İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fatsa Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Fatsa Belediyesi Personel Alımı

Fatsa’da ikamet edenler için memur alımları iyi bir fırsat olmaktadır. Özellikle de KPSS’de şansını deneyen adaylar, sınav sonucunda düşük bir puan aldılarsa ya da farklı nedenlerden dolayı atanamadılarsa, şanslarını bu defa Fatsa Belediyesi personel alımı için deneyebilirler.

Belediye bünyesinde memur olmak zor değildir. Tıpkı diğer kamu dairelerinde sağlanan sosyal güvenlik haklarından da faydalanırsınız. Bilindiği gibi özel sektör çalışma şartlarıyla da kıyasladığımızda, yerel yönetimler bünyesinde çalışma şartlarının daha esnek olmaktadır.

Bu anlamda memur adayları, Fatsa Belediyesi personel alımları sonrasında çalışma ortamlarından fazlasıyla memnun kalacaktırlar. Fakat alımlar sadece memur kadroları ile sınırlı değildir. Nitekim belediye aynı zamanda işçi alımı da yapmaktadır. Böylelikle herhangi bir vasfı olmayan adaylar da işçi kadrolarına başvuruda bulunabiliyorlar.

Fatsa Belediyesi Personel Alımı

Fatsa Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımlarında vasıf aranmamaktadır. Kimi zaman ise sertifika şart koyulabilmektedir. Ancak genel olarak şartlar esnektir. Adayların dikkat etmeleri gereken önemli bir ayrıntı ise yaş durumudur.

Bilindiği gibi hem memur, hem de işçi alımlarında yaş durumu önemli bir etken olmaktadır. Bazı adaylar 30 yaşını dolduran memur olamaz mı sorusunu sorarken, bazı adaylar ise yine 30 yaşını aşan adaylar için memurluk imkânı olup, olmadığını merak etmektedir.

Fatsa Belediyesi işçi alımı için bu türden bir soruya cevap verecek olursak, adayın 45 yaşına kadar şansı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Nitekim pek çok belediyenin işçi düzeyindeki alımlarda yaş sınırının 45 olduğunu görebiliyoruz.

Fakat kimi açılan kadrolarda, başvuruda bulunacak kişilerin maksimum 35 yaşında olması istenmektedir. Yaş kriterlerinin kesin olarak söylenebilmesi için pozisyon açığının duyurulması ve ilan detaylarının incelenmesi gereklidir…

Fatsa Belediyesi Memur Alımı

Memurluk yaşı için ise kimi kadrolarda 30 kimi kadrolarda 35 yaş şartı bulunmaktadır. Yukarıda da belirtildiği gibi yaş durumu kadroya göre değişkenlik gösterdiği için kesin bir yaş aralığı belirtemiyoruz. Bu nedenle 30 yaşını dolduran adaylar Fatsa Belediyesi memur alımı için gün sayarken, önceki alımları kontrol ederek yaş şartının ne olduğunu öğrenmesi daha uygun olacaktır.

Özellikle de lisans ve üzeri eğitim düzeyinde mezunlar için açılan memurluk kadrolarında en fazla istenilen yaş aralığının 40-45’e kadar çıkabildiği bilinmektedir. Bu nedenle üst düzey alımlarda, hem alt yaş sınırının hem de üst yaş sınırının daha da yükseldiğini söylemek mümkün.

Fatsa İş İlanları

Eğer yaşınızdan dolayı memur ya da işçi alımlarında bir şansınız yoksa Fatsa iş ilanları aracılığıyla kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Firmalar, farklı yaş grupları için alımlar gerçekleştirmektedir. En az asgari ücret düzeyinde sabit bir gelire sahip olabileceğiniz bu işçi ve üst düzey personel alımlarını değerlendirerek, çalışmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir