetim var holndada çalışmak istiyorum 0546 935 0241

 2. Pide lahmacun pizza aşçı ustasıyım Şanlıurfa Viranşehir doğumlu 17yil bu sektördeyim Marmaris Antalya İstanbul Gürcistanda çalışmaktayım 05445110040

 3. Sıhhi tesisat mekanik tesisat ve doğalgaz çelik boru kaynakçısı yım bana göre uygun bir iş arıyorum teşekkürler 05392606305

 4. Ben Ümit Elmalı 1975 Giresun Türkiye doğumluyum 25 yıldır yeme içme sektörünün her bölümünde hem patron hemde işçi olarak çok çalıştım. Döner hem takarım hemde keserim çorbalar tatlılar kuru pastalar börekler içecekler servis hepsini biliyorum devlet onaylı bütün ustalık resmi belgelerim var ayrıca src5 ağır vasıta şoförlük belgemde var.Yurt dışında çalışmak istiyorum işsizim bana yardım edermisiniz.

 5. Merhabalar 35 yaşındayım lise sosyal bilimler bölümü mezunuyum.e sınıfı ehliyetim var şoförlük yaparım transit kamyonet gibi araclari kullanırım.13 yıllık şoförlük deneyimim var ayrıca myk dan gazalti(argon) kaynakçı belgem var 8 yıldır kaynakçılık yapıyorum bir firmada yurt dışında çalışmak istiyorum. Yurt dışına işçi goturen firmaların aralarını yardımcı olmalarını Rica ediyorum.

 6. Hatay dörtyol dan adım ömer inşat suva cıyım kaynak yardım cısı olarakta çalıştım beden işçisi olarakda iş arıyorum

 7. Yurtdışı işinde çalışmak istiyorum gıda sektöründe çalıştım meslek lisesi mezunuyum kaynakçılık belgem var

 8. Slm ben 20 yıl aynı yerde çalıştım mesleğim tornacıyım e Sınıf ehliyetim var ve portif ehliyetimde var Hollanda’da çalışmak isterim 0535 275 14 54

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*