Esenyurt Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Esenyurt Belediyesi Personel Alımı

1989 yılında belediye olma niteliği kazanan Esenyurt’ta belediye teşkilatının kurulmasıyla bölgenin gelişmesi hızlanmış, nüfusu giderek artmış ve 2008 yılında ilçe statüsünü almıştır.

Vatandaşları arasında ırk ve mezhep ayrımı gözetmeyen eşit ve ilkeli, halka hizmeti, hakka hizmetle eş tutan bir belediyecilik anlayışını benimseyen Esenyurt Belediyesi, önce insan diye başlattığı faaliyetleri kapsamında kadrosunda ihtiyaç duyduğu personelleri istihdam etmek üzere çok sayıda deneyimli ve deneyimsiz personel alımı yapacak.

Ayrıca kurumun geçmişte yaptığı personel alımları dikkate alındığında kadrosunda engelli personellere de yer vereceği öngörülmektedir.

Esenyurt Belediyesi Personel Alımı

Esenyurt Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemlerde bünyesinde çalıştırmak üzere aldığı bütün işçileri sözleşmeli olarak kadrosuna alan Esenyurt Belediyesi’nin, son dönemde yapacağı alımları da sözleşmeli işçi statüsünde yapacağı tahmin edilmektedir.

Esenyurt Belediyesi bünyesi bünyesinde gerek memur gerekse işçi olarak çalışan bütün personellere aynı mesai saatini uygulamakta ve maaş düzenlemesini de çalışanların niteliklerine göre adaletli bir şekilde yapmaktadır. Ayrıca kurum çalışanlarına ve onların ailelerine sağlık, eğitim hizmetleri gibi birçok sosyal haklar da sağlamaktadır.

Esenyurt Belediyesi Memur Alımı

Kalabalık ve her milletten nüfusu içinde barındıran İstanbul ilinin memur alımları Esenyurt ilçesinde de devam etmektedir. Esenyurt Belediyesi memur alımı, işin niteliğine bağlı olarak belirlenmiş kriterler doğrultusunda yapılmaktadır. Memur alımlarına dair süreci kontrol eden yetkili birim İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’dür.

Kurumun insan gücü planlaması konusunda çalışmaları yürütmek, belediye bünyesinde memur, işçi ve sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek personelin işe giriş işlemlerini gerçekleştirmek, memur adayların bu süreçte yetiştirilmesini ve asalet tasdiklerini yapmak gibi yetkiler İnsan Kaynakları biriminde toplanmıştır.

Bu nedenle Esenyurt Belediyesi memur alımı başvuruları İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne yapılmaktadır.

Esenyurt Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alım aşamasında İşkur ile ortak hareket eden Esenyurt Belediyesi’nin bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinden yapacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Personel alım koşullarını genellikle internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklayan Esenyurt Belediyesi, insan kaynakları birimi, belediyenin aradığı şartlara uygun olan adayların internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da kendilerine en yakın İşkur bürolarına

Bilgi için tıklayın.

Esenyurt İş İlanları

Kadrosuna alacağı personelleri resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanı ile duyurmayı tercih eden Esenyurt Belediyesi’nin yayınladığı iş ilanlarında şeffaf, katılımcı, sürdürülebilir, çevreye duyarlı, takım çalışmasına ayak uydurabilecek, genç ve dinamik personellere öncelik tanınacağını belirtmesi dikkat çekmektedir.

Bu hususlarda hassas davranan kurumun kadrosuna almayı planladığı vatandaşları için de yakın zaman içerisinde iş ilanı yayınlaması beklenmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Ek olarak Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinden de esenyurt iş ilanlarına bakabilirsiniz.

16 yorum

  1. Merhaba, ben Abdullah KALAYCI 01.07.1989 doğumluyum üniversitesi mezunuyum makine bölümü teknisyenliği okudum. Üçevler mah. İkamet ediyorum iş arıyorum. En kısa zamanda dönüş yaparsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*