Edirne Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Edirne Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Anadolu’yu Avrupa ile birleştiren bir konumda olması nedeniyle zengin bir kültüre sahip olan Edirne, en önemli kimliğine Osmanlı Dönemi’nde sahip olmuş ve kültürel mirasımızın en yoğun hissedildiği bir kent olma özelliğini kazanmıştır.

Edirne belediyesi işçi alımı

Edirne Belediyesi Personel Alımı

Tarihsel, sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarda yaşadığı gelişmelere paralel olarak nüfus yapısında zaman zaman artışlar gözlenen Edirne için şehrin dokusunu bozmadan geliştirmeyi hedefleyen Edirne Belediyesi, bu anlamda birçok yatırım faaliyetleri organize etmektedir.

Sahip olduğu imkânlar dâhilinde Edirne’yi belediyecilik faaliyetleriyle ön plana çıkarmak isteyen Edirne Belediyesi, yatırım alanları başta olmak üzere mevcut birimlerinde bazı pozisyonlarda istihdam etmek üzere personel alımı yapacak.

Edirne Belediyesi Memur Alımı Yapacak

Edirne Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla İtfaiye Eri alımı yapacaktır.

Başvuru Genel Şartları

İlan edilen İtfaiye Eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Edirne Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna dâhil edeceği personellerini genellikle sözleşmeli işçi statüsünde istihdam eden Edirne Belediye’si, diğer bir çok belediye gibi çalışanları için bazı sosyal haklar da sağlamaktadır.

Edirne Belediyesi İş İlanları

Ülkemizin Avrupa’ya kara ve demiryolu ile bağlantısını sağlayan 5 sınır kapısına sahip olan Edirne, bu anlamda birçok kişinin geçiş güzergâhında yer almaktadır.

Gün içinde çok fazla kişi tarafından ziyaret edilen Edirne Belediyesi, ziyaretçilerine ve vatandaşlarına en iyi şekilde hizmet verebilmek ve bu hizmetlerin devamlılığını sağlayabilmek adına kadrosuna çok sayıda işçi alımı yapacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Edirne Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne Belediyesi kadrosunda sözleşmeli işçi olarak çalışmak ve belediyenin sağladığı sosyal haklardan yararlanmak isteyen Edirneli vatandaşların belediyenin internet sitesi üzerinden yayınladığı iş başvuru formunu eksiksiz doldurarak ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Edirne  İş İlanları

Edirne iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Edirne iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir.

Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Edirne iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Edirne iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Güncel Edirne personel alımı haberlerini anında öğrenmek için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Keşan belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Uzunköprü belediyesi iş ilanları için tıklayın.

2 yorum

 1. Merha ben de iyi bir ise girebilmek icin cok yere basvurdum kpss girdim ama hicbiri olmadi ya dayin olacak yada tanidigin benim sadece allahim var ozaman ben neyepayim partilerin hepsi yalan

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*