Hollanda İş İlanları ve İş İmkanları 2024

Hollanda, Avrupa’da çalışmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunmaktadır. Sahip olduğu geniş imkânlar ve personel ihtiyacı, onu bir çekim merkezi yapmaktadır. Eğer burada çalışmak istiyorsanız, öncelikle bazı konuları bilmeniz gerekir. Bunlardan ilki çalışma vizesi ve oturma izni hakkındadır. Bunun için gerekli tüm koşulları halletmeniz gerekir. Özellikle mevsimlik gidenler, öğrenciler buna gereksinim duyar.

İkincisi ise dildir. Hollanda içerisinde İngilizce çok yaygın olarak konuşulur. Dolayısıyla ülkenin ana dilini bilmeseniz dahi uluslararası firmalarda iş bulmanız oldukça kolaydır. Ancak Hollandaca bilmek, kabul edilme ihtimalinizi arttıracaktır. Zira gerek iş hayatında, gerekse günlük yaşamda bilmeniz şarttır. Dolayısıyla bir kursa giderek A1 – A2 bile olsa, ilk seviyeyi tamamlamanız önerilir.

Hollanda İş İlanları ve İş İmkanları

Hollanda’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Hollanda’da çalışmak istiyorsanız ilk şansınız buraya giderek, doğrudan iş aramadır. Zira tıpkı Türkiye’de olduğu gibi burada da iş ilanları işletmeler tarafından verilebilmektedir. Özellikle vasıfsız personel olmak istiyorsanız geçerli bir durumdur.

Hollanda’da bir iş bulmak için birkaç farklı yol vardır. Aşağıda Hollanda’da bir iş bulmak için düşünülebilecek bazı yolların bir listesi verilmiştir:

 1. İş arama sitelerini kullanın: Hollanda’da birçok iş arama sitesi bulunmaktadır ve bu siteler üzerinden Hollanda’da mevcut iş ilanlarını görüntüleyebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Örneğin, Indeed ve LinkedIn gibi iş arama sitelerini kullanabilirsiniz.
 2. İşverenlerle iletişim kurun: Hollanda’da istediğiniz meslekte çalışmak istediğiniz şirketleri arayabilir ve onlarla iletişim kurarak iş imkanlarını sormak için bir e-posta gönderebilirsiniz.
 3. İşverenleri ziyaret edin: İlgilendiğiniz şirketlerin ofislerini ziyaret ederek iş imkanları hakkında bilgi alabilir ve işverenlerle yüz yüze görüşme fırsatı bulabilirsiniz.
 4. İş araştırması şirketleriyle çalışın: İş araştırması şirketleri, çalışmak istediğiniz sektörde iş imkanları bulmanıza yardımcı olabilir ve sizin için uygun işleri bulmaya çalışır.
 5. İş arama derneklerine ve kulüplere katılın: Hollanda’da birçok iş arama derneği ve kulübü bulunmaktadır ve bu dernekler ve kulüpler, iş arama sürecinizde size yardımcı olabilir.

Bu liste, Hollanda’da bir iş bulmak için düşünülebilecek bazı yolların bir özetidir ve bu yollar arasında bazı farklılıklar olabilir. Önemli olan, iş arama sürecinde hedeflerinizi belirlemek ve bu hedeflere ulaşmak için çalışmaktır.

Hollanda İş İmkânları

Hollanda iş sektörü oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Ancak diğerlerine göre daha fazla büyüyen bazı sektörler de vardır. Bunlar şöyledir;

 1. Tarım ve Gıda Sektörü
 2. Endüstri Sektörü
 3. Kimyasal Sektörü
 4. Enerji Sektörü
 5. Bilişim Sektörü
 6. Sağlık ve Yaşam Bilimleri Sektörü
 7. Lojistik Sektörü
 8. Hizmet Sektörü

Bunların içerisinde çok sayıda meslek grubu vardır. Dolayısıyla hemşirelik, doktorluk, avukatlık, mühendislik gibi birçok iş ilanını kolayca bulmanız mümkündür. Eğer bir vasfınız yoksa bile hizmet sektöründe çok sayıda fırsat vardır. Eğer akademik kariyer düşünüyorsanız ve bunun için Hollanda’yı hedefliyorsanız, bu da oldukça kolaydır. Ancak bunun için yüksek lisans ve doktora gibi eğitimlerinizi yapmanız gerekir. Bunları Hollanda’da almak size büyük bir avantaj katacaktır.

Hollanda İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

Hollanda’da bir iş bulmak için kullanılabilecek birçok iş arama sitesi bulunmaktadır. Aşağıda Hollanda’da iş ilanları bulunabilecek bazı popüler iş arama sitelerinin bir listesi verilmiştir:

 • Indeed: Bu site, Hollanda’da ve dünyanın birçok yerinde iş ilanlarını listeleyen bir iş arama sitesidir.
 • LinkedIn: Bu site, profesyonel ilişkiler kurulmasına ve iş aramaya yardımcı olan bir sosyal ağdır ve Hollanda’da ve dünyanın birçok yerinde iş ilanlarını listeleyebilir.
 • Nationale Vacaturebank: Bu site, Hollanda’da iş ilanlarını listeleyen bir iş arama sitesidir ve Hollanda’daki pek çok farklı sektörde iş ilanları bulunabilir.
 • Monster: Bu site, Hollanda’da ve dünyanın birçok yerinde iş ilanlarını listeleyen bir iş arama sitesidir ve farklı sektörlerde iş ilanları bulunabilir.

Bu listede yer alan iş arama siteleri, Hollanda’da iş ilanları bulmak için kullanılabilecek bazı popüler seçeneklerdir ve bu listede yer almayan diğer siteler

 1. Monsterboard.nl
 2. Jobbird.nl
 3. Nationalevacaturebank.nl
 4. Intermediair.nl
 5. Vacaturekrant.nl
 6. Togetherabroad.nl
 7. Undutchables.nl
 8. Unique.nl
 9. Stepstone.nl
 10. Adamsrecruitment.com
 11. Toplanguagejobs.nl

Eğer bunları incelerseniz, birçok iş ilanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak sosyal medya platformlarından yararlanarak ilanlara bakmanız da mümkündür.

Hollanda’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Hollanda’da popüler meslekler arasında finans ve muhasebe, mühendislik, ticaret, hukuk, sağlık hizmetleri, teknoloji ve turizm sektörleri bulunmaktadır. Bu mesleklerde çalışanların maaşları, çalıştıkları şirket, pozisyon ve deneyim gibi faktörlere göre değişebilir. Aşağıda Hollanda’da popüler mesleklerin ortalama maaşları hakkında bazı bilgiler verilmiştir:

 • Finans ve muhasebe: 3.000-5.000 Euro
 • Mühendislik: 3.000-6.000 Euro
 • Ticaret: 2.500-4.000 Euro
 • Hukuk: 3.000-6.000 Euro
 • Sağlık hizmetleri: 2.500-4.000 Euro
 • Teknoloji: 3.000-6.000 Euro
 • Turizm: 2.500-4.000 Euro

Bu ortalama maaşlar, Hollanda’da çalışanların ortalama maaşlarını göstermektedir ve bu maaşlar arasında büyük farklılıklar olabilir. Örneğin, daha deneyimli bir mühendis daha az deneyimli bir mühendisle karşılaştırıldığında daha yüksek bir maaş alabilir. Ayrıca, bu ortalama maaşlar, Hollanda’daki en yüksek maaşları ve en düşük maaşları da içerebilir ve bu nedenle, bir meslekte çalışmayı düşünenler için bu maaşlar yalnızca bir yol gösterici olabilir.

hollanda

Hollanda her ne kadar küçük bir coğrafyaya sahip olsa da, kiraları her şehirde farklılık gösterir. Dolayısıyla nereye gitmek istiyorsanız, orasını incelemeniz gerekir. Unutulmaması önerilen bir durum, şehirlerin farklı yerlerinde, farklı kiraların olduğudur. Ayrıca evlerin konumu ve manzarası da ücretlere etkilidir. Genel anlamda 800 ile 1200 Euro arası değişir.

 

11 Comments

 1. Merhaba! Makaleniz gerçekten ilginç bir konuyu ele almış. Hollanda’da iş bulma konusu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Hangi ajansları ve web sitelerini önerirsiniz? Teşekkürler!

 2. Slm ben seyit bağ karslıyım 23 yaşındayım 10 sendir çiftçilikle uğraşıyorum her tarım altını kulanbiliyorum e sınıf ehliyetim var holndada çalışmak istiyorum 0546 935 0241

 3. Pide lahmacun pizza aşçı ustasıyım Şanlıurfa Viranşehir doğumlu 17yil bu sektördeyim Marmaris Antalya İstanbul Gürcistanda çalışmaktayım 05445110040

 4. Sıhhi tesisat mekanik tesisat ve doğalgaz çelik boru kaynakçısı yım bana göre uygun bir iş arıyorum teşekkürler 05392606305

 5. Ben Ümit Elmalı 1975 Giresun Türkiye doğumluyum 25 yıldır yeme içme sektörünün her bölümünde hem patron hemde işçi olarak çok çalıştım. Döner hem takarım hemde keserim çorbalar tatlılar kuru pastalar börekler içecekler servis hepsini biliyorum devlet onaylı bütün ustalık resmi belgelerim var ayrıca src5 ağır vasıta şoförlük belgemde var.Yurt dışında çalışmak istiyorum işsizim bana yardım edermisiniz.

 6. Merhabalar 35 yaşındayım lise sosyal bilimler bölümü mezunuyum.e sınıfı ehliyetim var şoförlük yaparım transit kamyonet gibi araclari kullanırım.13 yıllık şoförlük deneyimim var ayrıca myk dan gazalti(argon) kaynakçı belgem var 8 yıldır kaynakçılık yapıyorum bir firmada yurt dışında çalışmak istiyorum. Yurt dışına işçi goturen firmaların aralarını yardımcı olmalarını Rica ediyorum.

 7. Hatay dörtyol dan adım ömer inşat suva cıyım kaynak yardım cısı olarakta çalıştım beden işçisi olarakda iş arıyorum

 8. Yurtdışı işinde çalışmak istiyorum gıda sektöründe çalıştım meslek lisesi mezunuyum kaynakçılık belgem var

 9. Slm ben 20 yıl aynı yerde çalıştım mesleğim tornacıyım e Sınıf ehliyetim var ve portif ehliyetimde var Hollanda’da çalışmak isterim 0535 275 14 54

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*